O czym szczególnie należy pamiętać podczas wymiany okien?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
O czym szczególnie należy pamiętać podczas wymiany okien?

Niestety, w większości starszych domów, budowanych kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu, stolarka okienna nie jest na najwyższym poziomie. Z czego to wynika? Przede wszystkim z ograniczeń technologicznych.

Dzisiaj zaawansowane rozwiązania dotyczące okien są już w zasięgu naszej ręki, ale ich zastosowanie wymaga termomodernizacji, czyli ich wymiany. Jeśli planujemy takie działania, najważniejszy jest dobór odpowiedniego produktu - okna powinny spełniać wymogi WT 2021, a ponadto być funkcjonalne i bezpieczne. Warto też zwrócić uwagę na okres gwarancji.

Po usunięciu starych okien należy właściwie przygotować otwory pod osadzenie nowych. Uczulamy też inwestorów, by zwracali uwagę na sposób montażu. Szczelne zamontowanie okien przez wykwalifikowanych fachowców jest tak samo ważne, jak dobrej jakości produkt.

Po samej wymianie pamiętajmy o czyszczeniu okien i odpowiedniej konserwacji - te czynności powinniśmy powtarzać raz w roku.

Inwestorom przypominamy również o możliwości skorzystania z form wsparcia obejmujących wymianę okien - programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej.

Tomasz Czupryniak
ekspert z zakresu okien PVC
KRISPOL
fot. krispol.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje