Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak wykonać obliczenia zapotrzebowania domu na ciepło w czasie termomodernizacji?
Termomodernizacja domu ma za zadanie poprawienie energooszczędności budynku: jego izolacyjności termicznej oraz szczelności przegród zewnętrznych, w tym okien i drzwi, w taki sposób, żeby zbliżyć się do wymagań stawianych najnowszym domom. Do przeprowadzenia jej będą potrzebne nowe obliczenia zapotrzebowania wnętrz na ciepło. Jak je wykonać?

Pięć sposobów na skuteczną walkę ze smogiem
18 stycznia 2021 roku stacje pomiarowe odnotowały niechlubny rekord - w podwarszawskim Józefowie dopuszczalne stężenie zanieczyszczeń powietrza zostało przekroczone aż o 1300%. Co możemy zrobić, aby podczas zbliżającej się zimy normy nie zostały jeszcze bardziej przekroczone?

Jak oszczędzać energię w domu? Kilka porad
Wybór sposobu ogrzewania domu ma ogromne znaczenie, ale równie duży wpływ na ekologiczny dom ma zachowanie jego mieszkańców. Wprowadź do swojej codzienności małe zmiany, dzięki którym zaoszczędzisz energię cieplną. Dowiedź się, co powinieneś zrobić, żeby obniżyć swoje rachunki.

Co określa dyrektywa UE Energy-related Products?
Dyrektywa ErP, wprowadzona przez Unię Europejską, zobowiązuje producentów do konkretnego oznakowania produktów związanych z energią (Energy-related Products). Przedstawiamy szczegóły tego rozporządzenia.

Zalety zastosowania pomp ciepła w domach jednorodzinnych
Pompy ciepła z powodzeniem zastępują kotły na paliwa kopalne. Ich największym atutem - poza wydajnością - jest to, że wykorzystują źródła odnawialne, są zatem w pełni ekologiczne. Wiele domów jednorodzinnych, których właściciele idą z duchem czasu, ogrzewane jest właśnie za pomocą tego rozwiązania. Co więcej, pompy ciepła, takie jak np. pompy powietrze-woda Ecodan Mitsubishi Electric, mogą także służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

W jakich warunkach powietrzne pompy ciepła pracują najlepiej?
Maciej Ferdek, Sales Manager w firmie Mistubishi Electric, opowiada w jakich warunkach powietrzne pompy ciepła pracują najlepiej i z jaką instalacją grzewczą osiągają pełną wydajność.

Certyfikat NC RfG - gwarancja wysokiej jakości falownika
Na niezawodność systemu PV bardzo duży wpływ ma inwerter, który pełni rolę serca instalacji. Szeroka oferta może niestety utrudnić wybór modelu wysokiej jakości. Kupując falownik warto zwrócić uwagę, czy otrzymał specjalny certyfikat NC RfG.

Jak przygotować dom na ogrzewanie elektryczne?
Ogrzewanie elektryczne z roku na rok zyskuje na popularności. Dzięki fotowoltaice oraz OZE możemy w końcu odejść od mało wydajnych, nieekologicznych źródeł pozyskiwania ciepła. W jaki sposób można przygotować dom do przejścia na ogrzewanie elektryczne i jakie powinny być pierwsze ku temu kroki?

Kiedy montować panele PV na gruncie?
Widok paneli fotowoltaicznych na dachach nikogo już nie dziwi. To najczęstsze rozwiązanie, ale nie zawsze możliwe. Dość rzadko spotykamy instalacje PV przytwierdzone do gruntu, choć zdarza się, że właśnie tutaj mogą dla nas pracować najbardziej efektywnie. Kiedy montować panele PV na gruncie i na jakie konstrukcje naziemne warto się zdecydować?

Palniki do kotłów olejowych - który wybrać?
Zastanawiasz się nad wyborem palnika do kotła olejowego? Zapoznaj się z palnikami Giersch - segmentem palników olejowych serii R|GL|M|GUPO.

Grzejniki zastępujące meble? To możliwe
Przedpokój to przestrzeń najbardziej narażona na utratę temperatury. Zostawiamy w niej wilgotne ubrania, które długo schną. A co powiesz na grzejnik ukryty w ławce, który postawisz w swoim przedpokoju? Ciepło przywita Cię już od progu, a mokre okrycia wierzchnie i buty wyschną dużo szybciej. Tylko usiądź i ogrzej się.

Jak dobrać zasobnik ciepłej wody?
Dobór zasobnika ciepłej wody użytkowej zależy od rodzaju źródła ciepła, jakie planujemy zastosować w naszym domu. Na jakie cechy zasobników powinniśmy zwrócić uwagę przy przeprowadzaniu inwestycji?

Przepływowy czy pojemnościowy? - jak wybrać podgrzewacz do c.w.u.?
Do przygotowania c.w.u. wykorzystuje się urządzenia przepływowe, które podgrzewają wodę na bieżąco w czasie jej czerpania, oraz urządzenia pojemnościowe, które podgrzewają i przechowują wodę w zbiorniku o określonej pojemności.

Dlaczego warto modernizować system grzewczy?
Wprowadzenie postępowych rozwiązań technicznych niesie ze sobą lepszą jakość użytkowania sprzętów w naszym domu. Unowocześnienie ich idzie w parze z komfortem i bezpieczeństwem. Czy warto przy modernizacji domu skupić się również na systemie grzewczym?