Jak wywieźć gruz po wyburzeniu ścian działowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2017-10-31 11:03:11
Jak wywieźć gruz po wyburzeniu ścian działowych?

Odpowiedź eksperta: Metr kwadratowy rozebranej ściany działowej z cegieł waży 150–250 kg. Wyburzenie muru o długości 4 m (ok. 10 m2) wymaga zatem usunięcia 1500–2500 kg gruzu. Lżejsze będą odpady powstałe w wyniku rozbiórki ściany z pustaków czy bloczków betonu komórkowego, ale ich objętość będzie taka sama.

Po usunięciu ściany szkieletowej pozostaną kawałki płyt gipsowo-kartonowych o różnych rozmiarach, a po demontażu ściany drewnianej – sporo desek. Zależnie od potrzeb i możliwości, część elementów rozbiórkowych będziemy mogli jeszcze wykorzystać, ale większość odpadów trzeba będzie usunąć z działki.

 

Wynajęcie kontenera. Najprostszy, choć dość kosztowny sposób pozbycia się odpadów budowlanych to zlecenie ich wywozu na składowisko wyspecjalizowanej firmie. Stawia ona kontener (na ustaloną liczbę dni), do którego wrzuca się gruz, bez konieczności składowania go na działce.

 

Oferta pojemników na gruz jest bardzo szeroka. Wyburzając małą ścianę działową lub tylko jej fragment, możemy zamówić jednorazowe torby o maksymalnej nośności tony. Ich zaletą jest to, że można je ustawić tam, gdzie kontener by się nie zmieścił. Za wywiezienie takiej torby zapłacimy ok. 90 zł. Przy większej ilości gruzu, lepszy będzie kontener (plastikowy lub metalowy) o pojemności od 0,5 m3 do nawet 7 m3. Za kontener o pojemności 0,55 m3 zapłacimy 110 zł, za 2 m3 – 250 zł, a za 7 m3 – 400 zł. Cena zawiera podstawienie kontenera, jego tygodniowy postój i wywóz odpadów budowlanych.

 

Wywóz na wysypisko gminne. Na bezpłatny odbiór gruzu możemy liczyć, jeżeli gmina ma własne wysypisko śmieci, a my dysponujemy przyczepką, na której możemy go tam zawieźć. O takiej możliwości dowiemy się w miejscowym zakładzie gospodarki komunalnej.

 

Oddanie gruzu na wyrównanie działki. Warto też rozejrzeć się po okolicy, popytać sąsiadów i sprawdzić ogłoszenia w lokalnej prasie czy w Internecie. Można bowiem znaleźć chętnych, którzy przyjmą gruz bezpłatnie, np. do wyrównania terenu własnej posesji czy utwardzenia drogi.

Aby pozbyć się gruzu, najwygodniej zamówić torby, które wyspecjalizowana firma odbierze od nas, a zawartość wywiezie na odpowiednie wysypisko Aby pozbyć się gruzu, najwygodniej zamówić kontener (b), które wyspecjalizowana firma odbierze od nas, a zawartość wywiezie na odpowiednie wysypisko
a) (fot. EcoBag) b) (fot. Ameco)
Aby pozbyć się gruzu, najwygodniej zamówić torby (a) lub kontener (b), które wyspecjalizowana firma odbierze od nas, a zawartość wywiezie na odpowiednie wysypisko

Cezary Jankowski

Dodaj komentarz

time image
time image
Naprawa i wykończenie ścian - dlaczego warto stosować system? Rady eksperta
Naprawa i wykończenie ścian - dlaczego warto stosować system? Rady eksperta
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny