Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak odpowiednio dobrać palnik na pellet?
Podczas dobierania urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Najważniejsze są informacje o powierzchni ogrzewanego obiektu, czy wykorzystywana jest ciepła woda, czy obiekt jest ocieplony. Przydatne są też dane o spalaniu obecnie używanego paliwa np. gazu czy oleju w ujęciu rocznym, miesięcznym czy na sezon grzewczy.

Taras na chłodne dni - jak go zaaranżować?
Trudne warunki pogodowe i niskie temperatury sprawiają, ze zimą taras nigdy nie będzie równać się z pomieszczeniem, w którym panuje przyjemne ciepło. Jednak nawet zimą, a szczególnie w okresie przedświątecznym, możemy zadbać się o to, aby na naszym tarasie zapanowała niepowtarzalna aura i pełnił on swoją drugą funkcję – reprezentacyjną.

Świeże powietrze w domu zimą - jak wietrzyć, żeby nie żałować?
Sezon grzewczy to dla właścicieli domów i mieszkań jeden z najtrudniejszych okresów w roku. Widmo rosnących kosztów eksploatacyjnych, zachwianie komfortu termicznego czy obawa przed uciążliwym przeziębieniem sprawiają, że regularne wietrzenie odsuwamy na boczny tor. A to właśnie wtedy, gdy kaloryfery pracują ze zdwojoną mocą, powinniśmy szczególnie zadbać o prawidłową wentylację w pomieszczeniach. Dlaczego to tak ważne?

Kiedy zainstalować oczyszczalnię biologiczną typu BIO-HYBRYDA?
Oto kilka sytuacji, kiedy najlepiej sprawdzi się biologiczna hybrydowa oczyszczalnia ścieków typu BIO-HYBRYDA firmy Ekopol:

Rekuperacja w małym domu
Czy w domu o małej powierzchni (53,58 m2) rekuperacja spełnia swoją rolę?

Czy elektryczne grzewanie podłogowe można układać nie tylko pod płytkami ceramicznymi?
Elektryczne ogrzewanie podłogowe THERMOVAL® możemy zainstalować pod każdym rodzajem podłogi. Jeśli będą to płytki ceramiczne, to przełamiemy ich naturalne zimno osiągając szybko efekt ciepłej podłogi. Takie zastosowanie jest najlepsze w łazience lub pokoju kąpielowym. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się jeszcze elektryczna podłogówka?

Wybieramy stolarkę dachową, która oprze się zimowym opadom
W okresie jesienno-zimowym pogoda z reguły nie rozpieszcza, co odczuwamy nie tylko poprzez mróz, ale też intensywne opady deszczu, śniegu, a nawet gradu. Niekorzystna aura daje się we znaki również naszym oknom, które w tym okresie narażone są na niskie temperatury, zwiększoną wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. To właśnie wtedy najbardziej doceniamy odpowiednio dobrane oraz poprawnie zamontowane okno dachowe. Czym kierować się przy zakupie, aby ewentualny remont nie okazał się mokrą robotą?

Jak ogrzewać i osczędzać jednocześnie?
Podpowiadamy Państwu pierwsze kroki do oszczędzania energii. Kolejne możliwości wiążą sie z modernizacją całego systemu ogrzewania i założeniem izolacji termicznej.

Dlaczego warto zamontować włączniki LIVOLO?
Szlachetny charakter szkła i najwyższa jakość wykonania doskonale podkreśla walory każdego wnętrza a minimalistyczny styl dodaje dyskretnej elegancji.

Co jest potrzebne do wyceny stropu?
Aby prawidłowo wycenić Twój strop potrzebujemy od Ciebie kilka dokumentów, które należy załączyć w formularzu "Wyślij projekt do wyceny".

Jak wykonać elewację?
Wielu inwestorów zastanawia się w jaki sposób wykonać elewację aby podnieść trwałość oraz prestiż swojej inwestycji. Wybór nieodmiennie pada na ściany trójwarstwowe, ponieważ gwarantują najwyższy poziom zarówno izolacyjności termicznej jak i wykończenia elewacji.

Izolacja akustyczna podłogi. Jak ograniczyć dźwięki uderzeniowe?
Ze względu na mnogość czynników, w tym maszyn i urządzeń wytwarzających hałas o niskich częstotliwościach we wnętrzach budynków, w pracy architektów coraz silniej akcentuje się aspekt akustyki. Spośród wszystkich konstrukcji budowlanych szczególną uwagę poświęca się betonowym stropom międzykondygnacyjnym, które przeważnie wymagają zastosowania odpowiedniej izolacji od dźwięków uderzeniowych. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak spełnić, a nawet przekroczyć obowiązujące wymagania w tym zakresie.

Jak działa ogrzewanie podłogowe przy nagłych zmianach temperatury na zewnątrz?
Ciepło jest akumulowane i rozdzielane w płycie fundamentowej. Podczas nagłego skoku temperatury beton nie wydziela ciepła w ogóle ponieważ temperatura powietrza jest już wysoka.

Świąteczny słoik na ciasteczka - zrób to sam!
Samodzielnie przygotowane wypieki we własnoręcznie wygrawerowanym słoiczku to prezent, który możemy wręczyć bliskiej osobie z okazji Mikołajek, Świąt czy Nowego Roku. Dremel podpowiada, jak przygotować wyjątkowy słoik na świąteczne ciasteczka.