Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych

Jesteśmy zadowoleni z ogrodzenia. Nie przejmujemy się porównywaniem go do cmentarzy. Nawet po zbudowaniu domów nikt z sąsiadów nie ma chęci zmienienia go, choć nie każdemu z gości przypada ono do gustu - mówi Renata, Członkini Klubu Budujących Dom.

Parametry działki: wymiary 25 × 48 m; grunt piaszczysty.

Parametry ogrodzenia: całe z prefabrykowanych paneli betonowych;

 • fundament stopy o gł. 60 cm tylko pod słupkami;
 • podmurówka brak;
 • brama ze stali, szer. 5 m;
 • furtka szer. 1 m.

Decyzja: w 1997 r. kupiłam działkę pod miastem. Obok mnie identyczne działki kupili koledzy z pracy. Wtedy były to nieodrolnione nieużytki. W poczuciu radości z dokonanej inwestycji, każdy chciał wytyczyć granice swojej własności. Ponieważ żadne z nas nie planowało wtedy budowy domu, szukaliśmy taniej metody zbudowania ogrodzenia.

Kolega z sąsiedniej wsi, który ogrodził swoją posesję betonowymi panelami, zareklamował je jako niedrogie, szybkie w montażu i zapewniające prywatność wewnątrz posesji. Wskazał producenta z Rawy Mazowieckiej.

Wszyscy skorzystaliśmy z tego kontaktu. Wybraliśmy niebarwione panele z wzorem naśladującym cegłę po jednej ze stron. Jak jeden mąż zdecydowaliśmy się na ażurowe panele w górnej części ogrodzenia, dla dodania mu lekkości.

Betonowe ogrodzenie stoi od 14 lat
Betonowe ogrodzenie stoi od 14 lat. Miejscowo zaczynają je pokrywać porosty. Ażurowe panele z łukami i tralkami tworzą "okna" na okolicę
Od strony drogi betonowe ogrodzenie niemal zupełnie zakrywa winorośl pachnąca
Od strony drogi betonowe ogrodzenie niemal zupełnie zakrywa winorośl pachnąca
Panele ogrodzeniowe wsuwa się w rowki wyprofilowane w słupkach
Panele wsuwa się w rowki wyprofilowane w słupkach. Wzór cegieł zwrócono w stronę wnętrza działki. Z drugiej strony panele są gładkie

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych - porady i przestrogi:

 • Producent betonowych paneli wykonał jednakowe ogrodzenie na czterech działkach. Zapewniliśmy mu tylko wodę oraz prąd. Brak mediów na działkach w polu to spory kłopot! Budowa ogrodzenia trwała kilka dni.

 • Jesteśmy zadowoleni z ogrodzenia. Nie przejmujemy się porównywaniem go do cmentarzy. Nawet po zbudowaniu domów nikt z sąsiadów nie ma chęci zmienienia go, choć nie każdemu z gości przypada ono do gustu.
   
  Osobiście oceniam je jako niezwykle funkcjonalne. Ma już 14 lat, a nie trzeba było go konserwować. Zatrzymuje pył z gruntowej drogi. Na otwartym terenie od razu stworzył pożądaną prywatność i osłonę przed wiatrem. Jednocześnie ażury tworzą okna na okolicę. Mam kilka takich okien, a resztę betonowego monolitu obsadziłam winoroślą pachnącą i mieszanym żywopłotem.
   
 • Wsuwane panele nie przekrzywiły się i nigdzie się nie kruszą. Dzieje się tak w ażurowych elementach, jeśli producent poskąpi zbrojenia i zastosuje złej jakości beton. Nasz sumiennie wykonał swoją pracę.

  Uprzedzam jednak, że przy silnych wiatrach wsuwane panele ruszają się i stukają. Bałam się tego dźwięku, kiedy nocowałam w lecie w prowizorycznym baraku. Obecnie, mieszkając w murowanym budynku, już tego nie słyszę. Fakt, że panele można łatwo demontować, przydawał się w trakcie budowy. Super wygoda!
   
 • Dotąd miałam tanią metalową bramę przesuwną. Jesienią tego roku zmieniam ją na ładniejszą. Zawsze zabezpieczam "tyły" na wszelkie nieprzewidziane sytuacje, więc ponownie zamówiłam przesuwną bramę o szerokości 5 m. Poprzednia sprawdziła się podczas budowy.

Koszty budowy ogrodzenia z prefabrykowanych paneli betonowych:

 • razem z robocizną 5000 zł.
Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Przęsło ogrodzenia o wysokości 1,5 m i szerokości 2 m składa się z jednego pełnego panelu i dwóch ażurowych

Zdaniem naszych Czytelników

time image

20 Maj 2013, 08:22

Jak dla mnie nie wygląda to najgorzej. Jednak trochę macie rację z tym odcinaniem się od świata. :/

time image

Gość tez taki mam

19 Maj 2013, 06:07

Jak zyje 60 lat to nie widzialam nigdy tak ogrodzonych cmentarzy.Porownanie wiec nie na miejscu.

time image

11 Maj 2013, 09:19

.. nie ma to jak pobudować dom za miastem a następnie zagrodzić się betonem..

time image

Gość mhtyl

11 Maj 2013, 09:00

Cytat Podoba mi się funkcjonalnośc i cena, a stukające elementy można uszczelnić białym silikonem, lub pianka w areozolu do montazu okien. Takie płoty to mi się kop jarzą z erą komuny i PGR-ami bo u mnie właśnie PGR był ...

time image

Gość muda-baubud

11 Maj 2013, 08:55

Podoba mi się funkcjonalnośc i cena, a stukające elementy można uszczelnić białym silikonem, lub pianka w areozolu do montazu okien.

time image

Gość jack strong

25 Kwi 2013, 07:38

Nie rozumiem czym sie kieruja ludzie stawiajac takie ploty. Jest to obrzydliwe ogrodzenie i szczerze mówiąc wolałbym mieć już zwykłą siatkę niż takie coś.Co ciekawe - na Dolnym Śląsku gdzie mieszkam prawie nie ma takich ogrodzeń. Natomiast jak odwiedzam znajomych pod Łodzią i ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA