Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
KAN
Jaka jest zasada montażu i działania płaszczyznowego ogrzewania ściennego?
Zimą, zamiast otulać się ciepłym kocem, po prostu przytul się do ściany. A latem… zrób to samo, by poczuć przyjemny chłód. System KAN-therm Wall sprawi, że temperatura w twoim domu, będzie zawsze idealna. Nieco zabawnie może brzmieć polecenie – gdy, ci zimno, podejdź do ściany i się ogrzej – ale wypowiadamy je zupełnie serio. System KAN-therm Wall, polskiej firmy KAN, potrafi za pomocą specjalnych rur z wodą zamienić powierzchnię ściany w wielkoformatowy grzejnik. Emituje on ciepło do wnętrza domu, sprawiając, że pomieszczenie nagrzewa się do wybranej temperatury. Tak naprawdę wcale nie musisz się przytulać do ściany, jej ciepło odczujesz nawet na kanapie.
Elterm
Kocioł elektryczny - gdy inne źródła ciepła nie dają rady
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka rozwiązań, które pozwolą im obniżyć koszty ogrzewania i jednocześnie dbać o środowisko. Jednym z urządzeń, mogących spełnić te oczekiwania, jest kocioł elektryczny, który może pełnić rolę dodatkowego źródła ciepła. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie i jakie korzyści płyną z posiadania kotła elektrycznego jako uzupełniającego systemu grzewczego?
KOTŁY GRZEWCZE DRAGON
Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków?
Jak palić ekogroszkiem, aby nie pojawiały się spieki? To pytanie, na które nie każdy zna odpowiedź. Bardzo ważna jest, oczywiście, dobra jakość ekogroszku, ale nie mnie istotne są prawidłowe ustawienia pieca.
ESBE Hydronic Systems
Zawór w podłogówce nie działa? Sprawdź
Do zabezpieczenia obiegu ogrzewania podłogowego przed zbyt wysoką temperaturą stosuje się termostatyczny zawór mieszający albo zawór obrotowy z siłownikiem (lub sterownikiem). Co może w nich ulec uszkodzeniu? Jak postępować w przypadku awarii?
OEM Energy
Jaki powinien być optymalny kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych?
Wydajność paneli fotowoltaicznych zależy m.in. od ich kąta nachylenia. Zdarza się, że liczba zakupionych paneli do gospodarstwa jest odpowiednia, ale instalacja nie produkuje tyle prądu, ile powinna. Podpowiadamy, co zrobić, żeby to zmienić, i pod jakim kątem najlepiej ustawić panele PV na gruncie i na dachu.
Termet S.A.
Instalacja pompy ciepła z buforem ciepła i zasobnikiem - dlaczego warto?
Wymiana nieekologicznych urządzeń grzewczych na wydajne i przyjazne środowisku skłania wiele osób do zakupu pompy ciepła. Dlaczego inwestując w to urządzenie, warto połączyć je z zasobnikiem c. w. u. oraz buforem ciepła? Jak przekłada się to na efektywność energetyczną budynku?
REGULUS - system
Jak tanio i efektywnie zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%?
O czym warto pamiętać przy wymianie ogrzewania na niskotemperaturowe? Jak tanio zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%? Sprawdź innowacyjne rozwiązania.
TECHNIPROT Przemysłowo-Techniczna Spółdzielnia Pracy
Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze?
Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym i wyjątkowo dobrym sposobem ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych ze względu na komfort mieszkańców oraz oszczędność podczas eksploatacji.
nVent Thermal Polska
Optymalna temperatura elektrycznego ogrzewania podłogowego w łazience
Dużą popularnością cieszy się obecnie elektryczne ogrzewanie podłogowe. Cenione jest zarówno za efektywność, jak i stosunkowo niskie koszty. Podłoga, ze względu na swoją dużą powierzchnię, nie wymaga nagrzania do takiej temperatury, jaka zwykle cechuje grzejniki. Jaka jest zatem właściwa? I czy w łazience powinna być ustawiona na inny zakres, niż w pozostałych pomieszczeniach?
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu wodorem? Kotły Bosch H2 Ready spalające wodór
Bosch Home Comfort jest gotowy na przyszłość wolną od emisji dwutlenku węgla, w tym na fazę przejściową, polegającą na połączeniu gazu ziemnego i wodoru o zmniejszonym śladzie węglowym. Przykładem mogą być ogniwa paliwowe. Do powszechnego zastosowania, również ze względu na koszty inwestycyjne, początkowo będą to głównie kotły gazowe przystosowane do spalania mieszanki gazu ziemnego i wodoru w stężeniu do 20% lub w dalszej kolejności - kotły spalające tylko czysty wodór.
Hydropol-Dekor
Jak zabezpieczyć monoblokową pompę ciepła powietrze-woda przed zamarzaniem? Rola zaworu przecizamrożeniowego
W sytuacji, gdy w systemie pompy ciepła typu monoblok dochodzi do przerwy w obiegu wody, zwłaszcza w przypadku awarii zasilania, może pojawić się problem. Szczególnie ryzykowne jest to, gdy temperatura otoczenia spada poniżej zera. W takich warunkach istnieje ryzyko, że płyn w systemie zamarznie. To może być szczególnie niebezpieczne, ponieważ zamrożone medium może prowadzić do uszkodzeń wymiennika ciepła w pompie lub innych komponentów systemu.
Robert Bosch Sp. z o.o.|Buderus
Masz pompę ciepła? Mniej odczujesz skutki podwyżek
To już pewne - od początku 2024 roku znacznie wzrastają ceny energii elektrycznej i gazu. Tym samym droższe stanie się również ogrzewanie, jeśli zasilane jest paliwami kopalnymi. Bez wątpienia mocno odbije się to na portfelach przeciętnego Polaka. Podwyżka będzie najmniejszym obciążeniem dla tych wszystkich, którzy korzystają z energii odnawialnej, w tym z popularnych pomp ciepła.
Panasonic Heating & Cooling Solutions
Czy pompa ciepła może zasilać grzejniki? Jakie znaczenie ma temperatura wody?
W przypadku pomp ciepła najbardziej polecane jest ogrzewanie niskotemperaturowe. Jednak wysokiej klasy urządzenia mogą z powodzeniem współpracować również z grzejnikami. Jednak niezależnie od tego czy mamy grzejniki, czy podłogówkę warto zadbać o to, żeby temperatura wody w obiegu była jak najniższa. Dzięki temu również nasze rachunki spadną.
Panasonic Heating & Cooling Solutions
W jaki sposób otrzymać dofinansowanie na zakup pomp ciepła?
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie możliwością otrzymania dofinansowania na zakup nowej pompy ciepła, firma Panasonic Heating&Cooling Solutions przygotowała szczegółowy i bezpłatny przewodnik dla wszystkich, którzy pragną skorzystać z programu rządowego "Czyste Powietrze".
Panasonic Heating & Cooling Solutions
Co należy wiedzieć o sprawności pompy ciepła? Współczynniki COP i SCOP
Współczynniki COP i SCOP są najczęściej używanymi parametrami do określenia sprawności pomp ciepła. Wysokość naszych rachunków za prąd zależy od tego, jaki COP osiąga wybrana przez nas pompa, dlatego warto wiedzieć, jak go prawidłowo obliczyć.