Kiedy warto rozważyć zastosowanie prefabrykowanej więźby dachowej?

Odpowiedź eksperta: Nawet trudno sobie wyobrazić, jak wysokie byłyby dziś koszty... i jak długi czas produkcji towarów przemysłowych, gdyby nie prefabrykacja. Dla każdego jest oczywiste, że jest to współczesny standard wytwarzania samochodów, pralek, mebli... i niezliczonej liczby innych produktów, które wykorzystujemy na co dzień.

Kiedy warto rozważyć zastosowanie prefabrykowanej więźby dachowej?
Grupa Burkietowicz Drewniane konstrukcje dachowe
Dane kontaktowe:
+48 62 733 83 30
Kaliska 47 63-430 Odolanów

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Prefabrykacja skraca czas i obniża koszty produkcji konstrukcji dachowych

W przemyśle drzewnym w Europie jest podobnie: prefabrykacja jest po prostu standardem, dzięki któremu skraca się czas i obniża koszty produkcji konstrukcji dachowych. Wyższy też jest - od tradycyjnych "ręcznych" metod przygotowania więźby - poziom jakości całej konstrukcji i wszystkich elementów składowych. Całość więźby dachowej, jej wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania są optymalnie zaprojektowane przez inżynierów konstruktorów, a każdy z elementów przygotowany maszynowo z niemożliwą do uzyskania w inny sposób precyzją.

Zarówno indywidualni inwestorzy, jak i wykonawcy: cieśle i dekarze, planując wykonanie tradycyjnej więźby dachowej mogą skorzystać z prefabrykowanych elementów. Elementy więźby wykonane są z czterostronnie struganego, wysuszonego i zaimpregnowanego drewna wysokiej jakości o klasie wytrzymałości C24 potwierdzonej deklaracją właściwości użytkowych CE. Dokładność połączeń przygotowanych maszynowo elementów jest niemal idealna - mniejsza niż 0,5 mm.

Oczywiście więźba jest precyzyjnie zaprojektowana przez firmowe biuro konstrukcyjne wraz z wizualizacją 3D, a odbiorca otrzymuje nie tylko projekt konstrukcji dachu, ale również projekt wykonawczy. Montaż tak przygotowanej i dostarczonej na budowę więźby dachowej oszczędza czas i pieniądze zarówno inwestorów, jak i wykonawców.

Marcin Burkietowicz
Właściciel
WIĄZARY BURKIETOWICZ
fot. Wiązary Burkietowicz