Wybierając bramę garażową kierowałem się opiniami z forum dyskusyjnego

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wybierając bramę garażową kierowałem się opiniami z forum dyskusyjnego

Wybrałem bramę segmentową z napędem, bo zależało mi na dobrej termoizolacyjności, jakości i atrakcyjnym wyglądzie wrót, długowieczności, możliwie najdłuższej gwarancji i serwisie na żądanie. Najpierw przeglądałem w Internecie fora dyskusyjne... - mówi Marcin, Czytelnik Budujemy Dom, który górną segmentową bramę użytkuje od 2010 r.

Garaż: w bryle budynku, na 2 samochody, powierzchnia 38 m2; ogrzewany.

Bramy garażowe:

Co jest najważniejsze przy wyborze bramy garażowej? 😁
0:30
 • Segmentowa, górna; 
 • Wymiary 500 × 225 cm; 
 • Ze stali ocynkowanej o gr. 0,5 mm i wykończona laminatem; wewnątrz segmentów pianka PU o gr. 42 mm. 
 • Napęd - z paskiem kewlarowym, siła uciągu 800 N, system wykrywania przeszkody, ciche i łagodne domykanie, blokada dociskowa. 
 • Sterowanie - 4 piloty dwukanałowe.

Decyzja: wybrałem bramę segmentową z napędem, bo zależało mi na dobrej termoizolacyjności, jakości i atrakcyjnym wyglądzie wrót, długowieczności, możliwie najdłuższej gwarancji i serwisie na żądanie. Najpierw przeglądałem w Internecie fora dyskusyjne i sugerując się najpochlebniejszymi opiniami, wybrałem znanego producenta i sprzedającego jego wyroby dystrybutora. Umówiłem się z nim na kompleksową usługę.

Nie zamówiłem okienek, pochwytów, bo źle wpływają na termoizolację wrót i ułatwiają wejście z zewnątrz niepożądanym osobom, dodatkowo podnoszą cenę.

Napęd z paskiem kewlarowym
Napęd z paskiem kewlarowym monterzy dopasowali do bramy.

Brama segmentowa z napędem - rady i przestrogi:

 • Na etapie stawiania domu zgłosiłem wykonawcom, jaka będzie brama z napędem. Zgodnie ze sztuką budowlaną, wyprowadzili odpowiednie nadproże i otwór wjazdowy o szerokości 5 m a w jego świetle zastosowali mniejszą warstwę ocieplenia ze styropianu, żeby elementy zamocowania bramy mogły odpowiednio utrzymać się w ścianie. Jestem zadowolony z montażu. Prace trwały 3 godziny, zaskoczyła mnie sprawność tylko dwóch fachowców. Wiedzieli co i jak robić. Na ścianie tuż przy wrotach dodali przycisk, który ułatwia operowanie, gdy w pobliżu nie ma pilota. Polecam to rozwiązanie.

 • Uczestnicy forum dyskusyjnego podkreślali, że brama od wybranego przeze mnie producenta jest świetnie zaizolowana cieplnie i akustycznie, ma wysokie segmenty, więc skrzydło ma niewiele uszczelek na ich styku. Jestem pod dużym wrażeniem izolacji! Moja brama jest wystawiona na zachód, czyli na popołudniowe słońce i gorąco, a segmenty od strony garażu są w lecie zimne.

  Znakomicie funkcjonują uszczelki. Świetne jest to, że ta progowa wyposażona jest fabrycznie w zintegrowany system wentylacji, który przez okrągły rok zapewnia w garażu komfortowy klimat. W tym pomieszczeniu powinno się mieć przecież również możliwość oddychania czystym powietrzem. Forumowicze często podnosili temat wykorzystania łożyskowych rolek jezdnych w prowadnicach i dobrze je oceniali. Rzeczywiście z nimi moja brama porusza się bardzo cicho i stabilnie. Jest bezusterkowa.

  Tylko raz, po roku jej użytkowania, wezwałem serwis do przeglądu. Zrobiłem tak, aby utrzymać gwarancję na napęd. Fachowiec poinstruował mnie, jak powinienem sam dbać o wrota w celu przedłużenia ich żywotności. Stosuję się do jego zaleceń - regularnie czyszczę z kurzu i innych zabrudzeń prowadnice oraz uszczelki. Mechanizmy stalowe smaruję smarem technicznym, a uszczelki silikonowym. Laminat na bramie jest wysokiej jakości - nie ma na nim bąbli, ubytków, nie wypłowiał, wytrzymuje mycie wodą pod ciśnieniem.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Brama segmentowa z napędem - koszty:

 • brama z napędem i z montażem 7500 zł/szt.; 
 • przegląd 180 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny