Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Wełna mineralna

Dlaczego do izolacji poddasza należy wybrać wełnę mineralną?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Odpowiedź eksperta: Wyroby z wełny mineralnej mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Stosuje się je przede wszystkim do ocieplania ścian, poddaszy, dachów skośnych i stropów. Służą również do wygłuszania sufitów podwieszanych, stropów między piętrami i ścian działowych.

Dlaczego warto wybrać izolację z wełny mineralnej URSA?

  1. Mineralna wełna szklana URSA to skuteczna termoizolacja dachu - ma bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda (λ), nawet 0,032. Jego niezmienność w czasie potwierdzona jest w Deklaracji Właściwości Użytkowych, którą wystawia się dla konkretnej paczki wełny.

  2. Doskonale pochłania fale dźwiękowe, tym samym izoluje od hałasu z zewnątrz. Zapewnia komfort akustyczny na bardzo wysokim poziomie.

  3. Wełna URSA jest materiałem całkowicie NIEPALNYM - a to jest bardzo ważny argument przy wyborze materiału do izolacji. Wełna szklana URSA ma najwyższą klasę reakcji na ogień A1, co poświadcza etykieta wyrobu umieszczona na opakowaniu. Żadna inna klasa nie gwarantuje tak wysokiego bezpieczeństwa.

  4. Wełna mineralna nie starzeje się i nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu. URSA gwarantuje jakość swoich wyrobów, potwierdzając to certyfikatami ISO.

  5. Wełna mineralna URSA nie przeciwstawia się przepływowi pary wodnej. O tej cesze zapewnia obecność parametru MU1 w kodzie CE wyrobu. Ta cecha jest bardzo istotna z punktu widzenia prawidłowej i skutecznej wentylacji dachu.

  6. Wełna URSA jest produktem całkowicie bezpiecznym dla zdrowia - zarówno w montażu, jak i późniejszym użytkowaniu. Głównymi surowcami jakich użyto do produkcji wełny mineralnej URSA są piasek i szkło. Dlatego jest to materiał ekologiczny i poddający się w pełni recyklingowi.

  7. Ocieplenie dachu mineralną wełną szklaną URSA radykalnie poprawia energooszczędność budynku. Takie rozwiązanie przyczyni się nie tylko do oszczędności w kwestii finansów domowych, ale również pomoże zmniejszyć zużycie nieodnawialnych źródeł energii.

Michał Dylewski
Product Manger
URSA Polska
fot. URSA

źródło i zdjęcia: URSA

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum