Styl eko

Czerpie inspirację z natury. Zaspokaja naszą potrzebę obcowania z przyrodą. Jest przyjazny środowisku i człowiekowi. We wnętrzu zaaranżowanym w duchu eko łatwo wypocząć i odetchnąć pełną piersią.


Eko jest w modzie. W dziedzinie aranżacji wnętrz pojęcie to bywa rozumiane powierzchownie, wyłącznie jako zbiór dekoracyjnych motywów nasuwających przyrodnicze skojarzenia. Coraz częściej jest jednak wyrazem naszego głębokiego zainteresowania problemami środowiska. Taka interpretacja mieści w sobie zarówno tęsknotę za zielenią i potrzebę obcowania z naturalnymi materiałami, jak i dążenie do proekologicznego stylu życia. Warto potraktować ten nurt wielowątkowo, wybierając do wykończenia wnętrz materiały nie tylko bliskie naturze, ale także odnawialne. Łącząc meble z tworzyw z odzysku z nowoczesnymi technologiami pozwalającymi oszczędzać wodę i energię, możemy żyć nie tylko modnie, ale i mądrze.

 

Estetyka stylu eko jest prosta i przyjazna. Drewno w postaci zbliżonej do naturalnej – bez silnie barwiących lakierów. Miękkie tkaniny: wełna, bawełna i len (fot. 1). Kolory lasu i ziemi: piaskowe beże, jasne brązy, zielenie (fot. 2, 3). Dekoracje o prostych kształtach naśladujących naturę (fot. 4).

 

Ten styl kocha światło; słońce jest jego wielkim sprzymierzeńcem. Nie powinno go zabraknąć w urządzonym zgodnie z zasadami trendu salonie. Wielkie okna, najlepiej usytuowane na ścianie od południa, pozwolą nam w pasywny sposób wykorzystywać słoneczne ciepło.

fot. Innemeble.pl

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny