Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Komin-Flex
Przepisy dotyczące wyrzutu spalin przez ścianę budynku
Mieszkam w domu 2 rodzinnym (parter i piętro) i chcę założyć boczny wyrzut spalin z pieca turbo (z zachowaniem wszystkich odległości). Znalazłem, że w dwurodzinnym domu stosuje się przepisy jak w jednorodzinnym. Jak jest naprawdę?
Orte Polska
Dlaczego warto ogrzewać pelletem?
Istnieje wiele powodów, dla których warto wykorzystywać to biopaliwo.
WOBET-HYDRET
Oczyszczalnie biologiczne - jak ważne są w codziennym życiu?
Niestety, wciąż w równie dużym stopniu narażeni jesteśmy na działanie zróżnicowanych zanieczyszczeń, które docierają do nas niemal zewsząd. Nasze zdrowie atakuje już nie tylko brudne powietrze, ale także trujące chemiczne substancje zawarte w pożywieniu, aż w końcu zanieczyszczenia w zużytych cieczach – ściekach. O tym, jak bardzo ważna jest odpowiednia troska o nasze środowisko naturalne, nie musimy powtarzać. Przekonajcie się zatem, w jaki sposób odpowiednio o to zadbać.
Ventox
Jaki wentylator najlepiej sprawdzi sie w łazience?
W natłoku spraw podczas remontu łazienki lub budowy nowego domu wentylacja łazienki jest bardzo często odkładana na ostatnią chwilę, a zagoniony inwestor wstawia później „jakiś wentylator”. O wyborze wentylatora trzeba jednak myśleć już na etapie rozprowadzenia instalacji elektrycznej i zabudowie łazienki. Warto potraktować wentylator nie tylko jako niezbędne urządzenie, ale również jako jeden z elementów wykończenia łazienki.
REGULUS - system
Jakie grzejniki mogą grzać zimą i chłodzić latem?
W miarę ocieplania się klimatu i wzrostu dynamiki zjawisk pogodowych, grzejniki rewersyjne staną się nieodłącznym elementem nowoczesnej instalacji centralnego ogrzewania zimą i centralnego chłodzenia latem. W komfortowej sytuacji znajdują się posiadacze pomp ciepła, którzy mogą wykorzystać latem do chłodzenia pomieszczeń grzejniki rewersyjne.
Galmet
Powietrzna pompa ciepła, która jest niedroga, wydajna i bezawaryjna
Powietrzna pompa ciepła Airmax2 to kolejny dowód na to, że Galmet tworzy rzeczy mądre. Na jakie potrzeby użytkownika odpowiada? Czy jest gwarancją konkretnych oszczędności? I czy rzeczywiście to urządzenie do potęgi?
ABB
Jaka jest rola wyłączników nadmiarowo-prądowych w domowej instalacji elektrycznej?
Istotnym elementem systemu chroniącego instalację elektryczną i podłączone do niej odbiorniki jest wyłącznik nadmiarowo-prądowy. Jego właściwy wybór ma kluczowe znaczenie dla użytkowania instalacji i tego, czy nie zostanie ona uszkodzona przez zwarcie lub przeciążenie. Jakie zabezpieczenie wybrać do mieszkań lub domów? Warto postawić na sprawdzony wyłącznik nadmiarowo-prądowe SZ200 od ABB.
Growatt New Energy, Światowy Producent Inwerterów
Inteligentna kontrola energi ze źródeł PV za pomocą systemu GroHome
Wyobraź sobie system zasilania, w którym wytwarzanie energii odbywa się poprzez zróżnicowaną i zdecentralizowaną sieć inteligentnie monitorowanych urządzeń, takich jak dachowe instalacje fotowoltaiczne, oraz system zdolny zarządzać produkcją i poborem energii w czasie rzeczywistym.
ABB
Kontrola zużycia energii w budynkach i centrach danych na bieżąco
Budynki odpowiadają za 30 procent globalnego końcowego zużycia energii i 29 procent światowej emisji CO2 związanej z energią. Jednak urządzenia podłączone do internetu, takie jak nowe analizatory sieci M4M firmy ABB, pomagają zmniejszyć ten wpływ, ponieważ umożliwiają dokładne monitorowanie danych dotyczących energii w czasie rzeczywistym, a tym samym poprawiają efektywność energetyczną budynku.
Ferro S.A.
Funkcjonalne rozwiązania podtynkowe FERRO w łazience
Armatura podtynkowa to rozwiązanie idealne dla miłośników nowoczesnego designu. Wpisuje się w modne, minimalistyczne trendy i pozwala na dużą swobodę w aranżacji. Przedstawiamy przykłady podtynkowych baterii nad wannę, umywalkę i do kabiny prysznicowej. Niech będą inspiracją do tworzenia wyjątkowych kompozycji.
Akra
Jak działa magnetyzer do wody?
Zakamienione czajniki, zmywarki i pralki. Częste awarie spowodowane przez kamień, który osadza się na sprzęcie AGD. Jak temu zapobiec nie pogarszając jakości wody? Bo przecież twarda woda, tak nieprzyjazna domowym sprzętom, jest bardzo korzystna dla zdrowia. Czy można zachować jej walory i jednocześnie zadbać o urządzenia, którym szkodzi? Okazuje się, że tak. Rozwiązaniem są magnetyzery do wody, które mogą być stosowane zarówno przez pojedyncze gospodarstwa domowe, jak i spółdzielnie czy wspólnoty obsługujące większą ilość mieszkań. Jak to działa?
ZMK SAS Spółka z o. o.
Siedem kroków do wyboru dobrej pompy ciepła
Wybierając ogrzewanie dla budynku inwestorzy coraz chętniej decydują się na urządzenia pobierające darmową energię z otoczenia czyli pompy ciepła. I to nie tylko ci, którzy budują nowy dom. Coraz częściej stosuje się je w remontowanych i termomodernizowanych domach.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak uruchomić po raz pierwszy pompę ciepła? Co sprawdzić, jak skonfigurować?
Pierwsze uruchomienie urządzenia grzewczego wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Pompie ciepła trzeba poświęcić więcej czasu niż, np. instalacji z kotłem grzewczym.
Brann
Folia grzewcza FELIX w parze z pompą do c.w.u. Edel
Coraz większym zaufaniem klientów cieszą się systemy ogrzewania powierzchniowego na podczerwień - a dokładnie folia grzewcza. Jednym z czołowych jej producentów jest FELIX. Co bardzo ważne - systemy z folią grzewczą dotowane są w Programie Czyste Powietrze.
Stiebel Eltron Polska
STIEBEL ELTRON: wentylacja z odzyskiem ciepła
Na jakość powietrza, którym oddychamy bezpośredni wpływ ma działalność człowieka. Smog to nie jedyny kłopot, z jakim muszą mierzyć się nasze płuca. Kolejnym problemem są wszechobecne pyłki wywołujące alergie. Obecnie, nie ma zatem okresu w ciągu roku, w którym szkodliwe substancje nie atakowały naszego układu oddechowego - w okresie wiosenno-letnim to wciąż pojawiające się alergie, w jesienno-zimowym - unoszący się smog. STIEBEL ELTRON wskazuje, jak można dbać o środowisko i własny portfel.