Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Wszystko zależy od właściwego podkładu - posadzka na nierównym podłożu?
Nawet najładniejsze płytki, panele czy deski, położone na zanieczyszczonym, nierównym i słabym podłożu, szybko będą się prezentować mało efektownie. Taka podłoga jest też mniej funkcjonalna. Dlatego wybór posadzki powinien iść w parze z wyborem podkładu podłogowego. Na podłoża bardzo nierówne i zanieczyszczone przychodzą z pomocą podkłady do zadań specjalnych Weber.
Wymiana grzejników czy całej instalacji grzewczej? Jak to zrobić w wiekowej kamienicy.
Wiekowe kamienice coraz częściej przechodzą metamorfozy, dzięki którym przywracana jest im dawna świetność. To jednak nie tylko powierzchowne zmiany. Wymieniane są stare instalacje grzewcze i inne systemy wewnętrzne. Nowoczesna technologia siłą rzeczy wkrada się także w mury kamienic z początków XX wieku. Dzisiejsze projekty są pieczołowicie i indywidualnie dopasowywane tak, że nawet budynki pod opieką konserwatora zabytków można wyremontować, bez uszczerbku dla ich stylistyki.
Stahlton Polska
Cokołowe bloczki termoizolacyjne Isomur Plus, a efektywność energetyczna budynków
Dzisiejsze przepisy związane z efektywnością energetyczną budynków wymagają spełnienia (lub nie przekraczania) wartości granicznych, wyrażanych w zapotrzebowaniu na nieodnawialną energię pierwotną obiektu EP oraz izolacyjnością cieplną przegród budowlanych wyrażanych wartościami maksymalnymi U c (max), określonymi w Warunkach Technicznych 2013. Wymogi te są łatwe do spełnienia w przypadku ścian zewnętrznych i dachów oraz przy zastosowaniu odpowiednich zabiegów konstrukcyjnych i materiałów izolacyjnych.
HG POLSKA sp. z o.o.
Jak dbać o olejowaną podłogę drewnianą?
Drewniane podłogi zabezpieczone metodą olejowania, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Stosowanie uniwersalnych środków chemicznych może powodować ścieranie powłoki ochronnej, a w efekcie niszczenie drewna. Dlatego chcąc zachować ich powierzchnię w doskonałym stanie, do czyszczenia należy używać produktów dedykowanych, takich jak HG środek do bieżącej pielęgnacji olejowanych podłóg drewnianych...
Ruukki Polska
Jak wybrać najlepszą blachodachówkę?
Blachodachówki nie powinno się kupować tylko na podstawie samego wyglądu. W ten sposób trudno ocenić jej jakość. Zamawiając blachę dachową trzeba zwrócić uwagę na znacznie ważniejsze parametry. To one decydują o trwałości wykonanego pokrycia.
Alpol A. E. Schober s.j.
Co zrobić, gdy nie mamy okablowania do domofonu lub dotychczasowe jest uszkodzone?
Instalacja tradycyjnego domofonu wymaga okablowania pomiędzy kasetą, zasilaczem i unifonami (w niektórych przypadkach, aż kilkunastu żył).
Wilo Polska
Zapobieganie występowaniu awarii przepompowni z monitoringiem Wilo
W ostatnich latach w Polsce nastąpił szybki rozwój infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej. Zostały zbudowane tysiące kilometrów sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Wiele z nich zostało wyposażonych w nowoczesne przepompownie ścieków, tłocznie ścieków, zestawy do podnoszenia ciśnienia wody oraz inne urządzenia firmy Wilo.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Nowe warunki techniczne - dobrze skalkulowana inwestycja w ciepły dom
Wszystkie domy budowane na podstawie pozwoleń na budowę wydanych od początku 2014 roku muszą spełniać nowe warunki techniczne. Wprowadzono je po to, by przyszłe domy charakteryzowały się lepszą izolacyjnością cieplną oraz mniejszym zapotrzebowaniem na energię pierwotną . Pomimo nieznacznego wzrostu kosztów inwestycji nowe domy będą bardziej opłacalne, ze względu na niższe rachunki za ogrzewanie.
Blachy Pruszyński
Jakie są główne kryteria doboru systemu rynnowego i materiału, z którego jest on wykonany?
Komentarza udziela Sławomir Góraj z Grupy Pruszyński. Kompletny system orynnowania składa się z rynien poziomych, rur spustowych oraz elementów łączących i mocujących takich jak: kolanka, mufki, haki, sztucery, trójniki czy narożniki.
Schiedel
Dlaczego warto wybrać komin Schiedel Thermo Rondo Plus?
W ostatnich latach mamy do czynienia z dynamicznym wdrażaniem nowoczesnych technologii w budynkach mieszkalnych. Wszystkie projektowane konstrukcje muszą spełniać wymagania podstawowe wynikające z Prawa Budowlanego.
Jak zoptymalizować koszty inwestycji budowlanej? Najważniejsze planowanie.
Doradcy Ytong Silka zapraszają architektów, projektantów, a także inwestorów instytucjonalnych oraz deweloperów na cykl prezentacji poświęconych optymalizacji efektywności inwestycji budowlanej. Prezentacje będą prowadzone w ramach całorocznych konferencji branżowych organizowanych przez Biotop Biuro Inżynierii Środowiska. Pierwsza prezentacja już 11.02 w Sopocie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Libet
Kowalski układa taras wentylowany
Prosta, szybka i tania, a przy tym niezawodna to podstawowe zalety technologii tarasu wentylowanego. Do tego należy dodać jeszcze jedną – Kowalski może wykonać taki taras samodzielnie, bez pomocy fachowców i bez użycia specjalistycznych narzędzi.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Popularne systemy ogrzewania a komfort użytkowania
Niskie koszty eksploatacji oraz najwyższa wydajność to hasła, którymi określane są niemal wszystkie nowoczesne systemy grzewcze. Jak więc wybrać te najbardziej korzystne? Przedstawiamy porównanie najczęściej stosowanych instalacji pod względem komfortu ich użytkowania.
Śnieżka
Ptasia stołówka zbudowana od podstaw ze Śnieżką
Mróz oraz zalegająca na ziemi gruba pokrywa śniegu powodują, że ptakom niezwykle trudno jest zdobyć pożywienie. Zbudowanie w ogrodzie karmnika, który zaopatrzymy w odpowiednią karmę, pomoże naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę, a jednocześnie umożliwi nam ich obserwację.
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
Okno połaciowe z płytą MFP - sposób na wykończenie
Wykończenie wnęki okna połaciowego za pomocą płyty budowlanej MFP nie jest zadaniem trudnym. Łatwość obróbki i montażu tego materiału czyni je osiągalnym w zasadzie dla każdego majsterkowicza – amatora, a doskonałe właściwości cieplne płyty dodatkowo pomogą w uniknięciu mostków termicznych.