Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?
Rosnące ceny energii i coraz większe obciążenie środowiska naturalnego daje wyraźny sygnał: czas najwyższy zacząć myśleć o alternatywnych formach pozyskiwania energii.

Czy konieczne jest olejowanie nowo zakupionej podłogi?
Jeśli tak, to jakich materiałów użyć i jak zrobić to samemu?

Komfort: Wnętrze w skandynawskim stylu
Z jednej strony surowy minimalizm i oszczędna forma, z drugiej przytulne, budujące domowy nastrój, dodatki. Choć u podstaw stylu skandynawskiego leży funkcjonalność i pragmatyzm, dziś stał się jednym z najbardziej estetycznych i nowoczesnych sposobów na zaaranżowanie wymarzonego domu. Rytm codziennego życia wyznacza tu natura – ta za oknem i ta we wnętrzu. Nad wszystkim czuwają zaś wszechobecna biel i spokojna szarość. Co takiego ma w sobie "scandi", że niezależnie od sezonu i zmiennej mody wciąż gra pierwsze skrzypce w naszych domach?

Jaki wizjer wybrać?
Wizjer szerokokątny zwykle montujemy do drzwi wejściowych do mieszkań w budynkach wielorodzinnych. W drzwiach do domków jednorodzinnych, zwykle role wizjera przejmują przeszklenia.

Jak uzyskać efekt drewnopodobny w ogrodzeniach stylizowanych?
Efekt drewnopodobny jest na tyle łudząco podobny do naturalnego drewna, że Klienci błędnie oceniają, iż jest ono osiągnięte za pomocą okleiny ze wzorem drewna lub wręcz, że jest to naturalna deska. Innowacyjność polega właśnie na tym, iż efekt jest uzyskany w procesie malowania proszkowego, a więc zgodnie z systemem zabezpieczenia antykorozyjnego DUPLEX.

Okpol: Jakie akcesoria okienne będą przydatne latem?
Nadeszło kalendarzowe lato. Choć okna w naszych domach właściwie już się nie zamykają, to za chwilę może się okazać, że przebywanie w pomieszczeniach przy temperaturach powyżej 30 stopni – na przekór aurze – ochłodzi nasz słoneczny entuzjazm. Jak przygotować się na letnie upały, by w pełni cieszyć się zbliżającymi wakacjami?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jak otrzymać dotację na jej budowę?
Dotacja na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków już rusza. WFOŚiGW w Łodzi w 2017 r. wdrożył Program umożliwiający osobą fizycznym pozyskanie bezzwrotnej dotacji na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, polegający na częściowej spłacie kapitału kredytu bankowego. Nabór wniosków prowadzony jest przez banki w systemie ciągłym do dnia 30 września 2017 r. lub do wyczerpania puli środków. Maksymalna kwota dotacji to 4.800,00 zł.

Colorit: Woskowanie powierzchni drewnianych - porady
Woskowanie powierzchni drewnianych jest jedną z tradycyjnych metod zabezpieczania drewna praktykowaną od setek lat. Dzięki stosowanym obecnie nowoczesnym technologiom produkcji ich jakość jest coraz lepsza, a stosowanie dużo łatwiejsze.

Okpol: Na poddaszu jak w szklarni? Pomyśl o jego… ociepleniu!
O sezonie letnim wielu właścicielom domów jednorodzinnych przypominają nie tylko rosnące słupki rtęci na termometrach. Wysokie temperatury często oznaczają problem na poddaszu, któremu bliżej wówczas do szklarni lub sauny, niż do miejsca w którym chcielibyśmy spać czy odpoczywać. Co może zrobić prywatny inwestor, by poprawić komfort mieszkania w swoim domu latem?

Pylenie a rekuperacja
Kto mieszka w pobliżu lasu sosnowego ręka w górę! Sosny znajdują się obecnie w okresie pełnego pylenia i wyrzucają z siebie wiadra żółtego pyłku, który pokrywa tarasy, meble ogrodowe, trawę, buty i oczywiście z każdym oddechem dostaje się środka człowieka. Niewiarygodne ilości! Na szczęście sosna nie uczula tak bardzo jak trawy. Nie ma z czego się cieszyć: właśnie zaczyna się pylenie traw.

Jak należy ocieplać poddasze?
Termoizolacja ma istotne znaczenie dla ograniczenia strat ciepła w domu. Inwestor powinien oczekiwać poprawnego wykonania ocieplenia ściany oraz poddasza, przez które może uciekać od 10-25 procent cennego ciepła. Warto poświęcić uwagę i czas na odpowiedni wybór materiałów potrzebnych na tym etapie prac budowlanych.

Jak wygląda procedura wymiany dachu?
Naszą misją jest oferowanie dachu Na całe życie, który to dach jest lekki, posiada 50-letnią gwarancję i jest silny i piękny.

Aranżacja kuchni w wakacyjnym klimacie
Zbliżają się wakacje - czas odpoczynku i relaksu. Niezależnie od tego, jak je spędzamy, zawsze mają jedną wadę – trwają za krótko! Beztroski, letni klimat możemy jednak utrzymać we własnym domu przez wiele miesięcy dzięki odpowiednio zaaranżowanej kuchni.

Zamiast bać się smogu zmodernizuj system ogrzewania
W polskich mediach często podnoszony jest temat smogu, który zatruwa mieszkańców Małopolski, Śląska, Dolnego Śląska czy Mazowsza. Oczywiste jest, palenie węglem, wilgotnym drewnem i śmieciami sprawia, że nad naszymi głowami zawisła potężna, trująca chmura. Modernizacja systemu ogrzewania w domu to jeden ze sposobów na zmniejszenie zagrożenia smogiem. Skąd wziąć na to pieniądze, gdzie udać się po dofinansowanie? Samorządy mają tu dużo do zaoferowania.

Na czym polega komfort w użytkowaniu elektrycznego ogrzewania podłogowego?
Ogrzewane powietrze w pomieszczeniu unosi się zawsze do góry. W tradycyjnym systemie ogrzewania z wykorzystaniem grzejników ściennych powietrze ogrzane dostaje się do pomieszczenia powyżej 1-1,5 m od podłogi, powodując jego silną cyrkulację w kierunku sufitu.