Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Zawory przełączające w instalacjach z kolektorami słonecznymi
Zawory dla instalacji z kolektorami słonecznymi wyróżniają się odpornością na wysokie temperatury medium i efektywną pracą, która ma wpływ na sprawne działanie instalacji. Zdecydowana większość z zaworów może pracować w instalacji, której chwilowa temperatura wody wynosi nawet +110 °C. Większość zaworów przełączających jest wykonana z wytrzymałego, odpornego na odcynkowanie mosiądzu, który cechuje się również bardzo dobrym przewodnictwem cieplnym.

Jak małe zmiany w instalacji grzewczej mogą przynieść duże efekty?
Instalacje grzewcze niezależnie od rozmiarów, mocy, oraz charakteru budynków w jakich pracują posiadają szereg zbieżnych cech i celów. Jednym z głównych, wspólnych mianowników jest wymóg możliwe wysokiej efektywności energetycznej instalacji.

Decentralne rekuperatory STIEBEL ELTRON: komfort, oszczędność i zdrowe powietrze w Twoim domu
Właściwa wentylacja jest kluczowym elementem do zapewnienia komfortu we wnętrzach budynku. Jej brak może prowadzić do wielu problemów, takich jak wilgoć, pleśń, zaparowane okna czy zaduch. Dlatego warto zainwestować w system decentralnej wentylacji VLR 70 od STIEBEL ELTRON.

Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet?
Kotły na pellet mogą być instalowane w nowych domach oraz montowane podczas termomodernizacji w już istniejących budynkach. Dofinansowanie dostaniemy wtedy, jeśli wymieniamy stary kocioł w remontowanym domu.

Mój Prąd 5.0, czyli najnowsze informacje o dotacjach do OZE
W drugiej połowie kwietnia 2023 roku ruszył program Mój Prąd, skierowany do osób fizycznych z całej Polski. Celem programu jest dofinansowanie budowy mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz promocja wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii. Budżet programu wynosi 955 000 tysięcy złotych, co pozwoli na dołączenie do grona prosumentów wielu osób. To doskonała okazja dla tych, którzy planują założenie własnej zielonej elektrowni. W artykule opiszemy, jakie zasady obowiązują w programie, kto może składać wnioski o dofinansowanie fotowoltaiki, oraz podpowiemy, jakie kroki należy podjąć, aby nie martwić się kwestiami formalnymi.

Czym jest audyt fotowoltaiczny i jakie elementy go tworzą?
Audyt fotowoltaiczny polega na przeprowadzeniu dokładnej analizy miejsca, gdzie planowana jest instalacja paneli fotowoltaicznych oraz określenia warunków technicznych, jakie będą miały wpływ na wydajność systemu.

Zasady działania, zalety oraz cena integracji fotowoltaiki i pompy ciepła
Aktualnie fotowoltaika oraz pompa ciepła są najlepiej ze sobą współpracującymi systemami pozwalającymi na generowanie darmowej energii. Dzięki pompie ciepła możemy bezpłatnie pozyskiwać ciepło, a panele fotowoltaiczne pomagają zredukować rachunki za prąd. Łączenie tych dwóch systemów umożliwia nam całkowitą niezależność od podwyżek cen energii elektrycznej oraz cieplnej, co daje możliwość osiągnięcia samowystarczalności energetycznej.

Ile kosztuje magazyn energii?
Magazyny energii zyskują na popularności w ostatnim czasie z powodu kilku czynników, a jednym z głównych powodów jest wprowadzenie zasad net-billingu, które obowiązywać będą od kwietnia 2023 roku dla prosumentów.

Jakie są dotacje na pompę ciepła 2023 roku?
W najpopularniejszych rządowych programach dofinansowania, takich jak Czyste Powietrze czy Moje Ciepło, dostępne są środki na zakup i montaż pomp ciepła. Co istotne, od tego roku w programie Czyste Powietrze nastąpiły pewne zmiany. Przede wszystkim uproszczony został sposób wypełniania wniosków i ich składania, a także obniżeniu uległ próg dochodowy, który uprawnia do otrzymania środków. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać środki z rządowych dotacji na zakup pompy ciepła?

Jak podłączyć magazyn energii?
Przy montażu magazynu energii istotne jest, aby uwzględnić sposób przyłączenia do sieci elektrycznej i instalacji fotowoltaicznej. Chociaż to zagadnienie jest dobrze znane monterom, którzy będą przeprowadzać instalację, warto wcześniej przemyśleć możliwości przyłączenia w naszym domu oraz sposób przygotowania się do montażu, aby uniknąć dodatkowych kosztów. W przypadku braku pewności co do przygotowań przed montażem magazynu, warto skontaktować się z zespołem FlexiPower Group, który zajmuje się tego typu instalacjami.

Dlaczego warto stosować instalacje zgrzewane z polipropylenu PP-R?
Systemy rur z polipropylenu cieszą się dużą popularnością w instalacjach rozprowadzania wody i w systemach centralnego ogrzewania. Do ich mocnych stron należą m.in. łatwość i szybkość montażu, korzystna cena oraz wysoka trwałość i estetyka.

Grill węglowy czy gazowy?
Grille gazowe cieszą się dużą popularnością zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które stawiają na wygodę i oszczędność czasu, a także zdrowy styl życia. Grill gazowy umożliwia szybkie i łatwe przygotowanie potraw bez konieczności używania węgla, co z kolei minimalizuje emisję dymu i szkodliwych substancji. Dzięki temu grillowanie na gazie jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska i pozwala cieszyć się smakiem grillowanych potraw bez obawy o zdrowie.

Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma
Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma łączy technologię pomp ciepła powietrze-woda, wykorzystującą energię odnawialną, z gazowym kotłem kondensacyjnym, aby zapewnić najwyższą efektywność. Jej inteligentne oprogramowanie pomaga oszczędzać aż do 35% więcej energii w porównaniu z gazowym kotłem kondensacyjnym. System automatycznie wyznacza najbardziej ekonomiczną i efektywną kombinację pracy obu urządzeń w oparciu o ceny energii elektrycznej i gazowej, temperatury zewnętrzne oraz wydajność cieplną jednostki wewnętrznej.

Czy inwestycja w pompę ciepła i panele fotowoltaiczne jest opłacalna?
Z powodu rosnącej troski o środowisko naturalne, poszukiwane są coraz bardziej ekologiczne źródła ciepła. W Polsce, coraz popularniejsze stają się instalacje fotowoltaiczne, które pozwalają na oszczędność znacznych kwot pieniędzy. Również pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne wśród klientów, zarówno w fazie projektowania nowych domów, jak i przy modernizacji starszych budynków. Jednak, czy inwestycja w fotowoltaikę i pompę ciepła jest opłacalna?

Jak zadbać o sprawność instalacji na ekogroszek przez cały rok?
By instalacja na ekogroszek pracowała jak najlepiej i jak najdłużej, wymaga odpowiedniego podejścia - zarówno na etapie doboru i montażu armatury, jak i bieżącej konserwacji. Niektóre kwestie warto przypomnieć sobie raz jeszcze, gdyż zbliża się okres wiosenno-letni. Dlaczego?