Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Mostki termiczne - zimny problem wielu domów
Błędy popełnione w trakcie prac budowlanych spędzają sen z powiek niejednemu właścicielowi domu. Można im zapobiec już na etapie planowania budowy. Aby ustrzec się pomieszczeń, które trudno dogrzać, wilgoci czy pleśni w kątach pokojów, powinniśmy wybrać materiały budowlane, które zminimalizują ryzyko powstania tzw. mostków termicznych. Są to miejsca w konstrukcji budynku, którymi ucieka najwięcej ciepła.

Beninca: Dobieramy napęd do bramy
Pierwszym, najważniejszym elementem, gwarantującym poprawne i długotrwałe działanie urządzenia, jest jego dobór. Większość producentów określa przynależność danego napędu względem wagi bramy. Prawidłowy dobór urządzenia obarczony powinien być dokładnym sprawdzeniem stanu technicznego bramy (szczególnie w przypadku bram używanych).

Mira: Wodouszczelnienie oraz montaż płytek na tarasach i balkonach
Balkony i tarasy są podłożem szczególnie narażonym na różne niekorzystne oddziaływania. Zmienne warunki pogodowe (słońce, deszcz, mróz, a zwłaszcza gwałtowne skoki temperatury i wielokrotne przechodzenie pomiędzy temperaturami "0+" i "0-") i związane z tym występowania dużych naprężeń i odkształceń stawiają szczególne wymagania wszystkim materiałom używanym do ich uszczelnienia i wykończenia.

Wanna czy prysznic?
Wanna czy prysznic? To jedno z najtrudniejszych pytań, jakie należy zadać projektując łazienkę. Specjalnie dla Besco, pani Agnieszka Sowińska, architekt, podpowiada czym kierować się, aby podjąć słuszną decyzję.

Alpol Gips: Izolacja łazienki bez tajemnic
Woda jest niezbędna do życia. W niektórych jednak przypadkach konieczna jest ochrona zarówno przed nią, jak i przed negatywnymi skutkami jakie może wywołać. Jednym z nich jest zawilgocenie. Powoduje ono nie tyko niepożądaną zmianę wyglądu powierzchni, ale również sprzyja powstawaniu szkodliwego dla zdrowia zagrzybienia (i związanego z tym nieprzyjemnego zapachu) oraz korozji biologicznej, chemicznej i fizycznej podłoża.

Montaż sufitów podwieszanych oraz zabudowy poddaszy w systemie MF
W porównaniu do standardowych konstrukcji, opartych na profilach CD60, sufit MF charakteryzuje się dużą sztywnością, odpornością na skręcanie, bez potrzeby montażu dodatkowych elementów takich jak łącznik wzdłużny, krzyżowy, wieszaki typu noniusz czy pręty mocujące. Zaletą konstrukcji sufitu NIDA MF jest również możliwość większych rozstawów profilu głównego oraz zawiesi, co w efekcie końcowym obniża znacząco koszt 1m2 konstrukcji sufitu. Dzięki łatwemu montażowi konstrukcji wykonawca systemu uzyskuje realne oszczędności na godzinowym czasie pracy.

Co zrobić jeżeli "pocą" nam się okna?
Jest tylko jedna przyczyna: stosunek wilgotności względnej powietrza w pomieszczeniu, w którym jest zamontowane to właśnie okno do temperatury powierzchni szyby (lub ramy tego okna) jest niewłaściwy, tzn. taki, przy którym para wodna musi zamienić się w wodę = "zaparowane okna".

Bosch: Wyjątkowy latawiec dla Twojej rodziny - instrukcja krok po kroku
Puszczanie latawca to wspaniała zabawa dla całej rodziny, szczególnie latem! Plaża to doskonałe miejsce zabawy dla wszystkich członków rodziny. Dzięki samodzielnie wykonanemu latawcowi masz szansę otrzymać nominację do tytułu "najlepszego rodzica na świecie"! Musisz jedynie zrobić zakupy według przygotowanej przez nas listy i wykonać ten przepiękny projekt zgodnie ze wskazówkami. Dzięki niemu podczas letnich wycieczek na plażę waszą rodzinę czeka jeszcze więcej zabawy!

Roto: Problemy użytkowników okien dachowych – jak je rozwiązać, zanim się pojawią?
Jeśli dom z dachem dwuspadowym lub kopertowym, to koniecznie z przestronnym poddaszem użytkowym, najlepiej oświetlonym naturalnym światłem i z widokiem na niebo. Podpowiadamy, jak realizować marzenie o poddaszu, aby uniknąć usterek.

De Dietrich: Ciepło z gruntu – wybieramy geotermalną pompę ciepła
Słońce, ziemia, powietrze, woda – każdy z tych naturalnych zasobów naszej planety może stać się źródłem energii potrzebnej do ogrzewania domu lub podgrzewania ciepłej wody. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń wykorzystujących OZE są gruntowe pompy ciepła. Na jakiej zasadzie działają? Czym się kierować, wybierając konkretny model?

Płyta gipsowa Nida Hydro na elewacjach
Płyty gipsowo-kartonowe to materiał dający architektom nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni. Doceniany również przez łatwość stosowania i możliwość wykorzystania w każdym projekcie. Jednak do tej pory kreatywność architektów była zamknięta we wnętrzach.

Roto: Planujesz pokój dziecięcy na poddaszu? O tym musisz pamiętać
Kiedy są małe, potrzebują ciszy i snu. Gdy dorastają, najważniejsza dla nich jest przestrzeń do zabawy. Tuż przed maturą liczy się spokój. Dzieci – ich przestrzeń życiowa musi sprostać wielu wymaganiom.

Łazienka jak nowa
Po kilku latach mieszkania w domu przychodzi moment, kiedy odczuwamy nieodpartą potrzebę zmian… Często są one spowodowane nie tylko ewolucją gustów domowników, ale również potrzebą odświeżenia "zużytych" elementów. Wiele prac możemy spróbować zrobić sami - nawet te w łazience.

Pol-Skone: Drzwi przesuwne i składane - w dobrym stylu, dla wygody
Drzwi przesuwne i składane to starożytny azjatycki wynalazek, który do dziś często kojarzy nam się z wnętrzami w stylu japońskim. Kraj kwitnącej wiśni słynie z praktyczności, elegancji… oraz oszczędności przestrzeni. Powinno jej być jak najwięcej. Jak to osiągnąć? Po pierwsze nie gromadzić zbyt dużo sprzętów czy niepotrzebnych drobiazgów w obrębie jednego pomieszczenia, po drugie – zamiast tradycyjnych drzwi zainstalować system przesuwny.

Okpol: Płaski dach – powrót trendu w budownictwie
Jeszcze do niedawna w polskich domach dominowały głównie skośne dachy. Obecnie coraz więcej osób rozważa decyzję związaną z zainwestowaniem pieniędzy w tzw. stropodach, czyli dach płaski. Jego zaletą jest większa funkcjonalność oraz stworzenie możliwości wykorzystania dodatkowej powierzchni. To jednak nie koniec korzyści wynikających z posiadania płaskiego dachu.