Knauf Sp. z o.o. Tynki wewnętrzne gipsowe i cementowo-wapienne
Zobacz firmę w innym dziale:
Masy do fugowania i uszczelniania
Szpachle i gładzie
Kleje do płytek ceramicznych
Systemy ocieplania i termorenowacji
Masy samopoziomujące, betonowe i żywiczne
Płyty gipsowe (g-k, g-w), profile, mocowania
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 46697
Porady od Knauf Sp. z o.o.
Jak wykonać tynk cementowo-wapienny w pomieszczeniu? Zrób to sam
Chcesz nadać swoim ścianom trwałe i estetyczne wykończenie? Tynk cementowo-wapienny to klasyczne rozwiązanie, które od lat cieszy się popularnością. Dzięki swojej wytrzymałości i odporności na wilgoć, doskonale sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W tym artykule krok po kroku przedstawimy Ci, jak samodzielnie wykonać tynk cementowo-wapienny, wykorzystując wysokiej jakości produkty. Dowiesz się, jak przygotować podłoże, wymieszać zaprawę i nałożyć tynk, aby uzyskać profesjonalny efekt.
Czym obrobić drzwi po montażu?
Wymiana drzwi to ważny etap remontu, wpływający na funkcjonalność i estetykę wnętrza. Kluczowym elementem wykończenia jest profesjonalna obróbka glifów, zapewniająca elegancki i trwały efekt. W tym artykule przedstawiamy szczegółową instrukcję krok po kroku, wykorzystując tynk gipsowy gwarantujący gładką i estetyczną powierzchnię.
Pęknięcia na ścianie? Napraw je sam w 6 prostych krokach!
Pęknięcia na ścianach są powszechnym problemem, który może pojawić się w każdym domu. Choć mogą wyglądać niepokojąco, w większości przypadków można je naprawić samodzielnie. Poniższy poradnik przedstawia krok po kroku, jak skutecznie naprawić duże pęknięcia na ścianie.
Czym się różnią tynki cienkowarstwowe od tradycyjnych?
Budujesz dom lub remontujesz elewację? Zastanawiasz się, jaki tynk wybrać? W tym artykule porównujemy tynki cienkowarstwowe i tradycyjne, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji.
Jak odnowić stare ściany mieszkania w kamienicy? Sekrety mistrzowskiej renowacji
Odkryj, jak zamienić stare ściany w eleganckie tło dla Twojego wnętrza - szybkie rozwiązania dla mieszkań z duszą.
Nowoczesna elewacja - wybierz tynk dekoracyjny z połyskującymi drobinkami Knauf Deco Design Mika
Elewacja domu to jego wizytówka. Powinna być dopasowana do bryły domu, spójna ze stylistyką wnętrz, a także pozostawać w harmonii z otoczeniem. Oprócz standardowych tynków, na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów do wykończenia elewacji. Nowoczesne elewacje nie boją się ciemnych kolorów czy niebanalnych połączeń różnych materiałów. Jedno jest pewne - elewacja powinna być unikatowa, powinna wyróżniać dom, zaskakiwać i przykuwać wzrok. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem materiałów do wykończenia elewacji, koniecznie zwróć uwagę na nowość na rynku - tynk dekoracyjny z połyskującymi drobinkami Knauf Deco Design Mika.
Jaki system ociepleń domu będzie estetyczny i trwały?
Knauf oferuje systemy ociepleń zewnętrznych ETICS Knauf Thermo z wykorzystaniem płyt ze styropianu oraz Knauf Thermo W z wełną mineralną. Systemy ociepleń Knauf mogą być stosowane do ocieplenia nowych budynków oraz termomodernizacji budynków nieocieplonych lub ocieplonych niedostatecznie.
Jak uzyskać perfekcyjne powierzchnie ścian i sufitów?
Perfekcyjne powierzchnie ścian i sufitów stanowią ozdobę każdego wnętrza i są najlepszym tłem dla każdej aranżacji. Knauf oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do finiszowego wykańczania ścian i sufitów wykonanych z tynków cementowo-wapiennych, tynków gipsowych oraz płyt g-k, a także gamę produktów służących do spoinowania połączeń płyt g-k.
Poradnik Remontowy Knauf - nowy cykl filmów instruktażowych DIY
Drobne remonty i naprawy w domu nie zawsze wymagają wizyty fachowca. Knauf przygotował cykl filmów instruktażowych dla majsterkowiczów pod tytułem „Poradnik Remontowy”, w których krok po kroku pokazujemy jak samodzielnie wykonać mały remont lub prostą naprawę.
Jak odnowić dach w domu - kostce?
Będące dawniej realizacją marzeń o własnym domu, tak zwane "kostki" często nie odpowiadają obecnym standardom budowlanym i przysparzają problemów swoim właścicielom. Jednym ze słabych punktów takich domów są stropodachy. Ich konstrukcję można jednak zmodernizować przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów materiałowych.
Dlaczego warto ocieplić garaż?
Garaż w obrębie budynku to bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające na pełniejsze wykorzystanie jego zalet. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli nie będzie w nim systemu grzewczego, należy go odpowiednio ocieplić, aby nie był źródłem strat energii cieplnej.
Jak sprawić, żeby ogrzewanie podłogowe było skuteczne?
Pracą ogrzewania podłogowego steruje obecnie automatyka, zapewniając komfort cieplny przy oszczędności energii. Ale maksymalnej efektywności takiej instalacji nie uzyska się bez odpowiednich rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych.