Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Prandelli Polska
Co warto wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?
Rewolucja energetyczna w budownictwie, wynikająca ze zrozumianych potrzeb środowiskowych, wymusiła konstruowanie budynków o minimalnych potrzebach cieplnych. Efektem tego urządzenia wytwarzające ciepło, takie jak kotły kondensacyjne i pompy ciepła, pracują na coraz niższych parametrach. W wielu przypadkach woda zasilająca urządzenia grzewcze ma temperaturę zaledwie 40-50 stopni Celsjusza. Aby zapewnić pomieszczeniom przyjemny klimat, powierzchnie oddawania ciepła muszą być zatem coraz większe. Nie ma wątpliwości, że w tej sytuacji ogrzewanie płaszczyznowe to najlepszy sposób na zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Filtry do rekuperacji dla użytkowników wentylacji mechanicznej
Filtracja powietrza w rekuperatorach jest warunkiem niezbędnym dla zapewnienia właściwych warunków zdrowotnych w budynku. W celu utrzymania wysokich parametrów czystości powietrza konieczne jest stosowanie filtrów o dobrej skuteczności filtracji i systematyczna okresowa ich wymiana. Kiedy należy jej dokonać?
Purmo Group Poland
Kocioł czy pompa ciepła? - jaką decyzję podjąć w obecnej sytuacji rynkowej
Jednym z najważniejszych dylematów przed którym stoją obecnie inwestorzy decydujący się na budowę domu jest wybór źródła i systemu ogrzewania.
SemiFinland.pl
Jak połączyć kominek wentylacyjny z kominem?
Kominek wentylacyjny jest częścią systemu wentylacyjnego. Ten mocowany na dachu element jest bardzo istotny dla prawidłowego działania całej wentylacji, a zatem zapewnienia prawidłowej wymiany powietrza oraz usuwania z pomieszczeń nadmiaru pary wodnej i wilgoci.
HITZE - polski producent kominków
Jakie kominki do domów z rekuperacją?
Wraz z początkiem roku nastąpiła zmiana Warunków Technicznych (WT2021), w ramach której zaostrzone zostały wymagania dotyczące nowo powstających budynków w zakresie rozwiązań obniżających roczne zapotrzebowanie w nieodnawialną energię pierwotną, przeznaczoną do ogrzewania, wentylacji i podgrzewania wody. Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązkowym rozwiązaniem stały się systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła czyli rekuperacji. Jej zastosowanie ma istotny wpływ na wybór pieca bądź kominka. W grę wchodzi bezpieczeństwo mieszkańców.
TERMICA
Problemy z odpaleniem bojlera gazowego - 6 najczęstszych przyczyn
Gazowe podgrzewacze wody (tzw. bojlery), jeśli zostaną właściwie zainstalowane i prawidłowo eksploatowane, są bezpiecznym, wydajnym i ekologicznym źródłem ciepłej wody.
O.B.A. sp. z o.o.
Jak ukryć kosz na śmieci na posesji?
Kosz na śmieci jest tyleż niezbędnym, co mało atrakcyjnym elementem przydomowej posesji czy ogrodu. W jaki sposób użytkować go i jednocześnie schować przed wzrokiem domowników i gości? Jest na to co najmniej kilka sposobów. Oto najciekawsze z nich.
Paroc
Adaptacja poddasza nieużytkowego według firmy Paroc
Podczas urządzania nie można zapomnieć o odpowiednio zaizolowanych ścianach, mających niebagatelny wpływ na komfort termiczny i akustyczny domowników.
Paroc
Jakie płyty zastosować do konstrukcji szkieletowych?
Konstrukcje szkieletowe zyskują coraz większą popularność. Niezwykle ważna jest kwestia termoizolacji, bowiem wykorzystanie właściwego materiału będzie miało wpływ na komfort mieszkania.
DECORA
Jak kłaść panele winylowe na ścianę?
Panele winylowe są bardzo prostą w montażu alternatywą dla innych materiałów wykończeniowych. Dlatego właśnie tak chętnie stosowane są nie tylko do pokrycia podłóg, ale również ścian. Można je zamontować na całej powierzchni lub tylko jej części, np. w miejscu, w którym znajduje się wezgłowie łóżka. Za ich pomocą można dookreślić strefę w pokoju, wyodrębniając np. miejsce do pracy czy wypoczynku. Jak kładzie się panele winylowe na ścianie?
KFA Armatura
Klasyka sprawdzona przez miliony - czy grzejnik aluminiowy może pasować do każdego wnętrza?
Lubimy produkty nowoczesne, innowacyjne, nieraz zaskakujące. Równocześnie każdy z nas ceni sobie sprawdzoną jakość, przetestowane rozwiązania i ponadczasowy design. Grzejniki aluminiowe to doskonałe połączenie klasycznego wzornictwa z nowoczesną, a jednocześnie sprawdzoną przez miliony użytkowników funkcjonalnością. Są niezwykle popularnym wyborem wśród właścicieli domów, a także projektantów wnętrz ze względu na swój prosty, estetyczny kształt, ale przede wszystkim efektywność ogrzewania. Czym jeszcze wyróżniają się grzejniki aluminiowe i dlaczego zasłużyły na zaufanie milionów osób? Sprawdzamy!
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Czy da się uratować zalany parkiet?
Zalanie mieszkania wodą np. wskutek powodzi może wyrządzić duże szkody. Problem ten szczególnie dotyczy podłóg drewnianych. Pojawia się wówczas pytanie, jakie kroki musi podjąć parkieciarz, aby usunąć szkody wyrządzone przez zalegającą wodę po awarii instalacji wod.-kan. lub nadmiernego zawilgocenia podłoża w wyniku podniesienia się poziomu wód gruntowych.
Bursa
Jak ustawić termostat w grzejniku elektrycznym?
Jesienią, zimą i wczesną wiosną, gdy za oknem panuje temperatura „w kratkę”, utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach może przysparzać dużo problemów. Zbyt częste wahania nastręczają spore problemy z dostosowaniem mocy grzania do aktualnych warunków. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem może się okazać zakup dodatkowego termostatu grzejnikowego. W tym tekście podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy jego ustawianiu.
Ultrament
Praktyczna zabudowa łazienki w 6 krokach
Jak szybko i w prosty sposób wykonać remont łazienki, bez specjalistycznych narzędzi, a nawet doświadczenia w pracach remontowych? Z tym poradnikiem można samemu zrobić blat pod umywalkę, zabudować pralkę oraz zamocować półki. Łazienka stanie się estetyczna i funkcjonalna.