Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 1-2/2010
Domowy salon kąpielowy
Jest marzeniem wielu z nas – przestronna i wysoka, zalana światłem, luksusowo wyposażona. Ozdobiona kryształami i złotem, które kamuflują jej sanitarny charakter. W takich dążeniach nie ma nic dziwnego – pałacowa łazienka pozwala doznać pełnego oczyszczenia, zrelaksować się i odnowić siły po długim dniu. A także poczuć się po prostu po królewsku!

Domowy salon kąpielowy
(fot. Roca)
Dwie łazienki w domu jednorodzinnym od lat należą do standardu. Z upodobaniem mnożymy węzły sanitarne, co nie skutkuje przecież zwiększeniem zużycia wody, za to podnosi komfort, oszczędzając nam nerwowego pośpiechu i porannych kolejek. Nie warto oczywiście popadać w przesadę: przeciętnej rodzinie dwupokoleniowej wystarczą dwie łazienki, a wzbogacenie ich o dodatkową toaletę pozwala zbliżyć się do ideału.

 

Więcej nie trzeba – każde pomieszczenie musimy przecież wykończyć i wyposażyć (w przypadku łazienki to niemały wydatek), a później latami ogrzewać. Zwykle jedna z łazienek – często ta usytuowana w sąsiedztwie sypialni – jest większa. Można nazwać ją dużą, jeśli jej powierzchnia przekracza 7 m2. Powyżej 10 możemy już mówić o salonie kąpielowym.

 

Taki salon urządzony w stylu pałacowej komnaty to nie tylko prywatny gabinet odnowy; to także jeden z najmodniejszych obecnie trendów stylistycznych. Zabawę w pałac można potraktować dosłownie lub z przymrużeniem oka – mieszając style z różnych bajek i epok. Najważniejsze, by zaaranżowana w jej duchu łazienka zapewniała nam pełny komfort. Zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny.

Komponenty luksusu

Wbrew pozorom w łazience w stylu pałacowym to nie detale i ozdoby są najistotniejsze. Najważniejsza jest przestrzeń – jej rozległość, a także proporcje. Możemy oczywiście dokonać drobnej korekty, choćby podwyższając wnętrze poprzez pozostawienie białego sufitu przy ciemnych ścianach. Ale tak naprawdę metrażu nie da się oszukać, ponieważ każdy ze sprzętów musi mieć swój własny niezbywalny kąt.

 

Agnieszka Rezler

 

Pełny artykuł w PDF Domowy salon kąpielowy

 

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje