Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Soudal
Ochrona przed wilgocią
Ciemne plamy pleśni na fugach glazury, wokół wanny czy umywalki stanowią nie tylko problem estetyczny, ale również zagrożenie dla zdrowia. Szpecąc łazienkę lub kuchnię, mogą wywoływać infekcje i reakcje alergiczne. Z pomocą niezawodnych silikonów sanitarnych marki Soudal nie dopuścimy do rozwoju pleśni w naszym domu.
PHP Brabork Sp. z o.o.
Brabork: Jak wybrać odpowiedni sposób ogrzewania?
Zależnie od rodzaju i wielkości pomieszczeń, biorąc pod uwagę indywidualne poczucie komfortu cieplnego można wybrać jeden z dwóch proponowanych przez firmę AIRELEC sposobów ogrzewania:
Okpol
Okpol: Jak poprawić energooszczędność budynku?
Energooszczędność w domu jest obecnie coraz bardziej popularnym trendem. Takie rozwiązania stają się powszechniejsze i łatwiej osiągalne dla każdego, kto chce płacić niższe rachunki, a zarazem zadbać o środowisko naturalne.
Panmar Wood
Panmar Wood: Drewno we wnętrzach - ponadczasowa moda
Wszyscy wiedzą, że naturalne materiały takie jak drewno są nie tylko piękne i zawsze „na czasie”, ale również zdrowe. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na budowę ekologicznego, drewnianego domu. Aby więc wpuścić do wnętrz namiastkę natury, warto wybierać przyjazne środowisku i człowiekowi wyroby – drewniane blaty czy podłogi, które nie tylko będą cieszyć oko, ale i zachowają piękny wygląd przez długie lata.
V33 Polska
Czym zabezpieczyć meble ogrodowe z drewna egzotycznego?
Wykończenie pozostawiające powłokę – takie jak lazura lub lakier – szybko się złuszcza, szczególnie na powierzchniach poziomych, gdzie utrzymuje się woda.
Konbet Poznań
Przegląd rozwiązań stropowych
Wybór odpowiedniego stropu podczas budowy zaprocentuje w przyszłości wymiernymi zyskami. Dzięki dobrej decyzji możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas i energię. Przedstawiamy dzisiaj powody, dla których warto poświęcić chwilę na wybór stropu oraz prezentujemy krótki przegląd rozwiązań stropowych.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Materiały izolacyjne - sprawdź różnice, które mają znaczenie
Izolacja cieplna budynków to wymóg prawny. Jednak jej ostateczny efekt może się znacząco różnić, m.in. z uwagi na jakość i rodzaj wyrobów stosowanych do izolacji cieplnej. Jak zagwarantować sobie korzyści finansowe i komfort użytkowania?
Termo Organika
Jak dobierać parametry styropianu, aby mieć pewność, że dom będzie ciepły?
Zasadnicze różnice pomiędzy odmianami styropianu dostępnego na naszym rynku dotyczą głównie najważniejszej jego cechy - współczynnika przewodzenia ciepła λ (lambda), którego wartość mieści się w przedziale od 0,044 do 0,031 W/mK. Im mniejsza jest wartość współczynnika λ tym lepsze właściwości izolacyjne posiada styropian. Istotne są również inne parametry styropianu, takie jak: wytrzymałość na rozciąganie, zginanie, czy też wytrzymałość na ściskanie (tylko w przypadku miejsc obciążonych jak np. podłogi, dachy, itp).
PROGRESS ARCHITEKTURA
Progress Architektura: Czym wypełnić gabiony?
Wyobraźmy sobie, że ogrodzenie rozwija się razem z nami. Zmienia wysokość, poziom zasłonięcia posesji, wygląd. Brzmi jak science-fiction? Nic podobnego! Takie rozwiązania tworzy firma Progress Architektura. Modułowa budowa ogrodzenia gabionowego daje możliwości zmiany wysokości i wymiany wypełnienia koszy, które tworzą konstrukcję. Dzięki temu system dopasujemy do naszych potrzeb w każdym momencie.
PROGRESS ARCHITEKTURA
PROGRESS ARCHITEKTURA: Czym wypełnić gabiony?
Wyobraźmy sobie, że ogrodzenie rozwija się razem z nami. Zmienia wysokość, poziom zasłonięcia posesji, wygląd. Brzmi jak science-fiction? Nic podobnego! Takie rozwiązania tworzy firma Progress Architektura. Modułowa budowa ogrodzenia gabionowego daje możliwości zmiany wysokości i wymiany wypełnienia koszy, które tworzą konstrukcję. Dzięki temu system dopasujemy do naszych potrzeb w każdym momencie.
SCU Klinkier Holenderski
SCU Klinkier Holenderski: Zastosowanie cegły klinkierowej
SCU Klinker Holenderski Sp. z o.o. posiada doświadczenie w wykonawstwie elewacji oraz ogrodzeń z cegły klinkierowej . Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wdraża technologie murowania z ojczyzny klinkieru Holandii i Belgii na rodzimym rynku usług.
Saappur
Saappur: Izolacja termiczna budynków inwentarskich
Kurniki budowane w czasach kiedy brakowało na rynku skutecznych materiałów izolacyjnych, ocieplane były tzw. systemem gospodarczym, który polegał na zagospodarowaniu różnego rodzaju odpadków poprodukcyjnych. W zależności od lokalizacji kurników względem zagłębi produkcyjnych stosowano kawałki szmatek, końcówki skarpetek czy pończoch. W innych regionach trociny z obróbki drzewa mieszano z wapnem i mozolnie rozsypywano na stropy, albo rozkładano słomę lub trzcinę, o liściach mieszanych z gliną lepiej nie wspominać. Poza brakiem materiałów kolejnymi ważnymi czynnikami stosowania miernego ocieplenia była tania energia, korzystniejsza koniunktura chowu, własność państwowa większości obiektów i mniejsze ryzyko zachorowań stad hodowlanych.
ROCKWOOL
Czym kierować się przy wyborze materiału izolacyjnego?
Dokonując wyboru materiału do ocieplenia najczęściej kierujemy się parametrem izolacyjności – współczynnikiem przewodzenia ciepła, czyli tzw. lambdą. Nie powinien to być jednak czynnik decydujący – produkty termoizolacyjne mają zbliżone lambdy. Powinniśmy zatem kierować się dodatkowymi korzyściami, takimi jak: niepalność, właściwości akustyczne, paroprzepuszczalność i przede wszystkim trwałość. W końcu dom buduje się lub remontuje na lata!
Remmers
O czym należy pamiętać używając lakierów UV?
Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń wykonawczych dla każdego lakieru. Odpowiednie instrukcje techniczne informują między innymi o proporcjach mieszania lakieru i utwardzacza, jak również ew. rozcieńczalnika, o zużyciu na m², o czasie schnięcia oraz o temperaturze lakieru i otoczenia.