Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
SOLA
Jedno urządzenie grzewcze do wielu odbiorników ciepła? Mamy na to sposób!
Podgrzewany basen, garaż, podjazd przed domem i oczywiście budynek mieszkalny? Jeszcze kilka lat temu było praktycznie rzeczą niemożliwą, by wszystkie te obiekty zasilić w ciepło z wykorzystaniem tylko jednego urządzenia grzewczego.
Termet S.A.
Dyrektywa EPBD przyjęta. Co to oznacza w praktyce dla właścicieli budynków mieszkalnych i producentów urządzeń grzewczych?
12 marca parlament Europejski przyjął dyrektywę w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD). W związku z tym w przestrzeni medialnej pojawiła się fala fake newsów, które wprowadziły niepokój wśród konsumentów, często hamując ich przed wymianą starych, nieekologicznych urządzeń. Jak w rzeczywistości wygląda interpretacja nowych przepisów? Kiedy wejdą one w życie?
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe instalacji fotowoltaicznej na dachu drewnianym domu jednorodzinnego?
W dobie rosnącej popularności paneli fotowoltaicznych, montowanych na dachach domów jednorodzinnych, budynków biurowych czy zakładów pracy, kluczowe staje się zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności pracy tych instalacji. Zastosowanie materiałów o wysokiej odporności na ogień może znacząco zmniejszyć ryzyko pożaru, zwiększając tym samym długotrwałą wydajność i bezpieczeństwo systemu fotowoltaicznego. Edukacja właścicieli i instalatorów odgrywa tu niebagatelną rolę.
Termet S.A.
W jaki sposób moduły T-BOX i T-BLOCK ułatwiają pracę instalatorom pomp ciepła?
Wraz z coraz większym zapotrzebowaniem na efektywne i wydajne systemy grzewcze, rośnie również potrzeba innowacyjnych rozwiązań ułatwiających pracę instalatorom. Stały się one bardzo istotnym narzędziem - zapewniają efektywność i oszczędność energii, a także ułatwiają instalatorom pracę poprzez zwiększenie szybkości, precyzji oraz niezawodności procesu instalacji.
KAN
System KAN-therm Tacker: Innowacja, która zmienia sposób montażu ogrzewania podłogowego
Przybliżamy, jak System KAN-therm Tacker rewolucjonizuje podejście do instalacji ogrzewania podłogowego, podkreślając jego kluczowe zalety, takie jak dowolny rozstaw rur, szybki montaż tackera, czy możliwość elastycznego dopasowania do różnorodnych potrzeb użytkowników.
KAN
KAN-therm Wall: ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe - montaż krok po kroku
Montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego jest kluczowym elementem w zapewnieniu komfortu termicznego w pomieszczeniach. System KAN-therm Wall oferuje nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie efektywność energetyczną z łatwością instalacji. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje dotyczące montażu tego systemu.
KAN
Jaka jest zasada montażu i działania płaszczyznowego ogrzewania ściennego?
Zimą, zamiast otulać się ciepłym kocem, po prostu przytul się do ściany. A latem… zrób to samo, by poczuć przyjemny chłód. System KAN-therm Wall sprawi, że temperatura w twoim domu, będzie zawsze idealna. Nieco zabawnie może brzmieć polecenie – gdy, ci zimno, podejdź do ściany i się ogrzej – ale wypowiadamy je zupełnie serio. System KAN-therm Wall, polskiej firmy KAN, potrafi za pomocą specjalnych rur z wodą zamienić powierzchnię ściany w wielkoformatowy grzejnik. Emituje on ciepło do wnętrza domu, sprawiając, że pomieszczenie nagrzewa się do wybranej temperatury. Tak naprawdę wcale nie musisz się przytulać do ściany, jej ciepło odczujesz nawet na kanapie.
Elterm
Kocioł elektryczny - gdy inne źródła ciepła nie dają rady
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka rozwiązań, które pozwolą im obniżyć koszty ogrzewania i jednocześnie dbać o środowisko. Jednym z urządzeń, mogących spełnić te oczekiwania, jest kocioł elektryczny, który może pełnić rolę dodatkowego źródła ciepła. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie i jakie korzyści płyną z posiadania kotła elektrycznego jako uzupełniającego systemu grzewczego?
KOTŁY GRZEWCZE DRAGON
Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków?
Jak palić ekogroszkiem, aby nie pojawiały się spieki? To pytanie, na które nie każdy zna odpowiedź. Bardzo ważna jest, oczywiście, dobra jakość ekogroszku, ale nie mnie istotne są prawidłowe ustawienia pieca.
ESBE Hydronic Systems
Zawór w podłogówce nie działa? Sprawdź
Do zabezpieczenia obiegu ogrzewania podłogowego przed zbyt wysoką temperaturą stosuje się termostatyczny zawór mieszający albo zawór obrotowy z siłownikiem (lub sterownikiem). Co może w nich ulec uszkodzeniu? Jak postępować w przypadku awarii?
OEM Energy
Jaki powinien być optymalny kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych?
Wydajność paneli fotowoltaicznych zależy m.in. od ich kąta nachylenia. Zdarza się, że liczba zakupionych paneli do gospodarstwa jest odpowiednia, ale instalacja nie produkuje tyle prądu, ile powinna. Podpowiadamy, co zrobić, żeby to zmienić, i pod jakim kątem najlepiej ustawić panele PV na gruncie i na dachu.
Termet S.A.
Instalacja pompy ciepła z buforem ciepła i zasobnikiem - dlaczego warto?
Wymiana nieekologicznych urządzeń grzewczych na wydajne i przyjazne środowisku skłania wiele osób do zakupu pompy ciepła. Dlaczego inwestując w to urządzenie, warto połączyć je z zasobnikiem c. w. u. oraz buforem ciepła? Jak przekłada się to na efektywność energetyczną budynku?
REGULUS - system
Jak tanio i efektywnie zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%?
O czym warto pamiętać przy wymianie ogrzewania na niskotemperaturowe? Jak tanio zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%? Sprawdź innowacyjne rozwiązania.
TECHNIPROT Przemysłowo-Techniczna Spółdzielnia Pracy
Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze?
Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym i wyjątkowo dobrym sposobem ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych ze względu na komfort mieszkańców oraz oszczędność podczas eksploatacji.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu wodorem? Kotły Bosch H2 Ready spalające wodór
Bosch Home Comfort jest gotowy na przyszłość wolną od emisji dwutlenku węgla, w tym na fazę przejściową, polegającą na połączeniu gazu ziemnego i wodoru o zmniejszonym śladzie węglowym. Przykładem mogą być ogniwa paliwowe. Do powszechnego zastosowania, również ze względu na koszty inwestycyjne, początkowo będą to głównie kotły gazowe przystosowane do spalania mieszanki gazu ziemnego i wodoru w stężeniu do 20% lub w dalszej kolejności - kotły spalające tylko czysty wodór.