Styl romantyczny

Nie da się ukryć – styl romantyczny jest bardzo kobiecy. Panowie zwykle... mniej słodzą. Żeby ich przekonać, należy wznieść się na wyżyny dekoratorskiego kunsztu. I nie przesadzić z falbankami oraz z różem.


Przyjęło się uważać, że w XXI wieku romantyczne porywy są domeną młodych kobiet. I rzeczywiście, ten styl ma wiele wspólnego z sentymentalnym pensjonarskim rozmarzeniem. Jednak pojęcia te, choć pokrewne, nie muszą być tożsame. Nowy romantyzm możemy potraktować nieco inaczej; dostrzec w nim przede wszystkim harmonię i silny walor emocjonalny.

 

To nurt, od którego oczekujemy poczucia błogostanu. Należy się jednak zastanowić, czy na dłuższą metę wypełnią tę misję pełne słodyczy kwiatowe desenie w odcieniach bieli i różu, uznawanych za sztandarową paletę stylu... Być może róż warto zastąpić kolorem bardziej zdecydowanym, a także – wzorem mistrzyni gatunku Laury Ashley – połączyć kwieciste wzory z subtelnymi paskami lub kratką.

 

Podobny efekt zapewni kontrapunkt w postaci jednego mebla z nieco innej bajki: cięższego, o zdecydowanym zarysie. Może to być fotel w pasiastym „męskim” obiciu, stolik z kutego żeliwa w odcieniu mosiądzu lub stół z ciemnego drewna. Aranżacja, nie tracąc harmonijnej równowagi, nabierze wówczas pikanterii i dłużej będzie cieszyć nasze oczy bez wrażenia monotonii.

fot. Dekoria

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny