Już wkrótce gala finałowa konkursu Tubądzin Design Awards 2020!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Już wkrótce gala finałowa konkursu Tubądzin Design Awards 2020!

Jury jednego z najbardziej cenionych międzynarodowych konkursów dla architektów ogłosi zwycięzcę Grand Prix III edycji Tubądzin Design Awards. Relację z gmachu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie odbędzie się wydarzenie, oglądać będzie można online, w trzech wersjach językowych.

aktualizacja: 2021-02-19 05:44:43

Gala finałowa Tubądzin Design Awards 2020 odbędzie się 25 lutego, o godzinie 18.00, w gmachu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ze względu na obostrzenia sanitarne i bezpieczeństwo gości, zorganizowana jest ona bez udziału szerokiej publiczności, jednak transmisja na żywo, w trzech wersjach językowych, dostępna będzie na stronie: www.tubadzin.pl/TDAFINALGALA

Galę poprzedzi panel dyskusyjny "Projektowanie szczęścia" o godz. 17.00, w którym uczestniczyć będą członkowie jury: wybitni architekci Boris Kudlička (Polska), Martin Duplantier (Francja), a także redaktor naczelna magazynu Elle Decoration Polska, Małgorzata Szczepańska oraz Ewa Kryszkiewicz, psycholog biznesu, Manager ds. Rozwoju i Współpracy z Architektami w Grupie Tubądzin. Ze specjalnego studia we Lwowie połączy się z zebranymi ukraińska członkini jury, architektka Oksana Shumelda. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz Jarosław Kuźniar.

Goście panelu pochylą się nad tematem niezmiennych czynników wpływających na podejmowanie decyzji konsumenckich - bez względu na zmienną rzeczywistość. Tematy dotkną także osobistych wartości klientów i architektów oraz wyzwań, które stawia przed sobą architektura, nie tylko w związku z czasem pandemii, ale także z dobrostanem jednostki oraz indywidualnym doświadczeniem przedmiotów i przestrzeni przez ich użytkowników.

O konkursie Tubądzin Design Awards

Tubądzin Design Awards, którego organizatorem jest Grupa Tubądzin, to konkurs dla architektów, projektantów i studentów z całego świata i jeden z najbardziej cenionych konkursów architektonicznych w Polsce. Projektanci i architekci, pragnący wziąć udział w konkursie, zobowiązani byli zgłosić minimum jeden projekt w wybranej kategorii konkursowej: Young Power, Everyday Design lub Unlimited Architecture. Mogli to zrobić w trzech, osobno nagradzanych, etapach konkursu. Prace oceniało międzynarodowe jury. Projekty nagrodzone w poszczególnych etapach można obejrzeć tutaj:

I ETAP
https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/przedstawiciele-pieciu-krajow-finalistami-i-etapu-tubadzin-design-awards

II ETAP
https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/znamy-zwyciezcow-ii-etapu-tubadzin-design-awards

III ETAP
https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/kobiety-zgarnely-prawie-wszystkie-nagrody-iii-etapu-tubadzin-design-awards

Tegoroczna edycja Tubądzin Design Awards postawiła przed projektantami zupełnie nowe, nieoczekiwane wyzwania. W 2020 r., w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2, koniecznością wielu obostrzeń, dystansu społecznego i pracy zdalnej, zmieniło się także myślenie o powinnościach architektury i zadaniach tych, którzy ją tworzą. Dlatego też organizatorzy zdecydowali się na stworzenie nowej kategorii konkursowej - Future NOW. Postawiła ona przed architektami, projektantami i studentami kierunków związanych ze wzornictwem zadanie zaprojektowania rozwiązań dla przyszłości, która dzieje się na naszych oczach. Jury szukało projektów, które przedstawią rozwiązania projektowe dla przestrzeni oddających mobilność pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Zwycięskie prace z całego świata, nagrodzone w każdym z etapów konkursu, można znaleźć tutaj:

I ETAP
https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/projektanci-z-azji-triumfuja-w-i-edycji-konkursu-future-now

II ETAP
https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/projekt-z-malezji-zwyciezca-w-ii-etapie-konkursu-future-now

Hasła przewodnie

Ramy tematyczne, w jakie organizatorzy ujęli tegoroczną edycję, pozwoliły uczestnikom uwzględnić potrzeby zmieniającego się świata w swoich projektach. Tubądzin Design Awards 2020 odbywał się pod hasłami przewodnimi #freedom, #future oraz #nature. Pierwsze z nich było nawiązaniem do możliwości, jakie dają współczesny design, technologia, wiedza oraz wyobraźnia, zmieniająca rzeczywistość na jeszcze piękniejszą. Drugie z haseł wiązało się z koniecznością myślenia o przyszłości w kontekście "elastyczności" architektury, podążającej za szybko zmieniającymi się funkcjami przestrzeni publicznych i prywatnych. Trzecie przypominało o obowiązkach architektury wobec przyrody, jednak podczas pandemii stało się odzwierciedleniem potrzeby bliskości natury.

Tubądzin Design Awards - plakat

Jury

Jury konkursu reprezentują międzynarodowi eksperci i praktycy w swojej dziedzinie:

  • Boris Kudlička (Polska, przewodniczący jury), światowej sławy scenograf, projektant wnętrz i ekspozycji;
  • Małgorzata Szczepańska (Polska), redaktorka naczelna magazynu Elle Decoration, scenografka, projektantka wnętrz i ekspozycji, producentka sesji zdjęciowych;
  • Martin Duplanitier (Francja), architekt, projektant, założyciel Martin Duplantier Architects SAS, Prezydent francuskiej rady architektonicznej "Architecture et Maitrise d’Ouvrage";
  • Oksana Shumelda (Ukraina), architektka, designerka, współzałożycielka i opiekunka kreatywna studia "O.M.Shumelda"
  • oraz Tomasz Smus (Polska), architekt marki Grupy Tubądzin.

Nagroda

Zdobywca Grand Prix może wybrać spośród dwóch nagród, zaproponowanych przez organizatorów, zgodnie z hasłami przewodnimi konkursu - wizytę w Abu Zabi (#future) lub wycieczkę na Islandię (#nature).

Pierwszy z wyborów oznacza wizytę w Masdar City, w pełni ekologicznym mieście zbudowanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego unikalność polega na tym, że nie emituje dwutlenku węgla i jest zasilane jedynie energią odnawialną, głównie słoneczną, wiatrową, wodną oraz biopaliwową. Projekt ten łączy najnowocześniejsze technologie, współczesną architekturę i naturalne źródła energii, pokazując jak mogą wyglądać miasta przyszłości. Projekt cieszy się dużym poparciem międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF.

Z kolei Islandia leży zaledwie dwa stopnie na południe od północnego koła podbiegunowego. Jest jednym z niewielu krajów, w których można podziwiać zorzę polarną. Stolica Islandii znajduje się w czołówce proekologicznych miast na świecie. Podróż na Islandię łączy ze sobą świat natury z architekturą i pokazuje jak te dwa obszary wzajemnie się przenikają.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Firma powiązana:
Tubądzin Managment Group

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA