Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Wykorzystanie wody deszczowej
Podlewanie ogrodu lub mycie miejsc takich jak taras czy ścieżki ogrodowe z użyciem wody deszczowej jest rozsądne, niedrogie i przyjazne dla środowiska.

Algi i grzyby na elewacji
Od kiedy elewacje budynków przestano powszechnie pokrywać wapnem i cementem o wysokim pH problem mikroorganizmów stał się prawdziwą zmorą. Nie tylko psują one estetykę ściany, na której się pojawiają, ale też wpływają negatywnie na trwałość materiałów wykończeniowych. Czym są? Skąd się biorą? Jak się ich pozbyć?

Grupa Armatura: Harmonia form w łazience
Harmonia form w łazience jest efektem płynnego połączenia kilka strategicznych obszarów w zakresie wystroju wnętrza łazienki. Dobre wyważenie pomiędzy poszczególnymi obszarami pozwala uzyskać optymalną estetykę pomieszczenia. Jednym z tych obszarów jest wybór płytek ceramicznych i kolorystyki pomieszczenia, dalej jest wybór wanny, umywalki, miski ustępowej czy bidetu, a następnie dobranie odpowiednich baterii do określonego typu urządzenia.

Zima nadchodzi, czyli czas zadbać o drewno w ogrodzie
Gdy zima za pasem, nie dajmy się zaskoczyć pierwszym opadom śniegu oraz przymrozkom. Zawczasu przygotujmy meble ogrodowe i drewniane elementy małej architektury w ogrodzie do nadejścia najchłodniejszej z pór roku. Dzięki temu, zyskają skuteczną ochronę i posłużą nam jeszcze przez długi czas.

PAROC: Wykonujemy dwuwarstwową izolację dachu płaskiego w systemie wentylowanym
Dachy płaskie, do niedawna kojarzone raczej z nijakim, przygnębiającym budownictwem epoki gierkowskiej, wracają do łask. Konstrukcje te szczególnie doceniają młodsze pokolenia architektów i inwestorów, którzy w dachach płaskich doceniają nie tylko szansę na uzyskanie ciekawej bryły, ale też szereg udogodnień funkcjonalnych.

Co to jest wełna szklana?
Wełna szklana jest to naturalny materiał izolacyjny o bardzo dobrej izolacyjności termicznej, akustycznej i najbezpieczniejszej klasie reakcji na ogień. Głównymi surowcami używanymi do produkcji wełny szklanej jest piasek i stłuczka szklana.

Wilgoć, glony, promienie UV. Jak radzić sobie z naturalnymi wrogami drewna?
Przebieg procesu niszczenia drewna przez wilgoć, siniznę i zgniliznę.

Wentylacja domu późną jesienią
Niskie temperatury spowodowały już w wielu domach załączenie się systemu grzewczego. Temperatura nocą spada już o kilka kresek poniżej zera, na szybach pojawia się Dziadek Mróz, a szyby w aucie trzeba skrobać. Zima za pasem...

Rekuperator w domu z bali
Kilka dni temu ekipa Rekuperatory.pl ukończyła montaż systemu rekuperacji w domu z drewnianych bali. Dom jest nie tylko piękny, ale również energooszczędny. Można w nim zamontować najnowocześniejsze instalacje - dokładnie te same, które stosuje się w domach z pustaków.

Polbruk: Z czego wybudować schody?
Schody stanowią nie tylko podstawowy element wejścia do budynku, ale często, wraz z trawnikami i ogrodowymi ścieżkami pełnią także ważną rolę dekoracyjną. Od czego należy zacząć ich budowę i jaki materiał najlepiej wybrać, aby uzyskać różnorodne i efektowne połączenia? Oto kilka wskazówek.

ISOVER: Mostki termiczne - szkodniki dla ciepłych domów
Komfort ciepła w domu zawdzięczamy wielu czynnikom. Jednym z pożeraczy energii, a w konsekwencji naszych pieniędzy są mostki termiczne powstające w systemie izolacji. Jak im zapobiec?

SAAPPUR: Co lepsze? płyta, czy natrysk pianką?
Tego typu pytania ciągle wracają w naszym kierunku niczym bumerang. Pośród naszych klientów zdania są podzielone. My na swoim koncie mamy wiele realizacji świeżych budynków, które zaraz po postawieniu izolowaliśmy pianką, metoda bezpośrednio na mur.

Roztocza i mikroorganizmy w rurach
Czy istnieje niebezpieczeństwo, że w rurach w ścianach będą gromadzić się roztocza i inne mikroorganizmy?

Roto: Dobra jakość powietrza – od czego zależy i jak ją uzyskać?
Dobre powietrze pozwala nam komfortowo czuć się w pomieszczeniu, swobodnie oddychać, pozytywnie oddziałuje na koncentrację i pomaga skupić się na pracy czy nauce. Jakość powietrza, które wdychamy, ma wpływ na bardzo wiele czynników. Dlatego prawidłowe wietrzenie i wentylacja są niezwykle ważne.

Dlaczego nawiewniki podnoszą komfort cieplny mieszkania?
Na pojęcie komfortu cieplnego składa się wiele czynników fizycznych, które bezpośrednio oddziałują na organizm człowieka i są przez niego wyczuwalne. Do najważniejszych należą średnia temperatura powietrza, różnica temperatur powietrza pomiędzy poziomem głowy a stóp (czynnik HAT), prędkość przepływu powietrza (szczególnie zimnych prądów) oraz wilgotność powietrza.