Zadaszenie basenowe - jak wybrać i co wybrać, by cieszyć się latami, a nie żałować...

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Zadaszenie basenowe - jak wybrać i co wybrać, by cieszyć się latami, a nie żałować...

Firma Alukov od lat specjalizuje się w produkcji zadaszeń basenowych, tarasowych oraz przydomowych wanien SPA w Polsce i niemalże na całym świecie. Tu do każdego klienta podchodzi się indywidualnie, kładąc najwyższy nacisk na jakość wykonania każdego najmniejszego elementu, wzornictwo, wygodę użytkowania oraz bezpieczeństwo.

aktualizacja: 2021-04-21 06:14:17
Alukov Polska

Co wyróżnia zatem Alukov z pośród innych firm z branży - zapytaliśmy o to międzynarodowego eksperta z dziedziny zadaszeń pana Tomasza Pacyńskiego managera firmy Alukov Polska, który przygotował kilka rad dla Państwa, dlaczego warto kupić teleskopowe zadaszenie basenu oraz na co zwrócić uwagę, by nie żałować decyzji.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Tutaj nie ma kompromisu, drogi na skróty czy połowicznych rozwiązań. Każde zadaszenie Alukov spełnia najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa i normy. Tutaj warto zatrzymać się na chwilę. Zarówno sama konstrukcja musi być bezpieczna, ale też jej funkcje odpowiednio przemyślane i rozważone przez zespół projektantów, tak by użytkownik zadaszenia zawsze był bezpieczny.

Inaczej dobieramy zadaszenie dla terenów nizinnych, inaczej dla górzystych. Użytkownik nie może mieć nadziei, że wszystko będzie dobrze, musi być o tym przekonany, że jest w najlepszych rękach, a to przekonanie gwarantują nasi projektanci i odpowiednie normy produkcyjne oraz materiały najwyższej jakości. Proszę zwrócić uwagę na takie detale choćby jak konstrukcja prowadnic pozwalająca na stąpanie po nich bosą stopą nawet przez małe dzieci. Jej wysokość jest również dostosowana do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku.

Bezpieczeństwo to również kontrola dostępu do wody, a z zadaszeniami Alukov mają Państwo pełną kontrolę na dostępem swoich podopiecznych, ale i swoich pupili do basenu. Państwa spokojny sen to nasz priorytet, a z nami staje się on możliwy, bo niczego nie pozostawiamy przypadkowi.

Zadaszenie dobierane jest w zależności od regionu, zawsze biorąc pod uwagę bezpieczeństwo użytkujących

Po drugie czystość

Szanujemy Państwa czas, dlatego nasze zadaszenia niczym czarodziejski parasol chronią basen i otaczające go patio przed czynnikami atmosferycznymi. Zaoszczędzony na żmudnym sprzątaniu czas możecie Państwo przeznaczyć na wspólne chwile spędzone z rodziną czy gronem bliskich znajomych, a Alukov w tym czasie zadba o resztę. Samo sprzątanie to oczywiście jedno, ale większa czystość to też mniej chemii basenowej, a więc zdrowsza kąpiel we własnym basenie.

Zadaszenia chronią basen przed zanieczyszczeniem
Zadaszenia chronią basen przed zanieczyszczeniem

Po trzecie oszczędzamy

Kto z Państwa nie lubi oszczędności? Każdy je lubi… Mniejsze zabrudzenie wody, to mniej dozowanej chemii w Państwa basenie. Więc pierwsza oszczędność już jest. Kolejna to ogrzewanie basenu. Funkcją nieodłączną teleskopowego zadaszenia jest to, by kumulować ciepło wewnątrz zadaszenia i nie pozwalać na zbędne straty ciepła poprzez parowanie lustra wody. Zimniejsza to straty ciepła i ubytki wody basenowej.

Zadaszenie zatem jest buforem ciepła - w dzień je pobiera ze słońca, a w nocy utrzymuje. Czy jest coś lepszego od odpoczynku w mikroklimacie zadaszenia po udanej kąpieli czy treningu pływackim? Chyba nie… Zatem oszczędności na ogrzewaniu wody i chemii basenowej z pewnością przeznaczycie Państwo na bardziej przyjemne cele.

Zadaszenie jest buforem ciepła - w dzień je pobiera ze słońca, a w nocy utrzymuje.

Po czwarte święty spokój

Alukov od początku swojej działalności, czyli od 1995 rok na całym świecie, a przede wszystkim w Polsce, słynie z rewelacyjnej jakości zadaszeń, ale przede wszystkim z najwyższej jakości obsługi klientów. Perfekcyjna obsługa to atut, na który kładziemy najwyższy nacisk od samego początku zarówno przed sprzedażą, ale i po sprzedaży. Z naszymi klientami łączą nas prawdziwe relacje i chęć pomocy w doborze tylko najlepszych rozwiązań.

