PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Ogrodzenia i bramy ogrodzeniowe

Design na straży prywatności. Czy tak projektuje się nowoczesne ogrodzenia?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Czy ogrodzenie może zaprojektować to samo studio, które odpowiada za piękną linię samochodu Porsche? Czy tradycyjny „płotek” może mieć nowoczesny charakter? Jakie ogrodzenie wybrać - takie, przez które widać świat, czy takie, które chroni nas przed ciekawskimi spojrzeniami? Na wszystkie te pytania odpowiedzią są ogrodzenia aluminiowe GUARDI.

Luksusowa odsłona klasyki - aluminiowe ogrodzenia ze studia F. A. Porsche

Tradycyjne płoty zwykle złożone były z rzędu ustawionych obok siebie drewnianych sztachet. Epos nawiązuje do nich, jednak wynosi tę formę na całkowicie nowe poziomy. Nie ma się co dziwić, za projekt tego, wykonanego z aluminium ogrodzenia odpowiada Studio F. A. Porsche, które podjęło się nowej interpretacji popularnej klasyki.

Już na pierwszy rzut oka nie ma najmniejszej wątpliwości, że patrzymy na model o wysokiej jakości. Ogrodzenie jest nieco obniżone, złożone ze sztabek o wymiarach 50x30, ułożonych pionowo.

Ogrodzenie Epos. fot. O.B.A. Guardi
Ogrodzenie Epos. fot. O.B.A. Guardi

Sztabki są umiejscowione dość gęsto, odstęp pomiędzy nimi jest zmienny, ale wynosi zaledwie 20-30 mm. Elementy poziome są elegancko wyfrezowane oraz połączone łatami. Szerokość profilu poziomej łaty to 150 mm.

Model Epos dostępny jest we wszystkich kolorach RAL, co więcej, możliwe jest przygotowanie dwukolorowych realizacji.

Ta swoboda dobrania barw pozwala na perfekcyjne dopasowanie ogrodzenia do elewacji lub kolorystyki ogrodu. W tej samej stylistyce dobrać można także furtki, bramy dwuskrzydłowe oraz bramy przesuwne.

Tradycyjne ogrodzenia w nowym wydaniu

Ogrodzenia do złudzenia przypominające drewniane płotki na kamiennych murkach w modelu Merlin, ukośne kapy Treviso, nawiązujące do drewnianych sztachet, czy na skos ułożone sztabki modelu Umbria - popularność tych modeli niezbicie świadczy o tym, że klasyka nadal pozostaje w modzie.

Ogrodzenie Treviso. fot. O.B.A. Guardi
Ogrodzenie Treviso. fot. O.B.A. Guardi

Takie ogrodzenia mają swoich zwolenników, tradycjonalistów, którzy wyżej cenią stylistykę vintage, rustykalną czy boho, nad wszechobecny modernizm.

Ogrodzenia aluminiowe GUARDI, w każdym z modeli, dostępne są w kilku wersjach, do których można dopasować balustrady, furtki i bramy - przesuwne lub dwuskrzydłowe. Wszystkie ogrodzenia tej firmy pokryte są powłoką proszkową, co sprawia, że są wytrzymałe i nie sprawiają problemów w pielęgnacji.

Ultranowoczesne ogrodzenia dla zwolenników minimalizmu

Model Toskanato kwintesencja subtelności i elegancji. Ogrodzenie może stać się jeszcze bardziej efektowne, kiedy zastosujemy dodatkowe elementy dekoracyjne, choć wtedy przestanie być tak minimalistyczne. Profile mają wielkość 25×19 mm, a odstęp pomiędzy aluminiowymi sztabkami jest spory i wynosi 95 mm (choć możliwy jest węższy).

Ogrodzenie Toscana. fot. O.B.A. Guardi
Ogrodzenie Toscana. fot. O.B.A. Guardi

Ogrodzenie Toskana połączyć można z modelem Loos, który zdecydowanie różni się od tradycyjnych ogrodzeń. Jego minimalistyczny design powoduje, że doskonale harmonizuje się z nowoczesnymi budynkami. Ogrodzenie Loos złożone jest z aluminiowej blachy perforowanej o drobnych oczkach, przez co jest niemal całkowicie transparentne.

Ogrodzenie Loskana. fot. O.B.A. Guardi
Ogrodzenie Loskana. fot. O.B.A. Guardi

Delikatny ażur, nadający ogrodzeniu dużej lekkości - to cecha, która wyróżnia ogrodzenie Loskana. Loskana to połączenie dwóch modeli - Loss i Toskany. Efekt tego mariażu, to ogrodzenie o szlachetnym wyglądzie, pasujące do każdego stylu budowlanego.

Aluminiowe sztabki, o szerokości 25x19 mm, połączone zostały z perforowaną blachą. To ogrodzenie może mieć jednolity kolor, lub występować w wersji dwukolorowej. Producent oferuje do niego liczne warianty dekoracyjne, a także furtki i bramy w tym samym wzorze, co ułatwia stworzenie monolitycznego designu.

Lamele w poziomie - przęsła ogrodzeniowe dla nowoczesnych budynków

Idealnymi ogrodzeniami dla nowoczesnych budynków, są te, w których sztabki ustawione zostały poziomo. Nadaje im to bardzo współczesnego charakteru, doskonale uzupełniającego stylistykę samego domu. Tego rodzaju ogrodzeniami są modele Triest oraz Nouveau. W obu przypadkach to ogrodzenia przejrzyste, subtelne i proste, przy czym Triest posiada większe łaty niż Nouveau.

Ogrodzenie Plissée. fot. O.B.A. Guardi
Ogrodzenie Plissée. fot. O.B.A. Guardi

Bardzo nowoczesny design cechuje także model Plissée, który wyglądem przypomina nieco łamacze światła lub rolety. Z pewnością zafascynuje każdego, kto ceni minimalistyczny i nowoczesny styl, a przy tym doskonale będzie chronił prywatność. GUARDI oferuje także wykonanie modelu Plissée w formie bardziej przejrzystej.

Ogrodzenie Vista. fot. O.B.A. Guardi
Ogrodzenie Vista. fot. O.B.A. Guardi

Dla osób, dla których zachowanie prywatności na posesji jest szczególnie istotne, firma przygotowała model Vista. Jest masywny, nieprzejrzysty i bez wątpienia dominujący. Składa się z poziomych aluminiowych łat, nałożonych na siebie. Profile mają wielkość 200×19 i 15×15 mm.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Oczywiście, dla zachowania jednolitego wyglądu, można do tego ogrodzenia dobrać bramę i furtkę w tym samym wzorze.

Dla miłośników zdobień - ogrodzenie Venezia

Na koniec tej podróży po ogrodzeniach GUARDI, zostawiliśmy sobie ogrodzenia przypominające kute, które wciąż cieszą się dużą popularnością. Ogrodzenie aluminiowe Venezia wygląda bardzo efektownie. Dodatkowo model Venezia może być wypełniony blachą.

 

Ogrodzenie Venezia. fot. O.B.A. Guardi
Ogrodzenie Venezia. fot. O.B.A. Guardi

Dedykowane są do niego również różnorodne elementy dekoracyjne. Dzięki pokryciu kolorem młotkowym, Venezia do złudzenia przypomina tradycyjne kute ogrodzenie. Do ogrodzenia można dopasować furtkę oraz bramę w tym samym wzorze.

Każde ogrodzenie z oferty GUARDI, realizowane jest w ciągu 12 tygodni od zamówienia.

Źródło i zdjęcia” O.B.A. GUARDI