Kosiarka spalinowa bezpieczniejsza i wygodniejsza od elektrycznej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Kosiarka spalinowa bezpieczniejsza i wygodniejsza od elektrycznej

Zaraz po budowie domu, na działce wszędzie była trawa i do koszenia kupiłem kosiarkę spalinową. Ze względów bezpieczeństwa wolałem spalinówkę, bo przerzucanie kabla elektrycznego to niewygoda i zagrożenie - mówi Darek, który wraz z Magdaleną są Członkami Klubu Budujących Dom, ogród użytkują 6 lat.

Ogród: powierzchnia 950 m2; w tym trawnik – na początku 730 m2, a obecnie 295 m.

Narzędzia spalinowe: kosiarka – ze stalowym korpusem, o mocy 2,4 kW z napędem na tylne koła i polem cięcia 46 cm, bocznym lub tylnym wyrzutem trawy do kosza. Podkaszarka o mocy 2,7 kW.

Narzędzia elektryczne: myjka ciśnieniowa.

Narzędzia ręczne: łopaty, grabie, sekatory, siewnik na kółkach, opryskiwacz ciśnieniowy ręczny i plecakowy (15 l), szufle do odśnieżania.

Komplet narzędzi do grabienia, spulchniania, kopania zawieszono na specjalnym wieszaku.
Komplet narzędzi do grabienia, spulchniania, kopania zawieszono na specjalnym wieszaku.

Decyzja: Darek – zaraz po budowie domu, na działce wszędzie była trawa i do koszenia kupiłem kosiarkę spalinową. Ze względów bezpieczeństwa wolałem spalinówkę, bo przerzucanie kabla elektrycznego to niewygoda i zagrożenie. Takie kosiarki mają szersze pole koszenia, więc szybciej się nimi pracuje. W modelu, który wybrałem, jest nóż o dł. 45 cm. Maszyna sama jedzie, bo ma napęd i nie trzeba jej pchać, tylko odpowiednio kierować. Jestem z niej zadowolony.

Teren jest otoczony nieużytkami, dlatego potrzebowałem dodatkowo podkaszarki do wycinania traw i chwastów w szerokim pasie wokół ogrodzenia. Ten przyrząd wymaga ode mnie trochę siły, ale sprawdza się.

Inne narzędzia, takie jak siewnik do nawożenia i opryskiwacze ręczne do oprysków na chwasty, też dotyczą pielęgnacji trawnika. Z czasem zacznę wypożyczać wertykulator i aerator. Używa się ich raz, góra dwa razy w roku. Narzędzia kupuję w miarę, jak pojawiają się potrzeby.

Dopiero w zeszłym roku zleciliśmy z żoną założenie ogrodu, więc domek ogrodnika coraz bardziej się zapełnia sprzętem. Do utrzymania porządku na nawierzchniach ścieżek i podjazdu zaopatrzyłem się w myjkę ciśnieniową i dwie szufle do odśnieżania. Jesienią kupię odkurzacz lub dmuchawę do liści.

Narzędzia ogrodnicze przechowuje się w domu ogrodnika
Narzędzia ogrodnicze przechowuje się w domu ogrodnika

Narzędzia ogrodnicze - rady i przestrogi:

Magdalena: choć mam zestaw sekatorów i nożyc do cięcia, zamierzam do formowania roślin zatrudniać profesjonalistów. Nie mam na razie takiej wiedzy, żeby robić to sama. Aby spożytkować nareszcie skoszoną trawę, planuję kompostownik. Przygotowaliśmy już na niego przestrzeń, przy kojcu dla psa.

O narzędzia ogrodnicze trzeba odpowiednio dbać i przechowywać, więc postawiliśmy domek ogrodnika. Pies ma tam ciepłą budę, a narzędzia – suche miejsce. Na zewnątrz pod dachem urządziliśmy przewiewną drewutnię na drewno do kominka.

Narzędzia ogrodnicze - koszty:

  • kosiarka 1800 zł, 
  • podkaszarka 300 zł.

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość uwe

17 Cze 2016, 14:13

w tej promocji jest tylko jedna kosiarka warta uwagi ale zawsze coś. jestem być może wybredny...

time image

Gość uwe

17 Cze 2016, 14:12

w tej promocji jest tylko jedna kosiarka warta uwagi ale zawsze coś. jestem być może wybredny...

time image

Gość ziumu

14 Cze 2016, 12:16

własnie jestem w trakcie wybierania i chyba dojdzie do zakupu na promocji w media expert, bo mają ogrodową i w sumie kika niezłych modeli.

time image

Gość ziumu

14 Cze 2016, 12:16

własnie jestem w trakcie wybierania i chyba dojdzie do zakupu na promocji w media expert, bo mają ogrodową i w sumie kika niezłych modeli.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje