URSA Płyty, maty, taśmy, granulat z wełny mineralnej do izolacji termicznej i akustycznej, wodoodporne płyty do izolacji termicznej XPS
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 127803
Porady od URSA
Jak spać spokojnie, gdy za ścianą trwa impreza? Sprawdź najlepsze sposoby na izolację akustyczną
Hałasy z sąsiednich mieszkań, głośna muzyka czy odgłosy kroków mogą znacząco obniżyć komfort życia. Skuteczne wygłuszenie ścian wewnętrznych jest kluczowe dla zachowania spokoju i zapewnienia sobie spokojnego snu. Jak poprawić izolację akustyczną w domu, by uniknąć nieprzyjemnych dźwięków z zewnątrz?
Audyt energetyczny - czy każdy może go wykonać? Sprawdź!
Audyt energetyczny budynku to jedno z najskuteczniejszych narzędzi pozwalających na zmniejszenie strat energii i zwiększenie efektywności energetycznej budynku. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje, czym jest audyt, jakie ma znaczenie, kto może go przeprowadzić i jakie są z tym związane koszty.
URSA Pure Floc: skuteczna izolacja termiczna trudno dostępnych miejsc
Szukasz skutecznego sposobu na ocieplenie trudno dostępnych miejsc? Wełna do wdmuchiwania to idealne rozwiązanie! Dowiedz się, dlaczego warto wybrać URSA Pure Floc i jak zminimalizować straty ciepła w swoim domu.
Bezpłatne Kalkulatory Izolacji URSA - narzędzia do projektowania izolacji termicznej z wełny wdmuchiwanej URSA Pure Floc
Poznaj trzy bezpłatne kalkulatory izolacji dostępne na stronie bialaizolacja.pl! Dwa z nich są dostępne od razu, a trzeci, w wersji PLUS, wymaga jedynie wypełnienia krótkiego formularza. Sprawdź, jak łatwo obliczyć odpowiednie wartości izolacji dla Twojego projektu! Narzędzia te pozwalają zaprojektować i wykonać izolację termiczną z wełny wdmuchiwanej URSA Pure Floc.
Jakie są główne różnice między wełną skalną a szklaną?
Wybór odpowiedniego rodzaju wełny mineralnej to ważna decyzja podczas ocieplania domu. W tym artykule porównujemy dwa najpopularniejsze rodzaje wełny: skalną i szklaną.
Izolacja z wełny mineralnej i XPS w jednym domu. Jak to zrobić mądrze?
Wełna mineralna to bardzo popularny materiał do izolacji termicznej i akustycznej przegród budynku. Jest dedykowana do prac związanych z adaptacją poddasza. Wełna mineralna pełni również funkcję ognioochronną. Nie jest natomiast odporna na wilgoć. Do izolacji termicznej przegród i elementów budynku narażonych na działanie wody stosowany jest natomiast polistyren ekstrudowany - XPS.
Ocieplenie dachu i poddasza - jaki wybrać materiał termoizolacyjny?
Ceny energii cieplnej wciąż rosną, dlatego warto szukać takich sposobów, które pozwolą nam na zmniejszenie zapotrzebowania na jej zużycie w naszych domach. Dobrym sposobem jest ocieplenie dachu czy poddasza przy użyciu dobrej jakości materiałów termoizolacyjnych. Podpowiadamy, jaki materiał sprawdzi się przy tym zadaniu najlepiej.
Martwią Cię rosnące ceny opału? Obniż rachunki na lata dzięki skutecznej termoizolacji!
Rosnące ceny gazu, węgla i prądu sprawiają, że zbliżający się sezon grzewczy dla wielu gospodarstw domowych będzie niezwykle trudny i kosztowny. Najlepszym i najbardziej podstawowym sposobem na ograniczenie strat ciepła i obniżenie rachunków za ogrzewanie jest przeprowadzenie termomodernizacji domu oraz przeglądu i naprawy istniejącej izolacji. Warto poszukać newralgicznych miejsc, z których ucieka najwięcej ciepła, nieszczelności oraz ewentualnych uszkodzeń materiału.
Jak zwiększyć efektywność energetyczną w budynku?
Aby uczynić swój dom energooszczędnym, należy dokonać w nim modernizacji. Niektóre z nich są stosunkowo proste do wykonania, inne to większe prace i warto je sobie dobrze zaplanować. Uzyskanie komfortu cieplnego pomieszczeń jest efektem zadbania o właściwie wykonaną izolację termiczną, co przekłada się z kolei na mniejsze koszty utrzymania domu. Wykorzystanie niewłaściwych materiałów izolujących nie pozostaje bez wpływu na wskaźnik efektywności energetycznej, czyli stosunku zaoszczędzonej energii do energii zużywanej. Nietrudno zauważyć współzależność między tymi dwoma pojęciami - bez odpowiedniej izolacji termicznej nie może być mowy o efektywności energetycznej. Przyjrzyjmy się temu procesowi bliżej.
Budowa domu - na czym warto, a na czym nie warto oszczędzać?
Budowa domu to prawdopodobnie największe przedsięwzięcie w naszym życiu. Wymaga ono odpowiedniego planowania i dobrej organizacji. W trakcie tego procesu pojawia się wiele dylematów związanych z wyborem materiałów i technologii. Jednym z głównych pytań, które warto sobie zadać, jest to, na czym warto, a na czym nie warto oszczędzać w trakcie budowy. Odpowiedź na to pytanie może mieć kluczowe znaczenie dla kosztów eksploatacji domu w przyszłości.
Wyeliminuj hałas, czyli odpowiednia akustyka w domu
Jesteś w trakcie wyboru projektu do budowy domu? Budujesz już dom i szukasz odpowiednich materiałów do izolacji akustycznej ścian wewnętrznych, podłóg lub stropu? Izolacja akustyczna przegród budowlanych jest bardzo często traktowana jako mało znaczący dodatek w budżecie przeznaczonym na budowę i wykończenie domu. To błąd, ponieważ prawidłowo wykonana w znacznym stopniu ogranicza uciążliwe hałasy i dźwięki dochodzące z zewnątrz oraz innych pomieszczeń.
Jak obniżyć koszty ogrzewania domu? Sposób na nowoczesną termomodernizację
Czy inwestycja w odnawialne źródła energii jest jedynym sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania? Dlaczego rosną koszty energii w naszym domu? Jak możemy zaradzić stratom ciepła? Zobacz, na czym polega nowoczesna termomodernizacja domu.