Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jakie profile i płyty najlepiej sprawdzą się do lekkiej ścianki działowej?
Planujesz podzielić przestrzeń w swoim domu lub biurze na mniejsze pomieszczenia? Ścianki działowe to doskonałe rozwiązanie, pozwalające szybko i łatwo stworzyć funkcjonalne strefy. Dowiedz się, jakie materiały wybrać, aby uzyskać lekką, trwałą i estetyczną konstrukcję.

Jak poprawić akustykę wnętrza?
Akustyka wnętrza ma ogromne znaczenie zarówno dla komfortu domowników, jak i funkcjonalności pomieszczeń użytkowych. Właściwie zaprojektowane systemy akustyczne eliminują pogłos i niepożądane dźwięki, tworząc przyjazne warunki do pracy, nauki czy relaksu. Przedstawiamy skuteczne metody poprawy akustyki, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnego systemu StoSilent Direct.

Jakie płyty, profile i akcesoria będą potrzebne do zabudowy poddasza?
Adaptacja poddasza to jedno z najbardziej efektywnych sposobów na powiększenie przestrzeni użytkowej w domu. Często niedoceniane, poddasze może stać się pełnoprawnym pomieszczeniem mieszkalnym, takim jak sypialnia, gabinet czy łazienka. Kluczowym etapem w procesie adaptacji poddasza jest wybór odpowiednich materiałów do zabudowy, które zapewnią trwałość, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Przedstawiamy najważniejsze elementy potrzebne do skutecznego i estetycznego wykończenia poddasza.

Jak perfekcyjnie wykończyć narożniki ścian z płyt gipsowo-kartonowych? Kompleksowy poradnik
Wykończenie narożników ścian z płyt gipsowo-kartonowych to kluczowy etap prac wykończeniowych. Odpowiednio wykonane zapewni estetyczny wygląd i trwałość całej konstrukcji. W tym artykule przedstawimy Ci krok po kroku, jak profesjonalnie wykończyć zarówno narożniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Dowiesz się, jakie materiały wybrać, jak przygotować powierzchnię i jakich błędów unikać.

Obróbka i naprawa płyt gipsowo-kartonowych. Jak poprawnie wypełnić rysy i ubytki?
Naprawa pęknięć i ubytków w płytach gipsowo-kartonowych jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie odpowiednich produktów, precyzyjne wykonanie prac na każdym z etapów oraz cierpliwość, która pozwoli na osiągnięcie idealnie gładkiej i estetycznie wykończonej powierzchni. Ekspert podpowiada jak samodzielnie wypełnić rysy i ubytki powstałe w płytach gipsowo-kartonowych.

Czym obudować stelaż WC?
Choć w marketach budowlanych nadal można znaleźć stojące miski ustępowe, bez wątpienia te podwieszane, montowane na stelażach podtynkowych cieszą się największą popularnością wśród osób, dla których ważna jest funkcjonalność i design w łazience. Sprawdź, co zrobić, by uniknąć błędów przy montażu tego typu elementów i cieszyć się estetycznie zabudowaną armaturą.

Profile systemowe NIDA - do zabudowy poddasza i sufitu podwieszanego
Zabudowa poddasza lub sufitu podwieszanego wymaga precyzyjnego planowania i wykonania. Kluczowym elementem każdego z tych przedsięwzięć jest zastosowanie odpowiednich materiałów. W tym tekście przyjrzymy się profilom systemowym NIDA i ich przydatności w tego typu zastosowaniach.

Co oznacza skrót NRO i jak upraszcza formalności budowlane dla ścian szkieletowych z drewna?
Klasyfikacja NRO upraszcza formalności budowlane dla domów szkieletowych z drewna. Dowiedz się, jak wpływa na usytuowanie budynku na działce, bezpieczeństwo pożarowe i jakie korzyści przynosi inwestorom. Sprawdź, dlaczego warto zwrócić uwagę na NRO przy planowaniu swojego wymarzonego domu.

Koniec z poobijanymi ścianami! Jak wzmocnić narożniki i uchronić je przed uszkodzeniami?
Narożniki ścian to newralgiczne punkty w naszych domach, szczególnie narażone na uszkodzenia podczas codziennego użytkowania czy remontów. Zarówno w ścianach działowych, jak i przy zabudowie poddaszy czy wnęk, właściwe zabezpieczenie krawędzi znacząco wpływa na estetykę i trwałość wnętrza. W tym artykule przedstawimy sprawdzone sposoby na ochronę narożników, aby cieszyć się pięknym i nienaruszonym wystrojem przez długie lata.

Jak samodzielnie tynkować ściany?
Tynkowanie ścian może wydawać się skomplikowane, ale przy odpowiednim przygotowaniu i dokładności jest możliwe do wykonania we własnym zakresie. Ten artykuł przedstawia krok po kroku proces tynkowania zarówno nowych, jak i remontowanych ścian.

Płyta Budowlana Botament BP - idealne rozwiązanie do zabudowy łazienki i nie tylko
Płyta budowlana Botament BP to rewolucyjne rozwiązanie dla branży budowlanej i wykończeniowej. Dzięki swojej lekkości, uniwersalności i wytrzymałości, płyta idealnie sprawdza się na wszystkich nośnych podłożach, oferując szybką obróbkę i stuprocentową wodoszczelność. Jej innowacyjne właściwości sprawiają, że jest niezastąpionym elementem nowoczesnych projektów zabudowy łazienki, zapewniając funkcjonalność i estetykę na najwyższym poziomie.

Jak wykorzystać profile Siniat Smart w Twoim domu?
Współczesne budownictwo stawia przed materiałami szereg wymagań: ekonomiczność, funkcjonalność i łatwość montażu. Profile Siniat Smart doskonale wpisują się w te oczekiwania. To kształtowniki przeznaczone do lekkich konstrukcji nienośnych wewnątrz budynków, które znajdują zastosowanie w różnych strefach domu. W tym artykule przyjrzymy się, jak można je wykorzystać, aby ułatwić sobie życie i podnieść funkcjonalność wnętrz.

Jak zabudować stelaż do WC?
W trakcie remontu łazienki wiele osób decyduje się na montaż stelaża podtynkowego WC. To rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić przestrzeń, ale również nadaje wnętrzu nowoczesny i elegancki charakter. Kluczowym etapem instalacji jest właściwa zabudowa stelaża. Przedstawiamy krok po kroku, jak przeprowadzić tę czynność, wykorzystując zestaw BOTAMENT WC-Set, przeznaczony do zabudowy większości stelaży podtynkowych WC.

Jaki jest możliwy rozstaw profili w suficie podwieszanym?
Sufity podwieszane nie tylko poprawiają estetykę wnętrz, ale także pełnią szereg funkcji użytkowych. Ukrywają instalacje, obniżają pomieszczenie, służą za stelaż dla oświetlenia a także maskują nierówności sufitu. Aby jednak sufit podwieszany był odpowiednio stabilny, konieczne jest zachowanie właściwego rozstawu pomiędzy profilami.

Suchy jastrych w systemie Rigips DURALINE Podłoga
Póki co nie wymyślono skuteczniejszego sposobu wykańczania pomieszczeń niż zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych. Dotyczy to także podłóg. Do akcji wkracza właśnie premierowy system wykonywania suchych jastrychów - Rigips Duraline Podłoga, wyjątkowy pod względem jakości powierzchni.