Jaki zestaw prysznicowy wybrać do łazienki?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jaki zestaw prysznicowy wybrać do łazienki?

Decyduje o komforcie użytkowania strefy prysznica, więc warto poświęcić mu nieco więcej czasu. Na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiedni zestaw natryskowy do łazienki?

aktualizacja: 2022-03-22 12:30:53

Podstawowy zestaw prysznicowy

Najprostsze zestawy składają się z rączki prysznicowej, węża i drążka. Nad każdym z tych elementów warto się chwilę zastanowić. Dostępne są rączki o główce okrągłej, kwadratowej, prostokątnej. Wybierzmy taką, jaka będzie pasowała do pozostałej armatury w łazience. Wersja podstawowa „słuchawki” jest jednofunkcyjna, ale znajdziemy również urządzenia wielofunkcyjne (jak w zestawie Emo) o pięciu rodzajach strumienia: deszczowym, masującym, mieszanym, lekkim i w formie mgiełki. Wyposażenie w specjalny system easy clean ułatwi usuwanie kamienia wapiennego.

Emo - zestaw natryskowy przesuwny fot. FERRO
Emo - zestaw natryskowy przesuwny fot. FERRO

Na jakie cechy drążka należy zwrócić uwagę? Jeśli będzie przesuwny, dopasujemy wysokość natrysku do wzrostu użytkowników. Regulowane mocowanie ułatwi nam montaż, np. w istniejących otworach, gdy wymieniamy armaturę bez przeprowadzania gruntownego remontu.

Wąż natryskowy (standardowa dł. 150 cm) powinien być wytrzymały i trwały, a więc mieć np. oplot metalowy. W zestawie sprawdzą się też praktyczne dodatki, jak chociażby wbudowana mydelniczka (w modelu Nessa).

Zestaw natryskowy z deszczownią

Jeżeli lubimy się relaksować pod prysznicem, wybierzmy zestaw natryskowy z deszczownią. To gwarancja przyjemnego odpoczynku w strugach przypominających deszcz. Deszczownia – o głowicy talerzowej lub kwadratowej – okaże się też efektowną ozdobą łazienki, szczególnie jeśli zdecydujemy się na niebanalne wykończenie zestawu, np. w matowej czerni (jak Rondo Lux Black).

Godne zainteresowania są modele ekologiczne z ogranicznikami przepływu. Dają możliwość zmniejszenia zużycia wody nawet o 50 proc. Przykładowo w zestawie Amigo VerdeLine przepływ wody w głowicy wynosi 5,5 l/min, w rączce prysznicowej – 6,2 l/min, podczas gdy w typowej armaturze jest to aż 12 l/min.

Rondo Lux Black - zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią fot. Ferro
Rondo Lux Black - zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią fot. Ferro

Kompletne zestawy prysznicowe

Dobrym rozwiązaniem jest wybranie kompletnego zestawu natryskowego – z deszczownią i baterią.  Gdy w domu są dzieci lub osoby starsze, warto zastanowić się nad specjalnym modelem z termostatem (Trevi Black), który automatycznie dobiera odpowiednie proporcje wody ciepłej i zimnej, aby uzyskać strumień o optymalnej, stałej temperaturze. Kiedy zdarzają się wahania ciśnienia w sieci, urządzenie chroni przed dyskomfortem związanym z nagłym wypływem zimnej wody. Blokada zabezpiecza przed przypadkowym puszczeniem wody o temperaturze wyższej niż 38 stopni.

Fiesta - deszczownia z natryskiem i baterią wannową fot. Ferro
Fiesta - deszczownia z natryskiem i baterią wannową fot. Ferro

W nowoczesnych łazienkach minimalistycznych, a także tych o niedużej powierzchni, sprawdzą się zestawy podtynkowe (Algeo Set). Cały mechanizm wewnętrzny mają ukryty w ścianie, na zewnątrz widoczne są jedynie dyskretne i zajmujące niewiele miejsca elementy sterujące. Zastosowany regulator ceramiczny gwarantuje szczelność i trwałość baterii.

Są osoby, które – choć nie dysponują zbyt wielkim metrażem – chciałyby się cieszyć i wanną, i natryskiem z deszczownią. Dla nich dobrym pomysłem będzie zestaw z deszczownią i baterią wannową (np. Fiesta, Algeo).

 

Ekspert marki Ferro

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje