Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Wybieramy podsufitkę. Czym się kierować?
Dokonując wyboru materiału do obudowy okapu dachu powinno kierować się nie tylko estetyką wybranego rozwiązania, ale też wygodą użytkowania i długowiecznością. Materiał, z którego wykonamy ten szczegół dachu powinien cechować się następującymi własnościami:

Pomysł na łazienkę w stylu loftowym
Styl loftowy zagościł w naszych domach na dobre i wszystko wskazuje na to, że jest czymś znacznie więcej niż tylko kolejnym, szybko przemijającym trendem. Szarości, surowe faktury i minimalistyczne w formie meble, razem tworzą przestrzeń, która urzeka swoją prostotą i przestronnością. Jak można przenieść odrobinę loftowej stylistyki do łazienki w mieszkaniu, które loftem nie jest?

Dlaczego warto ocieplać?
Energooszczędność jest obecna już w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Wybierając żarówki czy odkurzacz o mniejszej mocy, przyczyniamy się do ograniczenia pobieranej energii, a co za tym idzie do obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Podobnie jest w przypadku budynków – dzięki efektywnym ociepleniom, opłaty za ogrzewanie również zostają zredukowane.

Okpol: Letnie prace remontowe na dachu skośnym
Przełom wiosny i lata to moment, który wielu inwestorów indywidualnych wykorzystuje na generalny przegląd domu. Do konstrukcji poddawanych najczęstszym oględzinom zaliczyć można dachy skośne, które w obliczu przedłużającej się w Polsce niekorzystnej aury mogą ulec mniejszym lub większym usterkom i uszkodzeniom. Jak oceniać stan dachu skośnego? Jak rozwiązywać problemy związane z warstwą wstępną krycia, obróbkami blacharskimi czy stolarką okienną?

Wbudowanie elementów montażowych Eco-Fix
Elementy Eco-Fix są pośrednimi łącznikami pomiędzy ścianą a elementem zewnętrznym. Pozwalają na uzyskanie połączenia stabilnego i trwałego, czyli wolnego od pęknięć i szkód w elewacji oraz "ciepłego", czyli bez występowania punktowego mostka cieplnego.

Instrukcja układania sytemów suchego jastrychu NIDA Podłoga
Przed przystąpieniem do pracy należy sprawdzić nośność oraz szczelność podłoża.

Polbruk: Pewnym krokiem – schody z betonu
Schody prowadzące do domu powinny być solidnie wykonane i odporne na zmienne warunki pogodowe. Wytrzymałość to podstawa, jednak nie mniej ważny jest również aspekt dekoracyjny. Obie te funkcje łączą w sobie rozwiązania z betonu.

Design tkwi w szczegółach - idealne połączenie podłogi i listwy
Naturalne materiały, minimalizm i harmonia to aktualne trendy współczesnej aranżacji wnętrz. Na końcowy efekt mają wpływ wszelkie detale, takie jak drewniane listwy idealnie dopasowane do podłogi. Jak je właściwe dobrać i na co zwracać uwagę projektując przypodłogowe wykończenie?

Termoizolacja dachu płaskiego na podłożu betonowym
Podłoże betonowe powinno zostać oczyszczone i zagruntowane preparatem biutmicznym. Następnie układa się bitumiczną izolację paroszczelną z welonem z włókna szklanego zgrzewajac ją do podłoża betonowego. Należy pamiętać o zakładach min. 7 cm, które również zgrzewamy.

Łazienkowe trendy - kolor i tekstura
Kolor kreuje nastrój i emocje, podkreśla funkcję oraz wpływa na odbiór przestrzeni. Obecne trendy są na tyle szerokie, iż każdy wybierze coś dla siebie. Nowoczesny design w sposób szczególny otwiera się na temat relacji człowieka z naturą.

Skuteczny sposób na pozbycie się glonów i grzybów z elewacji
Glony, nazywane też algami, oraz grzyby, popularnie określane mianem pleśni, to często spotykani wrogowie fasad. Jednak zaatakowaną elewację da się oczyścić i zabezpieczyć.

Trwała i efektowna nawierzchnia tarasu – na jakie rozwiązania warto postawić?
Wiosenne i letnie miesiące to doskonały moment, by pomyśleć o zaaranżowaniu efektownego tarasu. Nieodłącznym elementem takiego wystroju jest nawierzchnia, która powinna być nie tylko praktyczna, ale też atrakcyjna. Betonowe płyty z linii Impressio oraz gresy porcelanowe Ceramic sprawdzą się nawet w najbardziej wymagających przestrzeniach.

Gdy inwestor zleca remont, czyli co należy wytłumaczyć zleceniodawcy przed rozpoczęciem prac?
Odpowiednie przygotowanie podłoża to jedno z najważniejszych zadań wykonawczych – to od tego elementu zależy w dużej mierze powodzenie całej realizacji. Jeśli powierzchnia nie będzie wystarczająco mocna, nie zapewni przyczepności dla kolejnych aplikowanych warstw i całościowy efekt prac będzie po prostu nietrwały. Prace początkowe, dobór technik wykonawczych oraz chemii budowlanej - jakie informacje przekazać inwestorowi w obliczu tak odpowiedzialnego i precyzyjnego etapu wykonawczego?

Dlaczego przydomowa oczyszczalnia jest lepszą decyzją niż szambo?
Więcej wygody, mniej szkodliwości dla środowiska i niższe wydatki. To możliwe i bardzo proste!

Okpol: Małe królestwo na poddaszu, czyli kilka słów o odpowiednim oświetleniu pokoju dziecięcego
Oświetlenie pokoju dziecięcego to nie bajka. By historia odpowiedzialnej aranżacji skończyła się happy endem należy włożyć w nią nieco pracy. Pokój najmłodszego członka rodziny łączy w sobie funkcje placu zabaw, laboratorium naukowego i przytulnej sypialni. Warto więc zadbać o jak najpełniejsze wykorzystanie naturalnego światła dziennego – jednocześnie projektując takie oświetlenie elektryczne (oparte na kilku niezależnych obwodach) które będzie można bez problemu dostosować do zmieniających się potrzeb naszych milusińskich. Jakich zasad przestrzegać, by zapewnić dziecku świetlaną przyszłość?