PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Zasobniki i podgrzewacze wody

7 pomysłów na zabudowanie bojlera w małej łazience

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

W polskim budownictwie bardzo często na łazienkę przeznacza się pomieszczenie o niewielkiej kubaturze. Zwykle właściciel mieszkania musi w niej zmieścić toaletę, umywalkę i wannę lub prysznic. Często w łazience lokuje się także pralkę, a czasem suszarkę.

Jeśli woda ogrzewana jest w bojlerze, także i on powinien się znaleźć w tym miejscu. Mimo tak ogromnej ilości sprzętów, mała łazienka nadal może być estetyczna a nawet efektowna. Wystarczy, że schowamy elementy, które nie muszą być widoczne, żeby zachować "czystość przestrzeni". Pralkę i suszarkę często zabudowuje się w szafie. A co zrobić z bojlerem?

1. Umieścić w specjalnym schowku

Jeśli jesteśmy przed lub w trakcie remontu łazienki, warto zaplanować miejsce, w którym można schować elektryczny podgrzewacz wody. Mogą do tego posłużyć wnęki w ścianach lub inne uskoki, wynikające z jej budowy. Jeśli nie powstały w sposób naturalny, taką przestrzeń można wymurować lub uformować z odpornego na wilgoć karton-gipsu. W ten sposób bojler zostanie zlicowany ze ścianą i nie stanie się dominantą.

2. Zabudować w szafce

Podobnie jak ma to często miejsce z pralką i suszarką, bojler można zabudować w szafce. W zależności od wymiaru podgrzewacza, możemy wykorzystać gotową szafkę lub kupić na zamówienie. Ważne, aby szafka była dopasowana do pozostałych mebli łazienkowych. Dzięki temu urządzenie "zniknie", a front szafki będzie po prostu jednym z elementów umeblowania.

3. Ukryć za zasłoną prysznicową

Tam, gdzie nie da się ukryć bojlera w szafce – na przykład ze względu na jego wielkość - lub użytkownik oczekuje prostszych rozwiązań, można zamontować urządzenie za zasłonką prysznicową, dobraną do stylu i koloryzacji łazienki.

4. Zakryć maskownicą

Na rynku znaleźć można maskownice dedykowane bojlerom, ale można także popuścić wodze fantazji i wykorzystać elementy o innym przeznaczeniu – na przykład do obudowy grzejnika. Piękny ażur maskownicy może nie tylko zakryć bojler, ale stać się także efektowną ozdobą łazienki.

5. Zastosować tapety lub fototapety

Czasem, zamiast coś ukrywać, można to wyeksponować, czyniąc z tego walor. Na rynku znaleźć można obecnie bardzo wyrafinowane tapety do łazienek, np. w trójwymiarowych wzorach lub w bardzo modnej stylistyce dżungli.

Na bojlerze można także umieścić fototapetę, na przykład odzwierciedlającą krople zsuwające się po niebieskiej szybie. Bez wątpienia jednak tapetę lepiej przykleić na płaską ściankę maskującą bojler niż na samo urządzenie. To zagwarantuje lepszy i bardziej naturalny efekt.

6. Użyć innych materiałów

Jeśli zdecydujemy się schować bojler za ścianką, możemy też obudować ją płytkami w tym samym lub kontrastującym kolorze do tego, który położony jest na ścianach łazienki. Inne materiały, które się do tego nadają, to m.in. dekoracyjne panele szklane, gres, kamień czy powłoka lustrzana.

7. Kupić bojler w wybranym kolorze

Na rynku znaleźć można także bojlery wykończone materiałami o wysokiej jakości oraz z możliwością wybrania koloru, który dopasuje się do wnętrza naszej łazienki.

Taką możliwość daje firma ERMET, która na swojej stronie grzejemy.eu posiada bogatą ofertę bojlerów (wymienników dwupłaszczowych) o orientacji poziomej lub pionowej do wyboru. Bojlery te, wykonane z grubej, 3 mm stali, obszyte są skórą SKAY.

Poza wieloma walorami - takimi jak bezobsługowość, brak drogiej anody magnezowej, bardzo krótki czas nagrzewania i długa żywotność – producent dał klientom także możliwość wyboru koloru.

Poza standardową szaro-srebrną obudową, w firmie ERMET zamówić można bojler czerwony, biały, niebieski bądź pomarańczowy. Z pewnością każdy znajdzie wśród tych kolorów taki, który wpisze się w design łazienki.


źródło i zdjęcia: Ermet

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum