Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 59196
Ralston COLOUR & COATINGS - Farby, grunty, emalie, lakiery

Ralston COLOUR & COATINGS Farby, grunty, emalie, lakiery

Telefon 664 058 058, 515 422 928
E-mail dwyrozebski@ralstoncolour.com
Adres Russenweg 14, P.O. Box 205, NL-8000 AE Zwolle, The Netherlands
Ralston to eksportowa marka największego niezależnego holenderskiego producenta farb – firmy Van Wijhe Verf. Założona została w 1916 r. jako firma rodzinna. Dzięki naszym laboratoriom, które przyciągają specjalistów z wielu krajów, oraz zaawansowanym technologiom produkty Ralston wyróżniają się najwyższą jakością. Wyjątkowy system barwienia Ralston daje Klientom optymalne połączenie farb o najwyższej jakości... Czytaj więcej
Ralston COLOUR & COATINGS

Ralston to eksportowa marka największego niezależnego holenderskiego producenta farb – firmy Van Wijhe Verf. Założona została w 1916 r. jako firma rodzinna. Dzięki naszym laboratoriom, które przyciągają specjalistów z wielu krajów, oraz zaawansowanym technologiom produkty Ralston wyróżniają się najwyższą jakością. Wyjątkowy system barwienia Ralston daje Klientom optymalne połączenie farb o najwyższej jakości i profesjonalnych kolorach.

Obecnie proces produkcji farb Ralston został oparty na innowacyjnej biotechnologii. Technologia ta została opracowana z myślą o sprostaniu najbardziej rygorystycznym wymogom dyrektyw Unii Europejskiej czy też organizacji ekologicznych
w zakresie emisji zanieczyszczeń. Farby będące owocem wspomnianej technologii nie tylko spełniają wymogi dyrektyw, ale je w znacznej mierze przewyższają, co czyni firmę Ralston liderem na rynku farb ekologicznych. Ogromna rzesza malarzy jest codziennie narażona na działanie toksycznych składników farb, które dostają się do ich organizmów poprzez wdychane powietrze oraz kontakt ze skórą. Niejednokrotnie także wysychające powłoki farb oddziałują także na innych użytkowników jeszcze długo po zakończeniu prac malarskich. U mieszkańców pojawiają się często problemy z oddychaniem, występują także objawy alergiczne. Nowe przepisy w zakresie ochrony powietrza i środowiska zmierzają do redukcji zastosowania materiałów niebezpiecznych w budownictwie.

Inicjatywa zrównoważonego i zielonego budownictwa wywarła ogromny wpływ na rozwój głównych technologii budowlanych. Badania ciągle pokazują niezaprzeczalne finansowe i użytkowe korzyści z zastosowania ekologicznych (zielonych) i bezpiecznych materiałów budowlanych.

To w takim razie, co stoi na przeszkodzie w ich szerokim zastosowaniu?

Główni globalni producenci materiałów wraz z niejednokrotnie własnymi sieciami dystrybucji posiadają ogromny zapas tradycyjnych materiałów oraz zobowiązania finansowe wobec dostawców konwencjonalnej chemii budowlanej, co wyklucza
natychmiastowe przejście na technologie i produkty bardziej przyjazne środowisku. Na tą chwilę takowa konwersja niosłaby także za duże ryzyko finansowe i infrastrukturalne.

Nasuwa się pytanie skoro materiały „zielone” są lepsze dlaczego konwencjonalne, niejednokrotnie toksyczne wciąż znajdują nabywców?

Podczas gdy wielu producentów za cel obrało sobie skok do „zielonego wagoniku” z produktami o niskiej emisji związków lotnych VOC lub zerowym VOC my twierdzimy, iż to o wiele za mało. Trwałość i wydajność to kluczowe składniki. Jeśli materiał musisz częściej stosować albo wymaga się go więcej to gdzie jest ta zielona korzyść?

Jeśli produkt zawiera pochodne ropy naftowej lub rozcieńczalniki niearomatyczne, które uznano arbitralnie, iż nie będą brane pod uwagę przy określaniu VOC, to gdzie jest ta zielona korzyść? Jeśli połowa produkcji producenta to materiały niebezpieczne, to jaki ma to związek z „zielonym”?

Ralston produkuje i dystrybuuje przyjazne środowisku innowacje. Produkt musi być równie dobrze lub bardziej wydajny od konwencjonalnego. Zaawansowana technologia pomaga dostarczać nam produkty o mniejszym zużyciu, dłuższej żywotności powłok oraz łatwej i szybkiej aplikacji.

Produkt musi zawierać więcej atrybutów niż konkurencyjny produkt. Większość produktów Ralston korzysta z zasobów odnawialnych, surowców z recyklingu i oczywiście charakteryzuje się niskim lub brakiem VOC. Technologie Ralston nie zawierają rozcieńczalników aromatycznych, a aktualnie uczestniczą w obniżaniu udziału składników ropopochodnych.

Ponad to produkty Ralston muszą kosztować tyle samo lub mniej od konkurencji. Jest to realizowane nie tylko przez dostosowanie cen do cen rynkowych, ale także przez oszczędność czasu i zużycia materiałów. Klienci są zgodni, co do oferowania przez Ralston wszystkich trzech głównych atrybutów.

Cele Ralston:

  • rozwijać globalny kanał dystrybucji farb opartych na biotechnologii – RALSTON BIOBASED COATINGS
  • redukować niekorzystny wpływ materiałów niebezpiecznych na życie człowieka i środowisko
  • utrzymać zaangażowanie w dostawie rozwiązań wysokiej wydajności i zgodnych z filozofią zrównoważonego
  • rozwoju

Ralston stara się poprzez zrozumienie współzależności ludzi i środowiska wprowadzać nowe innowacje w dziedzinie chemii, które z kolei są drogą do sukcesu. Nowoczesne i ekologiczne technologie są dostępne już dzisiaj. Nie ma potrzeby kompromisu w sprawach ekologii.

W myśl tej zasady Klient ma do wyboru: ExtraTex Mat, ExtraTex Satin oraz SuperTex Mat − produkty, w których tradycyjny środek wiążący oparty na kopalnych związkach organicznych został zastąpiony środkiem wiążącym opartym na innowacyjnej technologii bazującej na skrobi. Ekologiczna dzięki odnawialnym surowcom naturalnym.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum