URSA Płyty, maty, taśmy, granulat z wełny mineralnej do izolacji termicznej i akustycznej, wodoodporne płyty do izolacji termicznej XPS
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 127310
Porady od URSA
Jak osiągnąć komfort cieplny w domach szkieletowych i modułowych?
Zalety drewnianych domów szkieletowych i modułowych są cenione przez branżę budowlaną nie tylko na rynku amerykańskim i skandynawskim, ale również w Polsce. Polscy inwestorzy i wykonawcy doceniają tzw. szkieletówki przede wszystkim za krótki czas realizacji inwestycji, nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz oraz za duży udział materiałów ekologicznych w procesie budowy.
Wpływ ocieplenia domu na jego mikroklimat
Skuteczna termoizolacja jest gwarancją, iż temperatura w domu nie będzie ulegać gwałtownym zmianom. Za optymalne warunki uznaje się temperaturę w granicach 19-22°C oraz wilgotność w przedziale od 40 do 60%. Jakie rozwiązania wykorzystać, by zapewnić takie warunki w swoim domu.
Ocieplenie domu wełną mineralną URSA
Wełna mineralna to jeden z najpopularniejszych oraz najbardziej uniwersalnych materiałów termoizolacyjnych produkowanych z surowców naturalnych. Jest ona z powodzeniem wykorzystywana w budownictwie, ponieważ skutecznie zapobiega utracie ciepła, odpowiednio minimalizując wymianę cieplną między budynkiem a zewnętrznym otoczeniem.
Wszystko o wełnie mineralnej - kolor, parametry i właściwości
Wełna mineralna to jeden z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych. Nadaje się do stosowania w wielu miejscach - na dachach i poddaszach, na posadzkach i ścianach. Zalety tego materiału są naprawdę liczne, więc duża popularność nie dziwi. Jakie parametry decydują o jej wysokiej jakości? Czy kolor wełny ma znaczenie?
Czym są mostki termiczne i czemu należy je eliminować?
Mostek termiczny jest miejscem w przegrodzie cieplnej budynku, w którym przewodnictwo cieplne jest znacznie większe niż pozostałej części przegrody. Powoduje on znaczną utratę energii cieplnej.
Jak prawidłowo zaizolować dach skośny?
Izolując dach skośny należy pamiętać o tym, aby stosować zawsze układ dwuwarstwowy (jedna warstwa pomiędzy krokwiami, druga poniżej).
Jak poprawnie wykonywać podłogę pływającą?
Podczas wykonywania podłogi pływającej należy pamiętać aby dobrać warstwę izolacji w ten sposób, żeby strop spełniał normowe wymagania odnośnie izolacyjności termicznej i akustycznej. Izolacyjność akustyczna jest ważna w przypadku stropu międzykondygnacyjnego, natomiast izolacyjność termiczna jest kluczowa w przypadku np. podłogi na gruncie.
Dlaczego do izolacji poddasza należy wybrać wełnę mineralną?
Odpowiedź eksperta: Wyroby z wełny mineralnej mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Stosuje się je przede wszystkim do ocieplania ścian, poddaszy, dachów skośnych i stropów. Służą również do wygłuszania sufitów podwieszanych, stropów między piętrami i ścian działowych.
Co to jest pochłanianie dźwięku?
Fala dźwiękowa padająca na materiał/powierzchnię zostaje częściowo przez nią odbita, częściowo pochłonięta. Współczynnik pochłaniania dźwięku αW przyjmuje wartość od 0,00 do 1,00 i charakteryzuje on dany materiał. 1,00 oznacza, że padający dźwięk w całości jest pochłaniany.
Jak poprawnie zaizolować budynek?
Nośniki energii są coraz droższe. Rosną ceny energii elektrycznej, gazu, węgla czy oleju opałowego. Dlatego bardzo ważne jest wdrożenie oszczędności, tak by nakłady na utrzymanie domu lub mieszkania były jak najniższe. Wprowadzenie większych i poważniejszych zmian wymaga jednak nieco czasu, niezbędnego do przygotowania i realizacji takich pro-oszczędnościowych inwestycji.
Jak izolować stropodach?
Są dwie podstawowe metody izolacji ciężkiego stropodachu wentylowanego.
Co to jest wełna szklana?
Wełna szklana jest to naturalny materiał izolacyjny o bardzo dobrej izolacyjności termicznej, akustycznej i najbezpieczniejszej klasie reakcji na ogień. Głównymi surowcami używanymi do produkcji wełny szklanej jest piasek i stłuczka szklana.