Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Joniec®
Rodzaje przęseł w ogrodzeniach betonowych
Najczęściej używanym określeniem dla powstałych z naszych produktów ogrodzeń jest miano ogrodzeń betonowych. Między betonowymi słupkami oraz nad fundamentami bądź też elementami podmurówki umieszcza się ozdobne i funkcyjne przęsła, które uzupełniają całość konstrukcji.
Braas
Przygotuj dach na powitanie zimy
Zanim spadnie pierwszy śnieg a mrozy zniechęcą nas do prac wokół domu, warto sprawdzić, w jakiej kondycji znajduje się dach twojego domu. Listopad to ostatni moment, by zdążyć z ewentualnymi pracami konserwacyjnymi. Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas takiego przeglądu – radzą doświadczeni dekarze zrzeszeni w ramach branżowego programu SUPERDEKARZ.
Piotrowice
ALPOL: Czy tynki dekoracyjne cienkowarstwowe można nakładać maszynowo?
Metoda natryskowa polega na nakładaniu warstwy tynku za specjalnego pomocą agregatu tynkarskiego lub zestawu tynkarskiego składającego się z kompresora i pistoletu natryskowego.
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Energooszczędny dom z dużymi oknami – czy to możliwe?
Duże przeszklenia i okna panoramiczne to bardzo modny element, który króluje w nowoczesnych projektach architektonicznych. Doświetlają wnętrze naturalnym światłem i sprawiają, że dom wygląda naprawdę imponująco. Czy możliwe jest zaprojektowanie energooszczędnego domu z oknami wielkowymiarowymi?
Remmers
Kiedy niezbędna jest dodatkowa ochrona drewna?
Zależnie od trwałości stosowanego gatunku drewna można podjąć decyzję o potrzebie jego dodatkowego chemicznego zabezpieczenia, gdy stosowane jest ono na zewnątrz.
Sopro Polska
Sopro: Nim zalejesz sąsiada, czyli dlaczego warto i jak uszczelnić łazienkę?
Zalana łazienka to kłopot, z którym w swoim życiu zetknął się niemal każdy z nas. Zapobiec problemowi jest zazwyczaj niezwykle trudno. Awaria pralki, pękniecie rury, rozszczelnienie w instalacji czy w końcu niemiły „prezent” od sąsiada z góry – to przyczyny, na które nie mamy większego wpływu. To, na co wpływ mamy, to ciężar skutków, które można ograniczyć poprzez zastosowanie odpowiedniego uszczelnienia łazienki. Co nam daje takie rozwiązanie? Jak należy zabezpieczyć łazienkę na etapie wykończenia lub remontu?
Roto Okna Dachowe
Roto: Jak dobrać okna dachowe do rozmiaru i rodzaju pomieszczenia?
Wybór okien dachowych warunkuje nasze późniejsze poczucie komfortu w domu, w którym będziemy mieszkać. Dlatego decyzja o zakupie stolarki okiennej powinna być przemyślana – kierujmy się przede wszystkim wysoką klasą produktu oraz tym, jak wpłynie ona na polepszenie jakości naszego życia. Jaki rozmiar i rodzaj okna sprawdzi się najlepiej?
Polbruk S.A.
Polbruk: Tych błędów unikaj - jak dbać o taras zimą?
Zadbany taras to nie tylko ozdoba domu, ale w okresie wiosny i lata również miejsce spotkań domowników i gości. Jednak żeby móc cieszyć się nim przez większą część roku, należy odpowiednio zadbać o jego nawierzchnię także zimą. W jaki sposób pielęgnować taras, aby zachował atrakcyjny wygląd na kilka lat?
KFA Armatura
Łazienka w detalach
Elegancka ceramika, odporne na wilgoć meble, funkcjonalna armatura, oryginalne kafelki, dekoracyjne dodatki – to dla wielu z nas przepis na idealną łazienkę. Aranżując wnętrze, warto poświęcić jednak dużą uwagę także nierzucającym się w oczy elementom, które mają istotne znaczenie dla naszego komfortu. O czym warto pamiętać?
MCM PROJECT Sp. z o.o.
MCM Project: od koncepcji do pozwolenia na budowę - dokumentacja hali stalowej krok po kroku
Uzyskanie pozwolenia na budowę hali stanowi wierzchołek góry lodowej, przed zdobyciem którego stoi każdy inwestor. Kolejne etapy przygotowań, warunkujące zdobycie odpowiednich zezwoleń, są tak samo ważne i wymagają skrupulatnego przygotowania. Dlatego tak istotne jest, by dobrze zaplanować wszystkie działania, które finalnie doprowadzą nas do zamierzonego efektu. W poniższym artykule przeprowadzimy Was krok po korku przez kolejne rozdziały, począwszy od koncepcji, po zaakceptowanie wymaganych pozwoleń pod inwestycję.
MS więcej niż OKNA
Bezpieczne okno w królestwie malucha
Narodziny dziecka potrafią wywrócić do góry nogami świat rodziców. Z czasem, gdy zaczyna ono stawiać pierwsze kroki, ich sypialnia okazuje się niewystarczająca dla całej trójki. Maluch potrzebuje miejsca dla siebie. Organizując przestrzeń z dziecięcych marzeń, należy zwrócić uwagę zarówno na rozwiązania funkcjonalne, jak i względy bezpieczeństwa. Takie cechy powinno posiadać również okno w pokoiku kilkulatka.
Purmo Group Poland
PURMO: Jak znaleźć fachowego instalatora ogrzewania podłogowego?
Planując remont mieszkania czy domu szukamy sprawdzonej ekipy wykonawczej, bo zależy nam, by prace zostały zrealizowane w terminie. Ważna jest też jakość usług, a więc najczęściej pytamy znajomych i liczymy na znalezienie osoby z polecenia. Jeżeli jednak rekomendowany instalator ma zajęty grafik to warto sprawdzić dostępność certyfikowanego fachowca na stronie producenta.
IMI Hydronic Engineering
ABC instalatora - Ogrzewanie podłogowe
Podobnie jak system grzejnikowy, ogrzewanie podłogowe wymaga dużej precyzji po stronie projektanta i wykonawcy instalacji. Kluczem do korzystnej eksploatacji jest zrównoważenie przepływów w obrębie układu.
Komin-Flex
Czy można wykorzystać komin jako wymiennik ciepła?
Czy w praktyce można spotkać się z wykorzystaniem komina WSPS do wentylacji, gdzie komin dzięki swoim właściwościom "rura w rurze" był traktowany jako wymiennik ciepła?
Paroc
PAROC: Izolacja akustyczna i ogniochronna wewnątrz szachtów instalacyjnych i pomieszczeń maszynowni
Standard akustyczny i bezpieczeństwo pożarowe to jedne z najistotniejszych czynników leżących u podstaw nowoczesnego projektowania obiektów. Hałas, rozumiany jako niechciane dźwięki obniżające komfort użytkowania danego budynku, potrafi nastręczyć architektom niemałego bólu głowy. Na niepożądane zjawisko często składa się kilka lub nawet kilkanaście osobnych czynników. Zwłaszcza w przypadku większych obiektów, w których mieszczą się zarówno silne źródła hałasów (np. maszynownie lub systemy dystrybucji powietrza), jak i miejsca dystrybucji instalacji pomiędzy piętrami, stanowiące wyzwanie również w kontekście ochrony przeciwpożarowej budynku (szachty instalacyjne). Jak poprawnie projektować tego typu konstrukcje? Na jakie rozwiązania izolacyjne warto zwrócić uwagę?