Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
KOTŁY GRZEWCZE DRAGON
Ekologiczny kocioł w małym pomieszczeniu - czy to możliwe?
Kotły grzewcze zwykle nie kojarzą się z ekologią, jednak jest to nieprawdziwe przekonanie. Nowoczesne jednostki spełniają najbardziej rygorystyczne normy, są też dostosowane do pracy z niskoemisyjnym paliwem. Czy taki kocioł można zamontować w małej kotłowni?
KOTŁY GRZEWCZE DRAGON
Które kotły można określić mianem kopciuchów?
Zła jakość powietrza to problem wielu miast w Polsce. Spalinowe środki transportu to nie jedyna przyczyna problemu, bowiem smog tworzy się także ze szkodliwych związków emitowanych przez piece. Nie oznacza to jednak, że każdy kilkuletni piec może zostać określony mianem "kopciucha".
KOTŁY GRZEWCZE DRAGON
W jaki sposób przygotować kocioł ekologiczny do sezonu grzewczego?
Kotły grzewcze, z grupy ekologicznych kotłów 5 klasy oraz kotły z certyfikatem EcoDesign wymagają odpowiedniego czyszczenia oraz konserwacji. Dzięki poprawnemu użytkowaniu gwarantują zarówno wysoką efektywność grzewczą, jak i cechują się bezawaryjnym i bezpiecznym działaniem. Kluczowe dla sprawności ekologicznego kotła CO, jest jego prawidłowe przygotowanie do każdego sezonu grzewczego.
OEM Energy
Zasady doboru pompy ciepła do powierzchni domu
Dobór pompy ciepła do wymagań budynku i jej użytkownika nie jest wcale taki prosty. Trzeba wykonać odpowiednie obliczenia zapotrzebowania na moc urządzenia, a także wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, bez których wydajność pompy będzie dużo słabsza. Tłumaczymy, jakie są zasady doboru pompy ciepła do powierzchni domu.
SunRoof Technology
Dach solarny SunRoof w Twoim samowystarczalnym domu
Dziś nie wystarczy po prostu zaprojektować dom. Nie chodzi już tylko o funkcjonalność czy trwałość materiału. Trzeba pomyśleć o swoim stylu życia - zrównoważonym, komfortowym, naładowanym dobrą energią. Jak to osiągnąć? Dzięki nowym możliwościom produkcji i wykorzystania energii z dachem solarnym SunRoof.
Auraton
Ergonomiczny i bezpieczny dom - rozwiązania smart home
Inteligentny dom jest łatwy w obsłudze, komfortowy i bezpieczny. Rozpocznij swoją przygodę z inteligentnym domem i zobacz, jakie rozwiązania smart home będą dla Ciebie najlepsze.
TEKLA
Czy potrzebne są regularne przeglądy kotła grzewczego?
Zdecydowanie tak. Systematyczne, zgodne z zaleceniami producenta przeglądy pozwalają na utrzymanie wysokiej sprawności spalania.
Tempcold
Korzyści z instalacji pompy ciepła powietrze-woda
W nowoczesnym i energooszczędnym budownictwie pompa ciepła powietrze-woda jest w stanie zaspokoić pełne zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą.
Jak podgrzewać ciepłą wodę - podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy?
Odpowiedź eksperta: To jedno z pierwszych pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć przy zakupie podgrzewacza.
TEKLA
Na co należy zwrócić uwagę, wybierając kocioł 5 klasy?
Odpowiedź eksperta: Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dniem 1 lipca 2018 roku obowiązywać będzie zakaz sprzedaży oraz montażu kotłów centralnego ogrzewania, które nie spełniają warunków 5 klasy emisji zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.
Purmo Group Poland
Jak wykonać obliczenia zapotrzebowania domu na ciepło w czasie termomodernizacji?
Termomodernizacja domu ma za zadanie poprawienie energooszczędności budynku: jego izolacyjności termicznej oraz szczelności przegród zewnętrznych, w tym okien i drzwi, w taki sposób, żeby zbliżyć się do wymagań stawianych najnowszym domom. Do przeprowadzenia jej będą potrzebne nowe obliczenia zapotrzebowania wnętrz na ciepło. Jak je wykonać?
TEKLA
Jaki kocioł wybrać do ogrzewania domu? Konfigurator doboru
Automatyczny czy komorowy? Ze stali czy z żeliwa? Na eko groszek, pellet, na drewno czy na węgiel? Podaj powierzchnię, którą ma ogrzewać Twój kocioł i jego moc, i dobierz parametry tego urządzenia do potrzeb swojego domu.
Viessmann
Pięć sposobów na skuteczną walkę ze smogiem
18 stycznia 2021 roku stacje pomiarowe odnotowały niechlubny rekord - w podwarszawskim Józefowie dopuszczalne stężenie zanieczyszczeń powietrza zostało przekroczone aż o 1300%. Co możemy zrobić, aby podczas zbliżającej się zimy normy nie zostały jeszcze bardziej przekroczone?
Mitsubishi Electric Europe B.V. (Living Environment Systems)
Jak oszczędzać energię w domu? Kilka porad
Wybór sposobu ogrzewania domu ma ogromne znaczenie, ale równie duży wpływ na ekologiczny dom ma zachowanie jego mieszkańców. Wprowadź do swojej codzienności małe zmiany, dzięki którym zaoszczędzisz energię cieplną. Dowiedź się, co powinieneś zrobić, żeby obniżyć swoje rachunki.
Mitsubishi Electric Europe B.V. (Living Environment Systems)
Co określa dyrektywa UE Energy-related Products?
Dyrektywa ErP, wprowadzona przez Unię Europejską, zobowiązuje producentów do konkretnego oznakowania produktów związanych z energią (Energy-related Products). Przedstawiamy szczegóły tego rozporządzenia.