Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Paroc
Ocieplanie ścian zewnętrznych metodą lekką suchą
W metodzie lekkiej suchej ściany zewnętrzne ociepla się bez stosowania prac mokrych na budowie. W związku z tym, metoda ta nie ma praktycznie ograniczeń temperaturowych dotyczących procesu technologicznego.
WOLF Haus
Zalety budownictwa prefabrykowanego - XXI wieku
O zaletach budownictwa prefabrykowanego mówi Dominik Kosmała, dyrektor Działu Domów Gotowych firmy Wolf System sp. z o.o.
Jak przygotować okna na nadejście zimy?
Chociaż możemy jeszcze cieszyć się dodatnimi temperaturami i promieniami słońca, to już niedługo nadejdzie chłodna część roku. Jesień to ostatni moment na przygotowanie okien do zimy. Dzięki prostym zabiegom przetrwają one opady śniegu czy srogi mróz.
Paroc
Izolacja termiczna ścian trójwarstwowych
Rozpowszechnionym typem ściany zewnętrznej, zwłaszcza w budynkach jednorodzinnych i małych domach mieszkalnych, jest ściana trójwarstwowa ceramiczna, z izolacją termiczną z wełny kamiennej.
Drewno w łazience – modne ale i praktyczne
Drewno jest coraz częściej stosowane w łazienkach, jako materiał, z którego wykonuje się podłogę i dekoracje. Co do tego, że prezentuje się bardzo stylowo nie ma wątpliwości, pojawia się jednak pytanie czy jest to praktyczne rozwiązanie.
Śnieżka
Zielony kolorem jesieni
Tej jesieni chcemy… zatrzymać lato! I wprowadzić zieleń do naszych domów. Zielony to kolor natury, harmonii i równowagi. Myślimy „spokój”– widzimy zielone pola, lasy. Patrząc na zieleń stajemy się spokojniejsi.
Lafarge Kruszywa i Beton
Stop pękającym ścianom!
Pęknięcia, rysy, a czasem nawet grube szczeliny na ścianie i suficie to widok, który możemy spotkać w 70% nowo wybudowanych budynków. Jedną z głównych przyczyn tej sytuacji są źle wykonane fundamenty i zastosowanie niskiej jakości betonu.
Libet
Libet ma sposób na piękne schody tarasowe
Dobrze zaprojektowany i wykończony taras to miejsce harmonijnie łączące dom z ogrodem. A w takim przypadku nie sposób obejść się bez dopasowanych do klimatu miejsca schodów tarasowych – na przykład ze szlachetnej kostki brukowej.
Kolektor pionowy czy poziomy?
Gruntowa pompa ciepła może pobierać energię magazynowaną pod powierzchnią ziemi za pomocą kolektorów lub sond geotermalnych. Czym różnią się te wymienniki i na co należy zwrócić uwagę decydując się na jeden z nich?
Elfa Manufacturing Poland
Elfa radzi jak urządzić garderobę
4 m² - fachowcy szacują, że tyle wynosi minimalna powierzchnia funkcjonalnej garderoby. Nie martw się, jeśli nie wygospodarujesz takiej przestrzeni!
Sklepy Komfort
Jak dbać o wykładziny i dywany? – radzą eksperci Sklepów Komfort
Brud, który jest dobrze widoczny na gładkiej podłodze (np. panelach lub wykładzinie elastycznej), nie rzuca się w oczy na dywanach i wykładzinach dywanowych. Nie oznacza to jednak, że wykładziny czy dywany mniej się brudzą.
Dom z garażem w bryle budynku
O lokalizacji garażu często decyduje kształt i wielkość działki, a także indywidualne potrzeby inwestora. Garaż w bryle budynku to oszczędność miejsca na posesji, a także dodatkowa powierzchnia użytkowa nad garażem.
OknoPlus
Jak kupić dobre okna PCV?
Okno jest bardzo specyficznym wyrobem – pozornie większość okien wygląda tak samo, bez względu na producenta więc gdzie są różnice?
MS więcej niż OKNA
Jesienny przegląd okien drewnianych
Okna drewniane wymagają przeprowadzania okresowych kontroli przynajmniej dwa razy w roku. Szczególną uwagę należy poświęcić przeglądowi jesiennemu, ponieważ w niższych temperaturach stolarka jest bardziej narażona na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.