Wskaźnik powierzchniowy zapotrzebowania na ciepło
Wszystkie kotły produkowane przez ZMK SAS zostały skonstruowane tak, aby osiągnąć deklarowaną moc grzewczą (przy u życiu paliwa podstawowego). Przy doborze kotła sugerujemy zwracać uwagę na wymaganą moc urządzenia, a nie na powierzchnię grzewczą wymiennika, ponieważ kotły dostępne na rynku różnią się między sobą rozwiązaniami konstrukcyjnymi (nie należy ich porównywać w oparciu o ten parametr - pow. grzewczą ). Dla szybkiego doboru kotła można, z dużym przybliżeniem, posługiwać się wskaźnikiem powierzchniowym zapotrzebowania na ciepło dla ogrzewanego budynku:
• budynki dobrze zaizolowane z nowoczesną instalacją 70 ÷ 80 W/m2
• budynki niezaizolowane z tradycyjną instalacją 100 ÷ 120 W/m2
• lub w przypadku wysokich pomieszcze ń (np. h>2,7m) wskaźnikiem kubaturowym:
• budynki mieszkalne 30 ÷ 35 W/m3
• -hale produkcyjne (bez ciepła na wentylacj ę ) 20 ÷ 25 W/m3
Montaż kotła
Informacje niezbędne dla prawidłowego montażu oraz eksploatacji produkowanych przez nas urządzeń grzewczych znajdą Państwo w dokumentacji techniczno - rozruchowej przeznaczonej dla danego typu kotła SAS, montowanych sterowników, układów podawania paliwa.
Co robić w przypadku problemów z pracą kotła?
W przypadku wystąpienia problemu podczas eksploatacji urządzenia zalecamy w pierwszej kolejności zapoznać się z rozdz. "stany nieprawidłowej pracy". Postępowanie zgodnie z zawartymi w dokumentacji wytycznymi pozwala na długoletnią i bezpieczną eksploatację kotła na paliwo stałe oraz urządzeń współpracujących. Zawiera ona również kartę gwarancyjną wymaganą podczas ewentualnej reklamacji, dlatego też obowiązkiem dystrybutora jest jej wypełnienie i przekazanie wraz z kotłem Kupującemu.
Aktualne jak i archiwalne wersje dokumentacji dla kotłów SAS, zamontowanych sterowników, podajników znajdą Państwo na stronie internetowej www.sas.busko.pl zakładka serwis/instrukcje obsługi.
źródło i zdjęcie: Sas