Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Watersystem
Gorąca kąpiel - ostrożnie z dziećmi!
Towarzystwo zrzeszające profesjonalne Spa (The Association of Pool & Spa Professionals, APSP) przypomina o zaleceniach dotyczących bezpieczeństwa korzystania z gorących kąpieli w jacuzzi i łaźni parowej.
Kiedy i jak należy instalować pompę?
Na początku spójrzmy na wymiary. Nowa pompa powinna posiadać takie same wymiary montażowe, długość korpusu hydraulicznego oraz średnicę przyłącza (gwintowaną lub kołnierzową). Ułatwi i przyspieszy to prace instalacyjne. Nie zawsze dostępna jest również wystarczająca ilość miejsca, aby wprowadzić zmiany na rurociągu. Taka sytuacja może mieć miejsce np. w pompach zainstalowanych w rozdzielaczach ogrzewania podłogowego lub innego rodzaju grupach pompowych o zdefiniowanych wymiarach.
Wilo Polska
Na co zwracać uwagę wybierając pompę obiegową?
Inwestor powinien zasięgnąć opinii fachowca – instalatora lub projektanta. Mają oni do wyboru wiele urządzeń różnych producentów, spełniających wymagania hydrauliczne konkretnej instalacji.
Akra
Magnetyzery Ecomag: sposób na czystą instalację w mieszkaniu, domu jednorodzinnym i wspólnocie
Jeśli do celów sanitarno-bytowych używamy wody z miejscowego wodociągu najprościej jest założyć w nowym mieszkaniu, domu jednorodzinnym lub wspólnocie mieszkaniowej na instalację magnetyzery Ecomag. Będą blokowały od początku powstawanie osadów zwanych kamieniem kotłowym. Jeśli woda spełnia europejskie normy można w ten sposób chronić instalację bez stosowania soli, prąd, wody do płukania i usuwania potrzebnych w diecie wapnia i magnezu.
Watersystem
Skąd kolorowa woda w kranie?
Pojawienie się rdzawej wody w kranie to bardzo często wynik zanieczyszczenia instalacji przesyłowej wody uzdatnionej. Zachodzi wówczas konieczność jej czyszczenia lub wymiany. Woda o podwyższonej barwie to również efekt zanieczyszczenia wtórnego z uwagi na przejście przez wymienniki ciepłej wody.
Akra
Magnetyzery Ecomag: Mniej spalin i oszczędność pieniędzy
Zamontowanie każdego bezprądowego i bezobsługowego magnetyzera Ecomag nawet na instalację wodną to bardzo mały mikrokrok w kierunku ochrony środowiska, a przy okazji oszczędność w domowym lub firmowym budżecie.
Wilo Polska
Gdzie należy zainstalować pompę obiegową?
Najbezpieczniej jest zainstalować pompę na instalacji powrotnej, ponieważ przy braku odpowiedniego zabezpieczenia regulacji temperatury kotła, temperatura tłoczonego medium często jest przekraczana.
Akra
Akra: Magnetyzery do wody Ecomag - oszczędność energii, troska o zdrowie
W zasobach polskiego internetu znajdują się tysiące wizytówek firm proponujących chemiczne uzdatnianie wody, w których wody średniotwarde i twarde (z węglanami wapnia i magnezu) przedstawiane są jako zagrożenie dla zdrowia człowieka i urządzeń. Proponowane są dwie podstawowe metody: wymiana jonowa (tzw. zmiękczacze) lub odwrócona osmoza (OR).
Wilo Polska
Zabezpieczenie przed bakteriami Legionella
Zgodnie z dyrektywą UE standaryzującą "Zaopatrzenie w pitną wodę", nie tylko lokalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK) odpowiada za jakość wody, ale również właściciele instalacji wodnych w domach są zobowiązani do kontrolowania stanu wody w każdym kranie. Dotyczy to w szczególności zabezpieczenia przed zabrudzeniem i skażeniem bakteryjnym. Groźne dla życia ludzkiego są bakterie Legionella. Ich występowanie związane jest z ciepłą wodą w zastoju.
Akra
Akra: Magnetyzery w instalacjach wodociągowych
W polskich warunkach kamień kotłowy składa się głównie z węglanu wapnia i magnezu. Utrudnia przewodzenie ciepła i cyrkulację wody. Oznacza to straty energii i pieniędzy. Rozwiązaniem stosowanym od lat 30. XX wieku są magnetyzery. Ich wpływ na zmniejszenie intensywności wytrącania się osadów zależy od kilku aspektów, o których napisze w poniższym artykule.
Omnigena
Omnigena: Wybieramy pompę zatapialną
Przy doborze parametrów hydraulicznych pompy zatapialnej należy wziąć pod uwagę, że parametry podawane przez nas w tabelach jak i na wykresach, tak jak i u innych dostawców są parametrami hydraulicznymi uzyskiwanymi bezpośrednio na wyjściu z pompy bez uwzględnienia strat wynikających z oporów instalacji tłocznej.
Akra
Akra: Niedobór wapnia w wodzie pitnej - konsekwencje zdrowotne
W celu pozbycia się osadów powstających podczas ogrzewania wody kupujemy urządzenia zmiękczające czyli usuwające z wody do kanalizacji znaczne ilości wapnia i magnezu niezbędne człowiekowi. Lekarze dietetycy twierdzą, że i bez tego jest ich za mało w polskiej diecie, a najlepiej są przyswajalne z wody. Poniższe wyniki badań pokazują, że lepiej pić wodę badaną przez miejscowy Sanepid, a dzięki magnetyzerom Ecomag mieć czysty czajnik, pralkę, podgrzewacz itd.
Wilo Polska
Porady i wskazówki do doboru pomp do zaopatrzenia w wodę
Dzięki własnej studni lub studni głębinowej można uniezależnić się od drogiej wody użytkowej i dostępnej tylko w ograniczonym zakresie wody deszczowej. Do tłoczenia wody gruntowej i nawadniania większych powierzchni przydadzą się niezawodne i nieskomplikowane pompy Wilo.
Akra
AKRA: Magnetyzery Ecomag - sedno działania w instalacji domowej
Jakie korzyści można osiągnąć, dzięki zamontowaniu magnetyzera Ecomag w swoim domu? Najlepszą i najbardziej wiarygodną rekomendacją jest opinia klientów, którzy już stosują to urządzenie - poniżej obserwacje jednego z nich - Pana Michała:
Aqva-System
Jakie elementy systemu uzdatniania wody studziennej można wykorzystać ponownie po podłączeniu instalacji do wodociągu?
Najczęściej spotykane zanieczyszczenia w wodzie studziennej to związki żelaza i manganu, dlatego zwykle do jej uzdatniania wykorzystywane są automatyczne odżelaziacze i odmanganiacze, czasem zmiękczacze wody, a niekiedy sterylizatory UV (w przypadku skażeń mikrobiologicznych).