Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czy pompa ciepła może współpracować z instalacją PV?
Obecnie łączenie dwóch źródeł energii odnawialnej to świetne rozwiązanie zarówno ze względów finansowych, ale także ekologicznych. Współpraca paneli fotowoltaicznych oraz pompy ciepła sprawdzi się zarówno w nowym budynku, jak i modernizowanym. Prąd potrzebny do pracy pompy ciepła można pozyskać z instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu znacznie ograniczy się wysokość rachunków ponoszonych na energię elektryczną.

Inwertery Growatt serii MIN w domowych instalacjach fotowoltaicznych
Warta podkreślenia jest silna i stabilna pozycja firmy Growatt na rynku światowym i europejskim. W chwili obecnej może się ona pochwalić pierwszym miejscem w Azji jeżeli chodzi o ilość zamontowanych falowników w segmencie instalacji dla użytkowników prywatnych.

Wentylacja i rekuperacja - co to jest i jak działa?
Rosnąca szczelność nowych budynków, a w szczególności wyremontowanych budynków mieszkalnych sprawia, że są zbyt hermetyczne, niemalże podobne do termosów i nie mają wystarczającego dopływu powietrza zewnętrznego. Remedium na to są nowoczesne systemy wentylacyjne, które dostarczają im niezbędnego do oddychania powietrza w procesie wymiany bez marnowania energii. W zależności od urządzenia przejmują także funkcje ogrzewania i przygotowania ciepłej wody.

Jak zaprojektować aranżację strefy wejściowej w stylu nowoczesnym?
Minimalistyczne, o prostych bryłach, z dużymi powierzchniami przeszklonymi na elewacji – tak prezentuje się większość domów zbudowanych w stylu nowoczesnym. Taka architektura wymaga odpowiednio zaprojektowanej strefy wejściowej. Podpowiadamy, jak ją zaplanować.

Patrz nie tylko na kolor - wybieramy farbę do malowania wnętrz
Planując malowanie ścian zazwyczaj wszystkie nasze myśli koncentrują się wokół koloru farby, która stworzy tło dla pozostałych elementów wystroju wnętrza. To bardzo ważna decyzja w kontekście późniejszego efektu aranżacyjnego. Nie będzie zbytnią przesadą, jeśli powiemy, że to właśnie kolor bardzo często decyduje o tym, po który produkt z półki sklepowej sięgamy. Tymczasem zapominamy o tak istotnej kwestii, jak wpływ wykończenia na jakość powietrza w pomieszczeniach, które z kolei działa na samopoczucie mieszkańców.

Jak wykonać pionowe słupy wzmacniające w popularnych ścianach 2-warstwowych Porotherm?
Porotherm 25 K P+W to nowy pustak uzupełniający w ofercie Wienerberger. Służy do wykonywania słupów żelbetowych w popularnych ścianach dwuwarstwowych murowanych w technologii tradycyjnej, czyli na zaprawę cementowo-wapienną. Gdzie i jak stosować nowy pustak oraz dlaczego warto skorzystać z systemowego rozwiązania marki Porotherm - wyjaśnia Mirosław Rzeszutko, Menedżer Produktu ds. Rozwiązań Ściennych w najnowszym filmie na kanale YouTube Wienerberger Polska.

Rynek HVAC w Polsce - gaz czy energia elektryczna?
27 maja odbyło się spotkanie prasowe Bosch Termotechnika poświęcone zagadnieniu: HVAC w Polsce - gaz czy energia elektryczna? Podczas spotkania przeanalizowana została aktualna sytuacja rynku grzewczego w Polsce i Europie, a następnie w oparciu o aktualne trendy oraz prognozy na najbliższe lata, Bosch Termotechnika zaprezentował nową ofertę produktową.

Dlaczego warto zainwestować w okna i drzwi klasy premium?
Podczas budowy lub generalnego remontu domu czy mieszkania musimy podjąć szereg ważnych decyzji - w tym wybrać odpowiadające naszym potrzebom okna i drzwi. Jest to bardzo ważny element planowania prac budowlanych, ponieważ dobrze dobrana, wysokiej jakości stolarka zagwarantuje nam wieloletnią wygodę i funkcjonalność jej użytkowania. O tym, dlaczego warto zainwestować w stolarkę okienno-drzwiową w klasie Premium opowiada Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

Urządzenie pokoju na poddaszu - jak poradzić sobie z skosami?
Domy piętrowe mają w zasadzie tylko jedną wadę - zagospodarowanie przestrzeni pod dachem nie będzie tak łatwe, jak na parterze. Właściciele muszą zmierzyć się z tzw. skosami. Z pomocą przychodzą meble na wymiar, które można idealnie dopasować do wszystkich nierówności poddasza.

Jaką kostkę lub płytę wybrać na modny i ekologiczny podjazd?
Podjazd to najbardziej reprezentacyjny fragment drogi leżącej w sąsiedztwie budynku. Współcześnie nie pełni on tylko funkcji wizualnej (co było szczególnie widoczne w dawnych dworkach szlacheckich), ale też funkcję użytkową. Idealny podjazd powinien więc łączyć tradycję z nowoczesnością. Jak zaaranżować go modnie i ekologicznie?

Wybór materiału na podjazd - kostka brukowa czy płyty betonowe?
Podjazd garażowy to jeden z ważniejszych elementów ogrodowej aranżacji. Pełni zarówno funkcje estetyczne, jak i użytkowe. Pojawia się pytanie, który materiał będzie najlepszy - płyty betonowe czy może kostka brukowa? Przedstawiamy zalety oraz cechy obu rozwiązań.

Dobór odpowiedniego oświetlenia do aranżacji w stylu Urban Jungle
Styl Urban Jungle jest coraz popularniejszy wśród inwestorów i użytkowników. Nawiązuje do dzikiej przyrody, której bardzo brakuje w centrum miasta. Miejska Dżungla to dom pełen zielonej energii, z naturalistycznymi akcentami oraz motywami fauny i flory.

Okna energooszczędne na drodze do oddychania Czystym Powietrzem
Dlaczego prace termomodernizacyjne należy w dużej mierze oprzeć o wymianę drzwi i okien? Dlatego, że przez nieszczelną stolarkę ucieka nawet 20-30% ciepła. Zatem, zamiast każdej kolejnej zimy rozgrzewać kaloryfery i piece do czerwoności, owijać się szczelnie kocem i czekać na rachunki jak na skazanie, warto wziąć sprawy w swoje ręce i wykorzystać letnie miesiące na inwestycję, która zwróci się nam z nawiązką.

Farby, które odmienią Twoją kuchnię
Sposób wykończenia i wystroju ścian nad kuchennym blatem może całkowicie odmienić kuchnię, nadając jej wyjątkowy charakter. W tym pomieszczeniu szczególnego znaczenia nabiera połączenie kwestii dekoracyjnych z praktycznymi, by strefa przygotowania posiłków mogła być nie tylko ozdobą, ale także komfortowym miejscem dla kulinarnych eksperymentów.

Zabudowa okna dachowego. Wykonanie wnęki
Wnęka na okno dachowe powinna zostać wykończona nie tylko estetycznie, ale przede wszystkim fachowo. Aby uzyskać funkcjonalną wnękę dla okna dachowego, należy zadbać o szereg istotnych elementów. Poniżej przedstawiono najważniejsze kwestie wykańczania tej części poddasza.