Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Comfort System - odkurzacze centralne - wyłączny importer
Odkurzacz centralny ENKE INOX z hybrydowym systemem filtracji
Technologia filtracyjna, zastosowana w odkurzaczach centralnych Enke serii HF(Hybrid Filtration), jest unikatowa na skalę światową. Łączy w sobie trzy współdziałające rodzaje filtracji, tworząc system hybrydowy. To nie koniec innowacyjnych rozwiązań zaproponowanych przez Enke.
Comfort System - odkurzacze centralne - wyłączny importer
Jakich zasad przestrzegać, aby uniknąć błędów przy montażu systemu centralnego odkurzania?
Instalacja systemu centralnego odkurzania nie jest instalacją trudną do zaprojektowania i ułożenia. Ważne są jednak zasady, których należy zdecydowanie przestrzegać, aby uniknąć błędów.
Comfort System - odkurzacze centralne - wyłączny importer
Co powinniśmy wiedzieć o odkurzaniu centralnym? Odpowiadamy na 6 najczęstszych pytań
Choć odkurzacze centralne są coraz bardziej popularne, wciąż powstaje na ich temat sporo pytań, które wymagają odpowiedzi. Kiedy podjąć decyzję o montażu odkurzacza centralnego? Gdzie najlepiej zamontować jednostkę centralną? Jak rozplanować gniazda ssące? Czy odkurzacz centralny wymaga dodatkowych akcesoriów? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania o odkurzanie centralne.
ESBE Hydronic Systems
Montaż zaworów przełączających - 13 pytań kontrolnych
Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na instalacje wykorzystujące np. pompy ciepła, wzrasta zainteresowanie zaworami przełączającymi, które służą do przełączania medium między dwoma źródłami ciepła lub odbiornikami.
Lindab Sp. z o.o.
Jak działają aktywne i pasywne belki chłodzące oraz dlaczego warto je stosować?
W zamkniętych pomieszczeniach spędzamy nawet 90% naszego czasu. Biorąc pod uwagę, że standardowy dzień pracy ma 8 godzin, a nierzadko jest rozszerzony także o nadgodziny - już w samym biurze przebywamy co najmniej ⅓ doby.
Lindab Sp. z o.o.
Dom w ekoklimacie! Jak zadbać o energooszczędność w domu?
Systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła i rekuperacja to obecnie już nie nowości, a standardowo stosowane rozwiązania, pozwalające na zachowanie takiego poziomu emisyjności, jaki wynika z obowiązujących przepisów. To jednak nie wszystkie rozwiązania, które są oczekiwane przez współczesnych inwestorów. Odpowiedni system klimatyzacyjny i przydomowa stacja ładowania pojazdów to niektóre z nich. Wszystkie te udogodnienia, wraz z pokryciem dachowym i systemem rynnowym zakupić można w jednym miejscu. Taką możliwość oferuje firma Lindab w ramach nowego projektu "Dom w ekoklimacie", która stawia na komplementarność oferty.
Lindab Sp. z o.o.
Jaką funkcję pełnią kratki wentylacyjne?
Kratki wentylacyjne są stosowane we wszystkich rodzajach budynków i odpowiadają za skuteczną wentylację pomieszczeń. Wykorzystywane są zarówno przy wentylacji grawitacyjnej, jak i mechanicznej.
Lindab Sp. z o.o.
Aranżacja pomieszczeń, a wentylacja. Na co zwracać uwagę?
Czy kiedykolwiek w biurze lub podczas wizyty w restauracji miałeś poczucie, że siedzisz w przeciągu? Często zdarza się, że przebudowujemy lub zmieniamy aranżację pomieszczenia bez uwzględnienia wentylacji. Jednym z wyzwań, które powinniśmy wziąć wtedy pod uwagę jest właśnie powstający przeciąg.
Lindab Sp. z o.o.
Jak sprawdzić jakość powietrza, którym oddychasz?
Codziennie spotykamy sytuacje, w których musimy szybko ocenić jakość rzeczy - robimy to na zakupach spożywczych, podczas wybierania ubrań w sklepie i we własnej pracy zawodowej. Nie pamiętamy jednak o bardzo istotnej kwestii, czyli o sprawdzaniu jakości powietrza, którym oddychamy. Ponieważ nie możemy go zobaczyć, rzadko myślimy o tym, jakie są jego parametry, choć to jeden z czynników wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie nie mniej od pozostałych rzeczy, które na co dzień podlegają naszej ocenie. Jak możesz sprawdzić jakość powietrza, którym oddychasz?
Termet S.A.
Błękitne paliwo i jego przyszłość: analiza rynku gazu w Polsce
W związku z napiętą sytuacją geopolityczną i koniecznością uniezależnienia się od dostaw z Rosji, pojawiają się pytania, czy Polska będzie w stanie pokryć swoje zapotrzebowanie na gaz. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Jakie działania są podejmowane, by błękitnego paliwa nie zabrakło?
Columbus Energy
Jak poradzić sobie z wyłączaniem się fotowoltaiki?
Polacy pokochali energię słoneczną. To bardzo pozytywne zjawisko. Jednak wraz z ogromnym wzrostem liczby instalacji fotowoltaicznych, pojawiły się też nowe wyzwania. W niektórych regionach Polski coraz częściej rejestruje się zbyt wysokie napięcie w sieci elektroenergetycznej. Bywa, że w dni pełne słońca, kiedy pojawiają się skoki napięcia, instalacja sama się wyłącza. Jak poradzić sobie z tym problemem?
Columbus Energy
Jak zwiększyć oszczędności z fotowoltaiki?
Standardowo klienci posiadający instalację fotowoltaiczną mają do wykorzystania 80 lub 70% nadwyżki przesłanej do sieci. 100 procentowe wykorzystanie energii wyprodukowanej przez instalację PV jest jednak już od niedawna możliwe, dzięki usługom firm takich jak Columbus Energy, która swój innowacyjny system rozliczania energii nazwała usługą "Prąd jak powietrze". Tego typu rozwiązanie znamy też pod nazwą bilansowanie 1:1. Jak to działa i kto może z niego skorzystać?
Bruk-Bet Fotowoltaika
Jakie są najważniejsze zasady montażu instalacji PV?
Instalacja fotowoltaiczna ma sprawnie działać przez około 25–30 lat. Działanie to zależy od kilku czynników, tj. miejsca posadowienia oraz ułożenia paneli względem stron świata, jakości zastosowanych elementów systemu oraz montażu przeprowadzonego zgodnie ze sztuką.
Bruk-Bet Fotowoltaika
Dlaczego warto inwestować w polskie moduły fotowoltaiczne?
Na rynku fotowoltaiki w Polsce obserwujemy dynamiczny wzrost. Instalacje PV cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów, bez wątpienia ze względu na liczne zalety, z których najczęściej wymienia się: niezależność energetyczną, ochronę środowiska oraz bezobsługowość i długoletnią pracę instalacji.
Bruk-Bet Fotowoltaika
Na co zwrócić uwagę decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej?
Chociaż sam montaż instalacji fotowoltaicznej do 10 kW zajmuje zaledwie jeden do dwóch dni, to jednak cały proces inwestycyjny składa się z kilku rozłożonych w czasie etapów. Zanim będziesz cieszył się niemal darmową elektrownią słoneczną wybierz firmę instalatorską, której doświadczenie i umiejętności są potwierdzone certyfikatami producenta modułów fotowoltaicznych czy falownika.