Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Kospel
Podgrzewacze od KOSPEL - mała odpowiedź na duże potrzeby
Podgrzewacz przepływowy to energooszczędne i komfortowe rozwiązanie do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie pozwala na ciągłe dostarczenie ciepłej wody, bez ograniczeń związanych z pojemnością zbiornika, a tym samym bez strat ciepła spowodowanych przechowywaniem wody w zbiorniku. Energia elektryczna pobierana jest tylko podczas aktywnego ogrzewania wody. Dodatkowo – ciepła woda dostępna jest praktycznie natychmiast po odkręceniu kranu.
SOLA
Moc pompy ciepa - dlaczego odpowiedni dobór jest tak ważny?
Odpowiednie dopasowanie mocy urządzenia grzewczego do realnych potrzeb budynku to najważniejsze wyzwanie, przed którym stoją przyszli (lub aktualni) szczęśliwi posiadacze własnego domu.
Termet S.A.
Dlaczego warto wybrać pompę ciepła do ogrzewania domu?
Pompa ciepła powietrze-woda wykorzystuje powietrze zewnętrzne do ogrzewania budynku i podgrzania ciepłej wody. Konwersja energii z powietrza zewnętrznego do ogrzewania budynku następuje w trzech różnych obiegach. W obiegu czynnika dolnego źródła darmowa energia cieplna jest pozyskiwana z otoczenia i transportowana do pompy ciepła. W obiegu czynnika chłodniczego pompa ciepła przekazuje ciepło z dolnego źródła do obiegu czynnika grzewczego. W obiegu czynnika grzewczego ciepło jest rozprowadzane po budynku. Dlaczego warto wybrać pompę ciepła?
Stiebel Eltron Polska
Rozwiązania systemowe pomp ciepła STIEBEL ELTRON
W dzisiejszych czasach, kiedy rosnące koszty energii i ochrona środowiska są na pierwszym miejscu, coraz więcej osób zwraca uwagę na efektywne systemy ogrzewania. Jednym z rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność, są pompy ciepła. Firma STIEBEL ELTRON od 45 lat rozwija zrównoważoną technologię pomp ciepła, które nie tylko zapewniają niezawodne działanie, ale również pozwalają oszczędzać energię.
Heiztechnik
Program Mój Prąd 5.0. Wysokość dotacji i rodzaje inwestycji
Piąta edycja programu Mój Prąd ruszyła 22 kwietna 2023 r. Zainteresowanie programem jest bardzo duże - budżet 955 milionów zł może wystarczyć tylko na kilka miesięcy. Istniejący od 2019 roku program uległ dużym zmianom, obecnie jest skomplikowany. Dotychczasowy program finansujący panele fotowoltaiczne i magazyn energii oraz ich sposób zarządzania poszerzony został o pompy ciepła i kolektory słoneczne. Maksymalna kwota dotacji sięga 58 tys. zł dla jednego punktu poboru mocy. Dotacje z programu Mój Prąd 5.0 pokrywają połowę kosztów inwestycji - tylko do wyznaczonych limitów.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Dlaczego nie warto rezygnować z gazowego kotła kondensacyjnego?
Gazowy kocioł kondensacyjny to pewne i tanie rozwiązanie. Z punktu widzenia ekonomiki, kosztów eksploatacyjnych i inwestycyjnych, kocioł gazowy jest rozwiązaniem niemalże 5-krotnie tańszym niż instalacja pompy ciepła z fotowoltaiką.
ESBE Hydronic Systems
Zawory przełączające w instalacjach z kolektorami słonecznymi
Zawory dla instalacji z kolektorami słonecznymi wyróżniają się odpornością na wysokie temperatury medium i efektywną pracą, która ma wpływ na sprawne działanie instalacji. Zdecydowana większość z zaworów może pracować w instalacji, której chwilowa temperatura wody wynosi nawet +110 °C. Większość zaworów przełączających jest wykonana z wytrzymałego, odpornego na odcynkowanie mosiądzu, który cechuje się również bardzo dobrym przewodnictwem cieplnym.
