Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Ochrona przeciwpożarowa przegród szklanych. Szczelność, nośność i izolacyjność ogniowa
Bierna ochrona przeciwpożarowa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w budynku i minimalizowanie strat na wypadek powstania pożaru. W tym celu stosuje się odpowiednie, wyspecjalizowane materiały budowlane. Jednym z nich jest szkło ogniochronne.
Braas
Kiedy warto zamontować zabezpieczenia przeciwśniegowe na dachu?
Zimowy krajobraz pokryty śniegiem potrafi wyglądać pięknie, ale intensywne opady mogą być prawdziwym zagrożeniem dla dachu budynku. Choć przepisy prawa nie nakazują montażu odpowiednich zabezpieczeń, odpowiedzialny właściciel domu powinien je zainstalować.
Dorken Delta Folie
Jak zapewnić wysoką wiatroszczelność i wentylację dachu, a jednocześnie redukować koszty?
Zbliża się najbardziej wietrzna pora roku. „Mapa Wietrzności Polski” podaje, że to właśnie zimą notujemy największą średnią prędkość wiatru. W wielu regionach Polski siła żywiołu staje się zatem poważnym wyzwaniem, zwłaszcza dla konstrukcji dachowych. Jednym ze sposobów na trudne warunki atmosferyczne jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów i ich odpowiedni montaż. W przypadku membrany wstępnego krycia skutkuje to nie tylko lepszą wiatroszczelnością, ale też oszczędnością na materiale oraz kosztach eksploatacyjnych.
Steinbacher Izoterm
Co wyróżnia styropian steinodur® wytwarzany w technologii wysokociśnieniowej?
Płyty izolacyjne steinodur® to specjalna technologia wytwarzania wysokociśnieniowego styropianu, poprzez spienianie polistyrenu w zamkniętych komorach pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu zapewniony jest najwyższy stopień spójności wewnętrznej płyty. Z tego względu, mimo iż stosowany surowiec jest zbliżony parametrami do tradycyjnego EPS, produkty steinodur® zarówno technologią produkcji, jak i parametrami oraz właściwościami technicznymi należy postrzegać, jako grupę zbliżoną do XPS.
SOPREMA Polska Sp. z o.o.
Zalety i zastosowanie chłodnych dachów SOPREMA
Szybki proces urbanizacji nie pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne. Chodzi tu o postępujące ocieplanie się klimatu w miastach - według szacunków średnia temperatura w ośrodkach miejskich liczących sobie powyżej 100 tys. mieszkańców podniosła się nawet o pięć stopni. Dodatkowo, w sezonie grzewczym dochodzi problem zanieczyszczonego powietrza. Chłodne dachy przyczyniają się do eliminacji powyższych problemów.
URSA
Wpływ ocieplenia domu na jego mikroklimat
Skuteczna termoizolacja jest gwarancją, iż temperatura w domu nie będzie ulegać gwałtownym zmianom. Za optymalne warunki uznaje się temperaturę w granicach 19-22°C oraz wilgotność w przedziale od 40 do 60%. Jakie rozwiązania wykorzystać, by zapewnić takie warunki w swoim domu.
Stiebel Eltron Polska
Wentylacja z rekuperacją. Wybierz dobrze!
Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) w nowych domach to już standard. I to nie tylko w związku z nowymi wymaganiami energetycznymi WT 2021, a poprzez podwyższony komfort.
ECOMAX
Jaki rekuperator wybrać - obrotowy czy przeciwprądowy?
Przyszły nabywca rekuperatora powinien przede wszystkim sprawdzić, jakie warunki pracy spełniają jedne i drugie rodzaje wymienników – jest to w jego interesie, bowiem to on będzie wraz z rodziną zamieszkiwał dom, w którym owa jednostka będzie pracować. Nie powinien również ślepo wierzyć instalatorom, którzy nierzadko mają już upatrzoną jednostkę centralną. Są to najczęściej jednostki, które były przez nich montowane i są oni do nich przyzwyczajeni. Jeśli klient nie uda się do instalatora z zamiarem montażu konkretnej jednostki, wówczas ten może zamontować mu taką jednostkę, której montaż jest dla niego chlebem powszednim, dodając "będziesz pan zadowolony". Instalator na pewno będzie zadowolony, tylko czy zadowolony będzie rzeczywiście również klient?