Zadowolenie klienta jest motorem który nieustannie nas napędza, dlatego tak ważna jest wizyta u Państwa, która roboczo nazywa się u nas wizją lokalną. To wtedy "badamy" Państwa preferencje, rozpoznajemy gusta i po prostu robimy swoje - to co potrafimy najlepiej czyli urzeczywistniamy Państwa marzenia.

Jakie zadaszenie będzie dla Państwa najlepsze?

Być może ten krótki podział pomoże Państwu określić swoje preferencje, a jeśli nie zawsze miło będzie nam Państwa usłyszeć i odpowiedzieć Państwu na nurtujące Was Pytania.

Alukov oferuje trzy podstawowe linie zadaszeń: niską, średnią i wysoką. W skład każdej z nich wchodzą określone modele (w sumie jest ich kilkanaście), których parametry takie jak szerokość, długość czy wysokość można dopasować tak naprawdę do wielkości każdego basenu.

Niskie zadaszenia basenów

Zadaszenia niskie są reprezentowane przez aż sześć modeli, różniących się kształtem samego zadaszenia, wysokością od poziomu prowadnic oraz rodzajem poliwęglanowego poszycia.

Ten typ zadaszeń sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie chcemy zbytnio ingerować w otoczenie, a znajdująca się nad basenem konstrukcja ma być z założenia dyskretna i nie rzucać się w oczy. Co ciekawe, nawet jeśli dach całkowicie przysłania basen, nadal można zażywać w nim kąpieli, co jest niezwykle wygodne.

 

Model Viva umożliwia korzystanie z basenu również osobom poruszającym się na wózkach, gdyż prowadnica znajduje się tylko po jednej stronie zadaszenia. Dodatkowym udogodnieniem może być opcjonalny, sterowany pilotem napęd elektryczny

Z kolei model Terra to najniższe zadaszenie, które nie zasłania żadnego elementu znajdującego się w sąsiedztwie basenu. Dzięki temu idealnie współgra on z otoczeniem. Również ten model ma system jednoprowadnicowy, dzięki czemu zapewnia dostęp z trzech stron osobom niepełnosprawnym i może mieć dołączany napęd elektryczny. Obydwa powyższe modele mają płaski dach, przez co pasują do nowoczesnych domów i rezydencji. Są też odporne na wiatr i śnieg dzięki zastosowaniu odpowiednich profili konstrukcyjnych.

Zadaszenia średniej wysokości

Zadaszenia średniej wysokości są kompromisem między konstrukcjami niskimi a wysokimi. Nie zakłócają harmonii ogrodu, ale jednocześnie są dostatecznie wysokie, aby móc się pod nimi bardzo wygodnie pływać. System prowadnic pozwala na łatwe przesuwanie segmentów w obu kierunkach. Istnieje także możliwość przedłużenia prowadnic poza basen, dzięki czemu można odsunąć zadaszenie na bok.

Przykładem tej linii jest model Universe dzięki opływowemu kształtowi świetnie współgra z otaczającą go zielenią. Uchylne lub przesuwne drzwi mogą znajdować się w ścianach szczytowych. Drzwi boczne przeważnie umieszcza się w skrajnych segmentach.

Zadaszenie basenu TROPEA
Zadaszenie basenu TROPEA

Komfortowe zadaszenia wysokie

Jest to bez wątpienia najwygodniejsze rozwiązanie, umożliwiające swobodne poruszanie się wokół basenu czy nawet rozstawienie przy nim leżaków. Przedłużenie prowadnic poza obręb niecki pozwala na zsuniecie segmentów w jeden koniec, co jest dobrym pomysłem w gorące dni. Zsunięte segmenty tworzą aneks, w którym można schronić się przed wiatrem czy ustawić meble ogrodowe. Alukov oferuje klientom aż 8 modeli zadaszeń wysokich.

Najpopularniejsze to Olympic, Omega i Vision. Wszystkie cechują się dużą przestronnością. Najciekawsze wzornictwo ma baz wątpienia model Olympic, który został po raz pierwszy zaprezentowany w 2004 roku. Składa się z mobilnych segmentów oraz jednej lub dwóch półkopuł. Aluminiowe profile można pomalować na kolor imitujący drewno, co nadaje dodatkowego charakteru całej konstrukcji.

Wszystkie zadaszenia Alukov są dostępne w wielu kolorach, mają atrakcyjne wzornictwo oraz mają rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Podsumowując podstawowe zalety zadaszeń basenowych Alukov to:

  • przedłużają możliwość korzystania z zewnętrznego basenu
  • zapewniają pełne bezpieczeństwo domownikom i zwierzętom
  • chronią przed zanieczyszczeniami i insektami
  • pozwalają zminimalizować użycie chemii basenowej
  • umożliwiają zażywanie kąpieli podczas deszczu, wiatru i niepogody
  • chronią baseny przed skutkami mrozu
  • indywidualny dobór konstrukcji do warunków śniegowych i wiatrowych poparty ponad 20 letnim doświadczeniem Alukov

Zapraszamy do kontaktu.

Międzynarodowy ekspert firmy Alukov
Tomasz Pacyński
+48 501 732 383
t.pacynski@alukov.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Alukov Polska