IMI Hydronic Engineering
Jak małe zmiany w instalacji grzewczej mogą przynieść duże efekty?
Instalacje grzewcze niezależnie od rozmiarów, mocy, oraz charakteru budynków w jakich pracują posiadają szereg zbieżnych cech i celów. Jednym z głównych, wspólnych mianowników jest wymóg możliwe wysokiej efektywności energetycznej instalacji.
Stiebel Eltron Polska
Decentralne rekuperatory STIEBEL ELTRON: komfort, oszczędność i zdrowe powietrze w Twoim domu
Właściwa wentylacja jest kluczowym elementem do zapewnienia komfortu we wnętrzach budynku. Jej brak może prowadzić do wielu problemów, takich jak wilgoć, pleśń, zaparowane okna czy zaduch. Dlatego warto zainwestować w system decentralnej wentylacji VLR 70 od STIEBEL ELTRON.
Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet?
Kotły na pellet mogą być instalowane w nowych domach oraz montowane podczas termomodernizacji w już istniejących budynkach. Dofinansowanie dostaniemy wtedy, jeśli wymieniamy stary kocioł w remontowanym domu.
FlexiPower Group
Mój Prąd 5.0, czyli najnowsze informacje o dotacjach do OZE
W drugiej połowie kwietnia 2023 roku ruszył program Mój Prąd, skierowany do osób fizycznych z całej Polski. Celem programu jest dofinansowanie budowy mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz promocja wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii. Budżet programu wynosi 955 000 tysięcy złotych, co pozwoli na dołączenie do grona prosumentów wielu osób. To doskonała okazja dla tych, którzy planują założenie własnej zielonej elektrowni. W artykule opiszemy, jakie zasady obowiązują w programie, kto może składać wnioski o dofinansowanie fotowoltaiki, oraz podpowiemy, jakie kroki należy podjąć, aby nie martwić się kwestiami formalnymi.
FlexiPower Group
Czym jest audyt fotowoltaiczny i jakie elementy go tworzą?
Audyt fotowoltaiczny polega na przeprowadzeniu dokładnej analizy miejsca, gdzie planowana jest instalacja paneli fotowoltaicznych oraz określenia warunków technicznych, jakie będą miały wpływ na wydajność systemu.
FlexiPower Group
Zasady działania, zalety oraz cena integracji fotowoltaiki i pompy ciepła
Aktualnie fotowoltaika oraz pompa ciepła są najlepiej ze sobą współpracującymi systemami pozwalającymi na generowanie darmowej energii. Dzięki pompie ciepła możemy bezpłatnie pozyskiwać ciepło, a panele fotowoltaiczne pomagają zredukować rachunki za prąd. Łączenie tych dwóch systemów umożliwia nam całkowitą niezależność od podwyżek cen energii elektrycznej oraz cieplnej, co daje możliwość osiągnięcia samowystarczalności energetycznej.
FlexiPower Group
Ile kosztuje magazyn energii?
Magazyny energii zyskują na popularności w ostatnim czasie z powodu kilku czynników, a jednym z głównych powodów jest wprowadzenie zasad net-billingu, które obowiązywać będą od kwietnia 2023 roku dla prosumentów.
Viessmann
Jakie są dotacje na pompę ciepła 2023 roku?
W najpopularniejszych rządowych programach dofinansowania, takich jak Czyste Powietrze czy Moje Ciepło, dostępne są środki na zakup i montaż pomp ciepła. Co istotne, od tego roku w programie Czyste Powietrze nastąpiły pewne zmiany. Przede wszystkim uproszczony został sposób wypełniania wniosków i ich składania, a także obniżeniu uległ próg dochodowy, który uprawnia do otrzymania środków. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać środki z rządowych dotacji na zakup pompy ciepła?