Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
ECOMAX
Co powinien uwzględniać projekt rekuperacji?
Aby system rekuperacji pracował najwydajniej, niezbędne będzie dopasowanie go do budynku oraz potrzeb mieszkańców. Ważnym elementem jest uprzednie przygotowanie planu rekuperacji, co pozwoli wybrać odpowiednią jednostkę i oszacować koszt instalacji.
Lindab Sp. z o.o.
Do czego służą wentylatory kanałowe?
Wentylatory kanałowe najczęściej służą do usuwania powietrza wraz z wilgocią oraz nieprzyjemnymi zapachami. Gdzie jeszcze sprawdzi się ten typ wentylatorów?
Lindab Sp. z o.o.
Przewody elastyczne - rodzaje i zastosowanie
Do budowy systemów wentylacyjnych w budynkach często wykorzystuje się elastyczne przewody wentylacyjne wraz ze sztywnymi kanałami. Kiedy warto je zastosować i jak wybrać odpowiedni rodzaj.
Lindab Sp. z o.o.
Anemostat - zalety i zastosowanie
Anemostat nie tylko pełni funkcję nawiewno-wywiewną, ale również dekoruje pomieszczenie. Można je montować w suficie, na ścianie lub w podłodze. Odpowiednia cyrkulacja powietrza zależy od ich dobrego umiejscowienia.
ECOMAX
Wady i zalety rekuperatora ściennego
Montaż rekuperatora ściennego to dobry sposób na długoterminową oszczędność. Radzimy, w jakich warunkach będzie pracował najwydajniej, a także jakie są jego zalety i wady w kontekście wieloletniego użytkowania.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Klimatyzacja
Kto i na jakich warunkach może zainstalować klimatyzator w domu lub w mieszkaniu spółdzielczym?
Czy każdy może mieć w swoim domu lub mieszkaniu klimatyzator, zwłaszcza klimatyzator ścienny Single Split? Tak, ale czy każdy może samodzielnie zainstalować u siebie takie urządzenie?
ECOMAX
Czy w bloku można zamontować system rekuperacji?
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób podejmuje proekologiczne działania. Mieszkając w budynku wielorodzinnym nie mamy całkowicie związanych rąk - warto zdecydować się na rekuperację wody. Dzięki niej nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale także zadbamy o środowisko naturalne.
ECOMAX
Jak zwiększyć ilość ciepłej wody i zaoszczędzić pieniądze?
Rekuperator do wody to urządzenie, które pozwoli na ograniczenie zużycie ciepłej wody, odzyskując energię grzewczą. Bez rekuperatora ZYPHO gorąca woda trafia do kanalizacji, a razem z nią kosztowne ciepło.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Klimatyzacja
Klimatyzatory ścienne Bosch z czynnikiem R32 idealnym rozwiązaniem do mieszkań
Oferta produktowa Bosch została w pełni uzupełniona o modele pracujące z czynnikiem R32, który jest bardziej przyjazny środowisku. Dzięki temu można zastosować jedną z 2 propozycji naściennych jednostek typu Single Split Climate 5000 lub Climate 8500. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się również w niewielkich pomieszczeniach biurowych i serwerowniach.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Klimatyzacja
Klimatyzator w mieszkaniu - jak prawidłowo z niego korzystać?
Coraz gorętsze lata oraz długo utrzymujące się upały sprawiają, ze montaż klimatyzacji w budynkach mieszkalnych powoli staje się standardem. W ofercie Bosch znajduje się szeroki wybór klimatyzatorów pokojowych do domów i mieszkań, które zapewnią komfort mieszkania nawet podczas najwyższych temperatur. Warto jednak wiedzieć jak odpowiednio z niej korzystać.
Ventox
Co zrobić, gdy wentylator nie mieści się w kanale wentylacyjnym?
Zbyt płytki kanał wentylacyjny lub nieprawidłowy projekt całego systemu wentylacyjnego to problem wielu osób. W takim przypadku umieszczenie w nich typowych wentylatorów łazienkowych okazuje się często zupełnie niemożliwe, co oczywiście wzbudza mnóstwo negatywnych emocji w ich właścicielach. Czy istnieje zatem sposób, dzięki któremu mimo problemu z wielkością kanału, wciąż będziemy w stanie zamontować w nim wentylator?
ECOMAX
Jaki rekuperator wybrać - obrotowy czy przeciwprądowy?
Przyszły nabywca rekuperatora powinien przede wszystkim sprawdzić, jakie warunki pracy spełniają jedne i drugie rodzaje wymienników – jest to w jego interesie, bowiem to on będzie wraz z rodziną zamieszkiwał dom, w którym owa jednostka będzie pracować. Nie powinien również ślepo wierzyć instalatorom, którzy nierzadko mają już upatrzoną jednostkę centralną. Są to najczęściej jednostki, które były przez nich montowane i są oni do nich przyzwyczajeni. Jeśli klient nie uda się do instalatora z zamiarem montażu konkretnej jednostki, wówczas ten może zamontować mu taką jednostkę, której montaż jest dla niego chlebem powszednim, dodając "będziesz pan zadowolony". Instalator na pewno będzie zadowolony, tylko czy zadowolony będzie rzeczywiście również klient?
Boryszew Erg
Płyny do instalacji solarnych i pomp ciepła Ergolid
Kolektory słoneczne i pompy ciepła od lat cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Zainstalowanie takich źródeł energii wiąże się z poważnymi nakładami finansowymi, ale w dłuższej perspektywie czasowej przynosi wymierne korzyści ekonomiczne. Nie bez znaczenia jest również aspekt ekologiczny takiej inwestycji, ponieważ zarówno kolektory słoneczne, jak i pompy należą do czystych źródeł ciepła, czyli nieprodukujących gazów cieplarnianych.
OEM Energy
Jak rekuperacja poprawia jakość klimatu w pomieszczeniu?
Wentylacja w każdym budynku polega na różnicy ciśnień. Może być ona generowana mechanicznie (urządzenie z wentylatorami) bądź grawitacyjnie (siłą napędową jest temperatura i wiatr). Wentylacja grawitacyjna to metoda przestarzała i mało wydajna, zaś w przypadku mechanicznego odpowiednika nie można odzyskać ciepła i nie zawsze zapewniony jest odpowiedni nawiew. Wszystkie te problemy eliminuje instalacja nawiewno-wywiewna z centralą wentylacyjną - tzw. rekuperacja.
aeroVent
Wentylacja mechaniczna - czy warto?
Jeżeli w domu nie ma wymiany powietrza, praktycznie nie da się w nim mieszkać. Za wymianę powietrza odpowiedzialna jest wentylacja. Kiedyś wymiana powietrza w domach odbywała się przez nieszczelne okna i drzwi, a czasami nawet i ściany, nazywało się to infiltracją.