Folia znika z placów budowy

Folia znika z placów budowy
2 stycznia 2009 r. Xella Polska, we współpracy z Interseroh Organizacją Odzysku, rozpoczyna proekologiczną akcję „Folia znika z budowy". To pierwsza w Polsce inicjatywa producenta materiałów budowlanych, która pozwoli pozbyć się folii opakowaniowej z placów budowy i wesprze działania na rzecz rozwoju świadomego ekologicznie społeczeństwa.

W ramach projektu każdy klient, który zakupi bloki SILKA lub bloczki YTONG, będzie mógł zgłosić pod numer telefonu (022) 742 10 22 chęć oddania zbędnych opakowań foliowych. W ciągu trzech dni od daty zgłoszenia na plac budowy przyjedzie przedstawiciel wskazanej przez Interseroh firmy recyklingowej i odbierze zadeklarowaną ilość niepotrzebnego opakowania. Minimalna ilość folii opakowaniowej, która bezpłatnie zniknie z terenu budowy, to 1m³. Inwestor będzie mógł zwrócić folię nie tylko z palet produktów SILKA i YTONG, ale również z pozostałych materiałów budowlanych potrzebnych do wzniesienia budynku. Akcja będzie prowadzona na terenie całej Polski.

 

Do produkcji bloków SILKA i bloczków YTONG wykorzystywane są wyłącznie składniki naturalne - piasek, wapno i woda - dzięki czemu powstają najzdrowsze materiały budowlane na rynku. Stosowane technologie zapewniają ekologiczny i energooszczędny proces produkcji, a powstałe podczas tego procesu odpady wykorzystuje się ponownie. Wszystko to sprawia, że Xella na co dzień chroni środowisko naturalne. Rozpoczynająca się akcja jest kolejnym krokiem w realizowaniu tej strategii.

 

Poprzez zaangażowanie się w akcję „Folia znika z budowy" pragniemy pokazać, że obowiązkiem każdego prowadzącego odpowiedzialny biznes przedsiębiorstwa jest dbanie o środowisko - mówi Cezary Szeszuła, Prezes Zarządu Xella Polska. - Jesteśmy przekonani, że umiejętnie prowadzona gospodarka odpadami pozwoli na ich powtórne wykorzystanie, a tym samym na zaoszczędzenie kurczących się naturalnych źródeł surowców.

Od kilku lat w Polsce podejmowane są działania mające na celu rozbudowę systemu selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Do tej pory skupiały się one głównie na podnoszeniu świadomości gospodarstw domowych i zwiększaniu ilości pozyskiwanych z nich surowców - mówi Anna Grom - Parsons, Koordynator ds. Rynku z ramienia Interseroh. - Miejscami, gdzie generowane są duże ilości odpadów opakowaniowych, głównie folii, są m.in. place budowy.

Produkty Xella

Poprzez akcję „Folia znika z budowy" Interseroh i Xella starają się zagospodarować cenne dla środowiska surowce, które dotychczas wraz z innymi, typowo budowlanymi odpadami trafiały do wspólnych kontenerów. Inicjatywa ta umożliwi zamknięcie w ramach jednego, kontrolowanego procesu, całego cyklu wykorzystania surowca - od wprowadzenia go na rynek w postaci opakowania aż do skierowania powstałego z niego odpadu do powtórnego przetworzenia i użycia - podsumowuje Anna Grom - Parsons.

 

Projekt ma charakter pilotażowy. Po sześciu miesiącach organizatorzy dokonają podsumowania jego wyników i podejmą decyzję o kontynuowaniu go.

 

Xella Polska zaprasza wszystkich inwestorów i firmy wykonawcze, którym ochrona środowiska nie jest obojętna, do wzięcia udziału w akcji.

 

 

Firma powiązana: Xella Polska

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz