Ogrodzenie z gotowych paneli dla ludzi o skromnym budżecie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ogrodzenie z gotowych paneli dla ludzi o skromnym budżecie

Podczas ogradzania działki główne znaczenie miał koszt, bo po budowie domu został mi skromny budżet na ten cel. Wybrałem gotowe panele z drutu i systemową podmurówkę, ponieważ ich łączna cena to 93 zł/m... - mówi Arek, Czytelnik Budujemy Dom, który ogrodzenie użytkuje od 2015 r.

Działka: wymiary 47 x 40 m; grunt piaszczysty.

Ogrodzenie:

  • Od frontu - dł. 47 m. Brama i furtka z ocynkowanej stali, zabezpieczonej proszkowo antracytową farbą; 
  • Reszta - gotowe panele z ocynkowanego drutu o śr. 5 mm, powlekane farbą proszkową w tym samym kolorze, wys. 1,56 m, słupki o średnicy 50 mm. 
  • Fundament - wylewane stopy fundamentowe pod słupki o gł. 0,60 m; podmurówka z prefabrykowanych elementów z betonu, o wys. 0,3 m; 
  • Furtki - tylko główna o szer. 1,20 m. 
  • Brama - o szer. 4,5 m, jednoskrzydłowa, przesuwna, samonośna, bez napędu.

Decyzja: podczas ogradzania działki główne znaczenie miał koszt, bo po budowie domu został mi skromny budżet na ten cel. Wybrałem gotowe panele z drutu i systemową podmurówkę, ponieważ ich łączna cena to 93 zł/m, podczas gdy inne rodzaje materiałów ogrodzeniowych wychodziły na poziomie 200-500 zł/m.

Elementy systemowe kupiłem u ich dystrybutora, którego znalazłem przez Internet. Pojechałem nawet na jakąś posesję w okolicy, którą akurat grodził, żeby zobaczyć ich jakość. Była dużo lepsza od jakości paneli, które oglądałem w hipermarketach budowlanych. To był standard, jaki chciałem uzyskać u siebie. Dodatkowo zamówiłem panele z najgrubszego drutu, 5 mm, który fabrycznie ocynkowano i pomalowano proszkowo. Powinny przetrwać 10-15 lat, a wtedy nie wykluczam postawienia na froncie okazalszego ogrodzenia. Na razie to z grubego i dobrze zabezpieczonego przed korozją drutu - wystarcza.

Ten sam dystrybutor specjalizuje się w produkcji przęseł ze stali, więc zamówiłem u niego bramę i furtkę oraz usługę montażu. Do nowoczesnej architektury domu wybrałem wzór z poziomym układem szczebli. Napęd i wideodomofon dołożę do nich jesienią, już czeka na nie instalacja elektryczna! Do końca roku ogrodzę panelami jeszcze tył działki, boki ogrodzili wcześniej sąsiedzi.

Przesuwną bramę i furtkę wykonano z ocynkowanych ceowników stalowych, powleczonych farbą proszkową
Przesuwną bramę i furtkę wykonano z ocynkowanych ceowników stalowych, powleczonych farbą proszkową

Gotowe panele z ocynkowanego drutu - rady i przestrogi:

  • Stawianie frontowego ogrodzenia z systemowych materiałów zajęło dzień, łącznie z wylaniem głębokich na 1,5 m fundamentów i osadzeniem w nich słupków pod bramę przesuwną i furtkę. Na wyprodukowanie oraz montaż bramy i furtki czekałem 3 tygodnie od złożenia zamówienia. Roboty odbyły się terminowo i zajęły 5 godzin. Otrzymałem 2 lata gwarancji. Na wszystkie prace zawsze sporządzam z wykonawcami pisemną umowę, w której zawieram najważniejsze elementy - zakres usługi, termin zakończenia prac, szczegółowy koszt, kary umowne. Takie proste umowy bardzo dyscyplinują usługodawców i nie ma sytuacji, że nagle cena rośnie. Fachowcy lubią "poszczypać" klientów.
  • Dobrze dobrałem kolor lakieru proszkowego, bo nie widać na nim kurzu z gruntowej drogi. Zamierzam go ewentualnie myć myjką ciśnieniową. Ogrodzenie się udało!

Koszty gotowych paneli z ocynkowanego drutu:

  • front - brama i furtka z montażem 8500 zł; 
  • systemowe ogrodzenie 93 zł/m.

Galeria zdjęć

Redaktor: Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

08 Wrz 2016, 07:54

Żywotność ogrodzenia zależy od jakości sprzedawanych produktów przez producentów. Obecnie najdłuższą rękojmię na rynku udziela firma Betafence, nawet do 20 lat na produkty premium. Tak długa gwarancja może świadczyć o wysokiej klasie produkowanego asortymentu.

time image

06 Wrz 2016, 19:40

Teoretycznie tak powinno być a jak będzie okaże się w przyszłości.Wszystko zależy jakim rodzajem ocynku pokryte są drut, ponadto druty są zgrzewane a siatka pleciona, więc jakość zgrzewów wyjdzie z czasem.Przy siatce montowanej 20 lat temu podmurówka jest lana z betonu a obecie ...

time image

Gość Zdziwiony

04 Wrz 2016, 17:07

Mam ogrodzoną działkę siatką ocynk 3mm i stoi już ponad 20 lat i postoi jeszcze drugie tyle. W tym czasie nie była malowana, więc panel z drutu 5 mm, ocynkowany i pomalowany musi wytrzymać dwa razy tyle a nie 10-15 lat.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje