Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz
Na największych światowych targach ceramicznych: Cersaie we Włoszech, MosBuild w Rosji czy Cevisama w Hiszpanii, co roku producenci płytek prezentują swoje najnowsze propozycje, które w aktualnym sezonie inspirowane są przede wszystkim różnego rodzaju drewnem i kamieniami.

Gra w kolory ze Śnieżką
"Kolorami należy się bawić, komponując je w dowolnych zestawieniach i tworząc tym samym wnętrza o różnorodnym charakterze". - twierdzi mgr inż. arch. Maja Wites - jedna z czołowych polskich projektantek wnętrz, tworząca w Polsce i za granicą.

Jak przykleić listwę podłogową?
Jak umocować listwę podłogową z drewna, MDF lub plastyku itp. w sytuacji, gdy nie można użyć kołków rozporowych i wkrętów? Najlepiej skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań produktowych firmy Soudal.

Nastrojowe oświetlenie wnętrz prywatnych
Gdy już przychodzi czas aby zaplanować wystrój wnętrz dla każdego pomieszczenia, skupiamy uwagę na skomponowaniu barw ścian z umeblowaniem, podłogami, ozdobnymi dodatkami.

Jak skutecznie przeprowadzić renowację elewacji z porostem glonów i grzybów?
W celu zapewnienia długotrwałej ochrony budynku przed porostem glonów i grzybów, zalecamy następujące rozwiązanie Farby KABE.

Jak pielęgnować podłogę drewnianą
Podłogę drewnianą można porównać do skóry – jeśli nie oczyszczamy i nie pielęgnujemy jej w odpowiedni sposób, z czasem staje się matowa, szara, przesuszona.

Elementy małej architektury - ogrodzenia i murki
Konsekwencja w projektowaniu elementów małej architektury krajobrazu może przynieść zaskakujące efekty w kształtowaniu przydomowej przestrzeni.

Podłoga - najważniejszy mebel na lata
Nie bez przyczyny podłoga uważana jest za najważniejszy element wyposażenia i podstawowy mebel w domu: z założenia ma służyć wiele lat.

Pastelowa posesja. Biały dom w słonecznej oprawie.
Udana aranżacja nawierzchni wokół domu nigdy nie jest dziełem przypadku, ale efektem przemyślanych działań i świadomego wyboru charakteru posesji.

Jesień - ostatni moment na ocieplenie budynku
Okres jesienny to ostatni dzwonek na termoizolację budynku. Prawidłowe zabezpieczenie ścian pozwoli na uzyskanie skutecznej izolacji cieplnej domu i zapewni jego mieszkańcom przyjemne ciepło podczas zimowych mrozów.

Jak wykonać estetyczne obramowania rabat i trawników?
Przy projektowaniu ogrodu największą uwagę skupia się na wyborze nawierzchni oraz rozmieszczeniu trawników, krzewów czy kwiatowych rabat.

Układanie bruku klinkierowego krok po kroku
Technologię układania bruku klinkierowego opisze Roman Tereszczak, kierownik regionu z firmy Röben Polska.

Jak uzyskać najlepszy efekt oświetlenia w ogrodzie?
Każdy, kto chciałby ożywić swój ogród lub oczko wodne, dzięki firmie OASE ma do dyspozycji wiele nowatorskich możliwości.

Ceresit: Jak prawidłowo ocieplić budynek wspólnoty?
Zgodnie z przepisami prawa budowlanego, właściciele obiektów, czyli również wspólnoty, mają obowiązek dochowania wymogów ochrony cieplnej budynków wielorodzinnych i zamieszkania zbiorowego.

Posadzka na POZIOMie, czyli jak szybko i łatwo wypoziomować podłogę?
Płytki ceramiczne lub kamienne, panele podłogowe, wykładzina dywanowa czy PVC – to tylko kilka możliwości wykończenia podłóg. Zastanawianie się nad funkcjonalnością i estetyką konkretnych rozwiązań i ich wybieranie niestety nie zawsze idzie w parze z refleksją na temat tego, co znajduje tuż pod warstwą wykończeniową.