Paroizolacje na wilgotnych podłożach

Wilgoć podciągana kapilarnie i wysoka zawartość wilgoci resztkowej w podłożach ze świeżego betonu mają bardzo szkodliwe działanie i wydłużają czas budowy.

Paroizolacje na wilgotnych podłożach
Schomburg Polska Uszczelnianie budowlane
Dane kontaktowe:
24 254 73 42
Sklęczowska 18a 99-300 Kutno
Zobacz firmę w innym dziale: Kleje do płytek ceramicznych

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Odporne chemicznie i wielofunkcyjne podkłady specjalne INDUFLOOR®-IB1240 i INDUFLOOR®-IB1250 stosowane są od wielu lat do zapobiegania szkodliwemu wpływowi wzrostu wilgotności. Stosowanie ich jest zawsze zalecane w razie ryzyka wzrostu wilgotności – nie tylko w obiektach przemysłowych i rolniczych, lecz również w celu zabezpieczenia cennych wykończeń posadzek (np. z kamienia naturalnego lub parkietu) w budynkach mieszkalnych.

1. Przygotowanie podłoża

Podłoża muszą być wystarczająco wytrzymałe, odporne (beton co najmniej C 20/25, wylewka/jastrych cementowy CT-C30) oraz wolne od substancji rozdzielających i osłabiających przyleganie, takich jak np. pozostałości farby. W zależności od stanu podłoża i przewidywanego wykończenia, należy przeprowadzić odpowiednie przygotowania (np. szlifowanie).

2. Czyszczenie - przygotowanie

Cząstki pyłu powstałe podczas przygotowywania podłoża należy dokładnie zamieść. Zwilżenie powierzchni podłoża wodą zwiększa penetrację kapilarną naniesionego później materiału.

3. Aplikacja: krok 1

Żywice rozprowadzamy równomiernie na wilgotnym podłożu (bez zastoin wody) przy użyciu gumowej ściągaczki i następnie wcieramy szczotką.

4. Aplikacja: krok 2

W celu zapewnienia równomiernego rozprowadzenia na podłożu, świeżo nałożony materiał należy ponownie rozprowadzić odpowiednim wałkiem (wełniany z krótkim włosiem).

5. Aplikacja: krok 3

Bezzwłocznie po nałożeniu materiału nanieść równomiernie piasek kwarcowy o odpowiednim uziarnieniu.

źródło i zdjęcia: Schomburg Polska