Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Wolf - Technika Grzewcza
Ekologicznie i energooszczędnie - rozwiązania dla Twojego domu
Pompy ciepła zyskują coraz większą popularność w nowym budownictwie. Podczas swojej pracy nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji, gazów ani pyłów. W porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych są też zdecydowanie bardziej wydajne oraz ekologiczne, a także nie wymagają wielkich nakładów w zakresie konserwacji. Ponadto, na tle innych rozwiązań grzewczych oferują wyjątkową żywotność i funkcjonalność - poza ogrzewaniem, mogą zostać wykorzystane do wydajnego chłodzenia domu w ciepłe letnie dni.
DIAMOND
Grzejnik nie musi wisieć na ścianie
Przywykliśmy myśleć o grzejnikach jako o funkcjonalnym, ale nie ozdobnym elemencie naszych wnętrz. Owszem, coraz częściej w ofertach producentów pojawiają się ciekawe pod względem wzornictwa modele, jednak nadal głównie do zawieszania na ścianie. Inżynierowie z firmy DIAMOND postanowili grzejnikom dać wolność i zaprojektować rozwiązanie, pozwalające na ustawienie grzejnika w dowolnym miejscu pomieszczenia. Oczywiście, zadbali przy tym o to, żeby nie tylko emitował ciepło, ale mógł jednocześnie pełnić rolę dekoracyjną.
REGULUS - system
Jak można podwyższyć moc grzejników?
Podwyższenie mocy grzejników można uzyskać na dwa sposoby - przez podwyższenie temperatury zasilania lub/i przez wymuszenie cyrkulacji powietrza. Przyjrzyjmy się bliżej tym rozwiązaniom.
Elterm
Kotły elektryczne do domów energooszczędnych
Kotły elektryczne znakomicie sprawdzają się w przypadku domów pasywnych i energooszczędnych, a ich popularność wynika m.in. z niskiego kosztu zakupu i wysokiej efektywności. Niewielka wysokość nakładów powoduje także, że wybierane bywają jako dodatkowe lub awaryjne źródło ciepła. Dowiedzmy się o tych możliwościach nieco więcej.
Elterm
Jakie są zalety elektrycznych kotłów grzewczych?
Kotły elektryczne mogą być jedno- i dwufunkcyjne (także z zasobnikami). Są najwygodniejszymi urządzeniami grzewczymi. Zajmują mało miejsca, można je montować w dowolnym pomieszczeniu, nie wymagają budowy kominów, na dodatek koszty inwestycyjne całej instalacji są małe.
Elterm
Konfigurator doboru kotłów elektrycznych Elterm - jak prawidłowo dobrać jednostkę?
Wszystkie modele kotłów Elterm współpracują z instalacjami fotowoltaicznymi i wyposażone są w dedykowane liczniki zużycia energii pochodzącej z instalacji PV. Aby prawidłowo dobrać jednostkę, potrzebne będzie podjęcie kilku poniższych decyzji dotyczących kotła.
Uponor
Jak działa system chłodząco-grzewczych stropów Uponor TABS?
System stropów chłodząco-grzewczych Uponor TABS jest odpowiedzią na potrzeby rynkowe zrównoważonego budownictwa. Efektywne rozwiązanie umożliwia nie tylko redukcję kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych, ale także zapewnia dużą swobodę projektowania, elastycznie dopasowując się do potrzeb konkretnych realizacji.
Uponor
Systemy sufitowe Uponor dla ogrzewania i chłodzenia powierzchni biurowych
W nowoczesnych biurowcach coraz częściej dominują systemy ogrzewania płaszczyznowego. Efektywne ogrzewanie sufitowe i ścienne, jako alternatywa dla podłogówki, zapewnia nieograniczone możliwości projektowe, wpisując się przy tym w koncepcję zrównoważonego budownictwa.
Uponor
Modernizacja instalacji wodnych i grzewczych w starych domach
Indywidualny charakter i niepowtarzalny klimat - kilkudziesięcio - a nawet kilkusetletnie budynki to gratka dla wielu inwestorów, którzy doszukują się w nich wielopokoleniowych tradycji, historii i duszy. Jednak, żeby stary dom spełniał funkcje nowoczesnych kwater, powinien przejść gruntowną rewitalizację.
Panasonic Heating & Cooling Solutions
Oszczędzaj z pompą ciepła!
Jeszcze dwie, trzy dekady temu edukacja ekologiczna sprowadzała się do wypracowania zachowań opierających się na zasadach "nie śmieć" i "nie depcz trawników". Wydawać by się mogło, że od tamtych czasów dzieli nas już cała epoka. Dziś ekologia, to segregacja śmieci, walka ze smogiem czy śladem węglowym. Umiejętne korzystanie z odnawialnych źródeł energii przestało być modą, a stało się koniecznością. W naszej domowej codzienności ich wykorzystanie umożliwia pompa ciepła. Jaka jest jej efektywność energetyczna?
Hanplast Energy™
Jaka powinna być fotowoltaika nowej generacji?
Wraz ze wzrostem popularności fotowoltaiki, na rynku jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać firmy specjalizujące się w instalacjach czerpiących energię ze słońca. W morzu ofert warto wyłowić te, które gwarantując dobrą jakość będą spełniać swoje zadanie przez długie lata. Kierując się rozwagą, należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo i jakość, a także wysokie uzyski energetyczne oferowanych instalacji.
Uponor
Czy ciepła ściana jest lepsza od ciepłej podłogi?
Popularna podłogówka zyskała zwolenników dzięki wysokiej efektywności przy niskotemperaturowych źródłach ciepła i komfortowemu użytkowaniu. Wśród innowacyjnych rozwiązań w zakresie ogrzewania płaszczyznowego pojawia się również instalacja ścienna - jak działa i dlaczego warto wybrać ciepło ze ścian?
Uponor
Ogrzewanie podłogowe na wiele sposobów od Uponor
Sposobów na instalację ogrzewania podłogowego jest wiele. System powinien zostać dopasowany przede wszystkim do potrzeb realizacji, uwzględniając jej zastosowanie (np. domowe lub komercyjne). Jednak niezależnie od wybranego rozwiązania montaż powinien przebiegać sprawnie, bez utrudnień i przekładać się na późniejsze, efektywne użytkowanie systemu. Pod lupę bierzemy najpopularniejsze sposoby mocowania ogrzewania podłogowego od fińskiego producenta - marki Uponor.
Uponor
Trzy kroki do ciepłego domu. Izolacja, wydajne źródło ciepła i inteligentna instalacja niskotemperaturowa
Od 2021 roku nowe budynki muszą spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej. Głównym celem zmian jest przede wszystkim zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Dzięki temu nieruchomości nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko, a koszt ich użytkowania będzie niewielki. Jednak jak nowe normy przełożyć na stojące nawet od kilkudziesięciu lat domy? Czy podczas modernizacji starych budynków można wykorzystać wkraczające do branży budowlanej regulacje?