Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Dlaczego hydrobox znacznie ułatwia instalację pompy ciepła?
Montaż pompy ciepła bywa niełatwy i czasochłonny. Nie musi jednak tak wyglądać. Pracę instalatorów mogą znacznie ułatwić hydroboxy, które cieszą się coraz większą popularnością. Co warto o nich wiedzieć? Czy warto w nie inwestować?
Stiebel Eltron Polska
Jak dobrać ogrzewanie i wentylację do konkretnego budynku?
Rozwiązania systemowe - to określenie, które zaczyna robić furorę na rynku pomp ciepła i wentylacji. Coraz częściej, jak mantrę, powtarzają je renomowani producenci. Nieprzypadkowo. Dobór właściwego rozwiązania jest kluczowym etapem projektu. Pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb konkretnego obiektu i inwestora, co jest gwarancją największej efektywności energetycznej i najniższych kosztów eksploatacyjnych. Jednak nie każdy z nas ma odpowiednią wiedzę, dlatego warto polegać na fachowym wsparciu na każdym etapie inwestycji.
IMI Hydronic Engineering
5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu
Jak zmniejszyć koszty ogrzewania przy zachowaniu przyjemnej temperatury w domu? Podpowiadamy, co możemy zrobić, żeby instalacja ogrzewania pracowała maksymalnie wydajnie, a przy tym oszczędnie.
Auraton
Czy ogrzewanie podłogowe ma ograniczenia?
Nadzwyczaj popularny system ogrzewania podłogowego ma swoje zalety, ale ma też pewne ograniczenia. O czym warto pamiętać przed ostateczną decyzją rezygnacji z grzejników na rzecz "podłogówki"?
Grodno
Tajniki wyboru pompy ciepła: przewodnik eksperta w formie Q&A dla świadomego konsumenta
Ogrzewanie domu jest kluczowym aspektem komfortu życia, a wybór odpowiedniego systemu grzewczego może być skomplikowany. W nowoczesnym świecie, gdzie zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna stają się coraz ważniejsze, pompy ciepła zdobywają na popularności jako ekologiczna i ekonomiczna alternatywa dla tradycyjnych metod ogrzewania.
Grodno
Jak optymalnie skonfigurować pompę ciepła HITACHI YUTAKI S? Poradnik Q&A
W świecie technologii budowlanych nieustannie pojawiają się nowe, innowacyjne rozwiązania, które znacząco wpływają na utrzymanie komfortu temperatury w naszych domach. Jeżeli poszukujesz efektywnego sposobu na ogrzewanie budynku, pompa ciepła może być doskonałym wyborem. Jednak nie każdy wie, jak skonfigurować pompy ciepła? Nasz szczegółowy poradnik pomoże Ci zrozumieć proces, pokazując krok po kroku proces konfiguracji jednego z najnowocześniejszych modeli pomp ciepła - HITACHI YUTAKI S.
Iglotech Sp. z o.o.
Pompy ciepła Haier - jakość potwierdzona certyfikatami Keymark i PolREFF
Pompy ciepła Haier stanowią nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie efektywnego i ekologicznego ogrzewania budynków. Są bardziej efektywne energetycznie niż tradycyjne systemy grzewcze oparte na spalaniu paliw kopalnych. Jak wybrać sprawdzone urządzenie, które zapewni wydajne ogrzewanie przez lata?
REGULUS - system
Grzejnik do pompy ciepła - termomodernizacja domu z niskotemperaturowymi regulusami
Jeśli zmieniasz system ogrzewania domu na pompę ciepła, najpewniej musisz też dopasować do jej pracy grzejniki. Ogrzewanie domu - komfortowe, tanie, reagujące na wszelkie zmiany pogody - nie jest możliwe bez grzejników o minimalnej bezwładności cieplnej, którymi możemy łatwo sterować. Sprawdź, jakie grzejniki należy dobrać do ogrzewania termomodernizowanego budynku, a jakie do nowego domu z pompą ciepła.
nVent Thermal Polska
Dlaczego warto zamontować system ochrony rur przed zamarzaniem?
Zamarznięte rury mogą być bardzo kosztownym problemem - narażone na działanie ujemnej temperatury pękają, prowadząc do poważnych zniszczeń i zakłóceń w funkcjonowaniu obiektów. Elektryczne samoregulujące systemy przeciwzamarzaniowe stosuje się przeważnie w garażach do ogrzewania rur z wodą, systemów tryskaczowych oraz rur z olejem opałowym. Używane są również do zabezpieczania wrażliwych instalacji chłodniczych i klimatyzatorów znajdujących się na dachach budynków.
Auraton
Czy regulator temperatury w pomieszczeniu zmniejsza koszty ogrzewania?
Nowoczesny dom nie tylko łączy nowoczesne technologie, ale również wyróżnia się energooszczędnością. W standardowych domach to ogrzewanie generuje największy koszt. Regulatory temperatury pozwolą oszczędzić część wydawanych pieniędzy.
Kermi
Czym jest regulacja hydrauliczna w instalacji grzejnikowej?
Regulacja hydrauliczna staje się koniecznością nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również ekologicznych. Jedynie określona ilość przepływającej wody jest w stanie zapewnić odpowiednią moc cieplną grzejnika, zaspokajając potrzeby użytkownika, zapewniając mu jednocześnie komfort cieplny.
John Guest Polska
Przewaga ogrzewania/chłodzenia podłogowego nad innymi rozwiązaniami
Grupa John Guest cieszy się międzynarodowym uznaniem jako największy na świecie producent złączy wtykowych, rur i innych produktów do transportu powietrza i cieczy. Renoma firmy oparta jest na doświadczeniu i wiedzy oraz wysokiej jakości usług.
Purmo Group Poland
Ogrzewanie podłogowe spod znaku eko
Ogrzewanie podłogowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wybieranych przez inwestorów w Polsce. Głównie dlatego, że zapewnia ono wysoki komfort użytkowania przy efektywnej pracy i znacznie niższych kosztach eksploatacji. Warto jednak pamiętać, że przy wyborze konkretnego rozwiązania szczególnie istotne są detale techniczne, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z kluczowych elementów gwarantujących wysoką jakość, trwałość i bezpieczeństwo całego systemu jest niewidoczny element - rura.
Brann
Pompa ciepła a instalacja grzejnikowa
Inwestorzy stojący przed wyborem źródła ciepła do nowych, ale także modernizowanych domów zastanawiają się często nad opcją pompy ciepła powietrze-woda. Przyjęło się, że urządzenia te sprawdzają się jedynie w przypadku instalacji podłogowych oraz grzejników niskotemperaturowych. Czy słusznie? Czy starszego typu instalacja grzejnikowa wyklucza efektywną pracę pompy? Jaki czynnik w połączeniu ze sprawdzoną technologią zagwarantuje jej efektywną pracę nawet przy -20°C?
SOLA
Pompa ciepła w modernizowanym domu? To ma sens!
"Nic nie może przecież wiecznie trwać…" - te słowa popularnej piosenki idealnie odnoszą się do wielu sytuacji życiowych, ale też warunków i realiów, w których przychodzi nam żyć. Nie inaczej jest w przypadku budynków mieszkalnych, które z czasem tracą swoje właściwości termiczne oraz funkcjonują w zmieniającej się rzeczywistości i technologii. W tym artykule poruszymy dość kontrowersyjny temat, a mianowicie: czy w starszych, ale modernizowanych domach zastosowanie pompy ciepła ma sens?