Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak montować palisadę betonową?
W aranżacji każdej przestrzeni ogrodowej dużą rolę odgrywają obrzegowania i palisady. Pomimo tego, że są czasem pomijane, mają nie tylko wartości estetyczne, ale również praktyczne. Dlatego warto zwrócić uwagę na rodzaje oraz zastosowanie tych elementów. Dobrze wykonane obrzeża i palisady podkreślą styl ogrodu i chronią przed rozmywaniem i osuwaniem się ziemi. Przy wyborze elementów należy zwrócić uwagę na trwałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz łatwość montażu. Pamiętajmy, że dobrze dobrane i zamontowane obrzeża i palisady to inwestycja na długie lata.

Jakimi preparatami i jak często pielęgnować betonowe ogrodzenie?
Ogrodzenia betonowe to ponadczasowa estetyka, która znajdzie swoich zwolenników zarówno wśród właścicieli domów w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Ogrodzenie z betonu ma wiele zalet, jednak trzeba o nie dbać - i to już na etapie jego budowy. By ogrodzenie przez wiele lat mogło cieszyć właścicieli swoją solidnością, funkcjonalnością i pięknem należy właściwie go pielęgnować. W tym celu niezwykle pomocne będą produkty oferowane przez firmę JONIEC®.

Planujesz ogrodzenia swojego domu? Oto 5 porad, jak wybrać dobre ogrodzenie?
Ogrodzenie to nie tylko element zabezpieczający posesję. Pełni także funkcję reprezentacyjną i jest uzupełnieniem aranżacji. Wyznacza granice naszej prywatności i jest naszą wizytówką. Jak wybrać właściwe ogrodzenie?

Co można zrobić z drewnem w ogrodzie?
Wraz z nadejściem wiosny natura budzi się do życia, a my również czujemy potrzebę działania. Zaczynamy przygotowywać nasze ogrody i planować prace do wykonania. Nieodłącznym elementem wyposażenia naszego ogrodu są różnego rodzaju konstrukcje, zwane galanterią ogrodową. Są to elementy, które poprawiają nasze samopoczucie i umożliwiają nam relaks w ogrodzie, takie jak domki, huśtawki czy pergole.

Jak dobrać elementy aranżacji ogrodowych, aby zawsze do siebie pasowały?
Beton, kamień, drewno i rośliny - to podstawowe elementy, które zwykle budują aranżacje otoczenia naszego domu. Podpowiadamy, na co należy zwracać uwagę, aby stworzona z ich użyciem przestrzeń miała spójny charakter.

Elewacja z kompozytu - piękna wizytówka domu
Elewacja budynku jest wizytówką jego gospodarzy. Zdradza, jaki styl preferują, czy mają poczucie smaku i przywiązują wagę do detali. Patrząc na fasadę domu dużo możemy się dowiedzieć o jego właścicielach. Dlatego odpowiednio zaprojektowana i wykonana elewacja ma duże znaczenie. Ważne jest przy tym, aby jej estetyka przetrwała dekady. Bez wątpienia tak będzie, jeśli zostanie wykonana z desek kompozytowych.

Jak przeprowadzić konserwację tarasu na wiosnę?
Łukasz Walczak, ekspert JAF Polska, opowiada o przygotowaniu drewnianego tarasu na sezon grillowy i profesjonalnych środkach do konserwacji, które dbają o jego piękno i użyteczność, nawet w zmieniających się warunkach pogodowych.

W jaki sposób ukształtowanie terenu i wielkość działki wpływają na wybór rodzaju bramy?
Posesję można zamknąć na wiele różnych sposobów. Najpopularniejsze są bramy samonośne (przesuwne) i uchylne. Można wykorzystać też specjalistyczne rodzaje bram, np. harmonijkową, jednoskrzydłową, uchylną niesymetryczną czy bramo-furtkę.

Wiosennych serwisów już czas, czyli jak zadbać o bezawaryjność napędu do bramy wjazdowej po zimie?
Na wiosenne porządki już czas, dotyczy to również napędów do bram. Szczególnie teraz - po okresie zimowych obciążeń - warto zdecydować się na zaproszenie instalatora i wykonanie niezbędnych czynności konserwujących. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na taki ruch, podpowiadamy!

Jak dobrać kostkę brukową?
Płyty i kostki betonowe do budowy nawierzchni mogą być duże lub małe, grube lub cienkie, pełne lub ażurowe, a także mieć różne kolory i kształty, co może sprawić, że wybór odpowiednich produktów będzie trudny. Polbruk zdradza jednak, jak uniknąć tego problemu i na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Co to jest basen kanadyjski i jak go zadaszyć?
Basen kanadyjski jest doskonałym kompromisem pomiędzy ceną a możliwościami, jakie ze sobą niesie. Stalowe panele, stanowiące podstawę jego konstrukcji, powodują, że jest trwały i może służyć przez długie lata. Jest przy tym stosunkowo tani, a do tego łatwy w montażu, co dodatkowo wpływa na jego popularność. Dla komfortu użytkowania warto pomyśleć o zadaszeniu, które ochroni basen przed opadem liści, owadami czy deszczem. Odpowiednio dobrane, pozwoli także na zażywanie pod nim kąpieli.

Modnie i ekologicznie wokół domu
W aranżacji przestrzeni wokół domu warto postawić na sprawdzone rozwiązania, a do nich z całą pewnością należą elementy betonowe, które możemy wykorzystać do budowy nawierzchni i małej architektury. Kształtując otoczenie domu należy jednak pamiętać przede wszystkim o roślinności. Zieleń w każdym projekcie powinna odgrywać pierwszoplanową rolę, bo to nieoceniona korzyść dla nas, naszego zdrowia i samopoczucia oraz naszej planety.

Jak stworzyć dom w stylu skandynawskim?
Charakterystycznymi cechami estetyki pochodzącej z północnej Europy są minimalistyczne meble, stonowana kolorystyka oraz korzystanie z naturalnych materiałów. Architektura również zasługuje na uwagę, ze względu na swoją prostą formę, akcentowanie naturalnego światła oraz inspirację otaczającą rzeczywistością. Darina Lazarova i Sławomir Perliński, eksperci firmy JAF Polska, opowiadają o charakterystycznym budownictwie i wystroju wnętrz, które czerpią z dawnych krain Wikingów.

Elektronarzędzia akumulatorowe - lekki sposób na finał budowy
Niektórzy uważają, że stan surowy zamknięty to dopiero początek prawdziwych zmagań z pracami na budowie. 20V to systemowe elektronarzędzia akumulatorowe o bardzo szerokim zakresie zastosowań. Wykonamy nimi z powodzeniem prace budowlane, a w tym montaż stolarki budowlanej.

Co zrobić, by stare drewno wyglądało jak nowe?
Co łączy drewniane blaty, tarasy oraz elewacje? To oczywiste! Naturalny materiał o pięknym i szlachetnym wyglądzie. Jednak wraz z upływem lat wygląd i kondycja drewna zostaje nadszarpnięta zębem czasu. Czy istnieje sposób, by tego typu elementy przy intensywnej eksploatacji zawsze wyglądały i służyły jak nowe? Na to pytanie odpowiada Łukasz Walczak, ekspert od chemii do drewna w JAF Polska.