Ferro S.A.
Jaki zlewozmywak wybrać - stalowy czy granitowy?
Zmywaki na dobre zagościły w polskich domach. Nie oznacza to jednak, iż nie potrzebujemy zlewozmywaka - w zmywarce nie opłuczemy warzyw i owoców, nie umyjemy rąk i nie napełnimy czajnika. Na co zwracać uwagę wybierając zlewozmywak?
Nibco
Systemy NIBCO w instalacjach wody lodowej
Ważnym zastosowaniem systemów klejonych NIBCO są instalacje wody lodowej wykorzystywane w chłodnictwie w przemysłach spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz do chłodzenia wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń.
ALTER S.A.
Zasady doboru i lokalizacji systemów detekcji gazów w obiektach
Jak prawidłowo dobrać i zaprojektować system detekcji niebezpiecznego stężenia gazów, który w porę ostrzeże o niebezpieczeństwie? Jakie odległości mocowania poszczególnych elementów systemu powinny być zachowane oraz jak optymalnie rozmieścić urządzenia w chronionym obiekcie? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.
REGULUS - system
Grzejniki ścienne i podłogowe kanałowe REGULUS®-system
Co wyróżnia grzejniki REGULUS® na tle innych grzejników? Mała masa całkowita oraz duża powierzchnia wymiany. Pierwsza cecha jest niezbędna do podjęcia funkcji grzania niewielkim nakładem energii startowej. Druga jest warunkiem sprawnego grzania niskotemperaturowego. To oczywiste, że wysoka sprawność, krótki czas dostępu do ciepła, łatwa kontrola emisji ciepła, a co za tym idzie komfort cieplny, to niższy koszt gospodarowania ciepłem oraz poszanowanie energii.
JAF Polska
Termodrewno - zalety, właściwości i zastosowanie
Gdy myślimy o miękkim drewnie - sosnowym czy świerkowym - do głowy przychodzą same negatywne skojarzenia: sęki, sinizna, skręt włókien, krzywizny, wycieki żywiczne, podatność na rozwój grzybów. Oczywiście wiele w tych skojarzeniach jest prawdy, gdy chodzi o mokre drewno w surowej postaci. Jednak sosna i świerk zyskuje nowe, całkowicie odmienne oblicze, gdy poddamy je procesowi termowania.
ABB
Na co zwrócić uwagę, wybierając osprzęt elektroinstalacyjny i gdzie go zainstalować? Wywiad z projektantką wnętrz Kasią Orwat
Urządzając mieszkanie rzadko myślimy o osprzęcie elektrycznym. To błąd, bo osprzęt będzie mieć wpływ na wystrój i naszą wygodę. O tym, na co zwrócić uwagę, wybierając osprzęt i gdzie go zainstalować, aby był ergonomiczny i rzeczywiście potrzebny, rozmawiamy z Kasią Orwat*, projektantką wnętrz i właścicielką pracowni projektowej ORWAT DESIGN.
Boryszew Erg
Płyny do instalacji solarnych i pomp ciepła Ergolid
Kolektory słoneczne i pompy ciepła od lat cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Zainstalowanie takich źródeł energii wiąże się z poważnymi nakładami finansowymi, ale w dłuższej perspektywie czasowej przynosi wymierne korzyści ekonomiczne. Nie bez znaczenia jest również aspekt ekologiczny takiej inwestycji, ponieważ zarówno kolektory słoneczne, jak i pompy należą do czystych źródeł ciepła, czyli nieprodukujących gazów cieplarnianych.